Terneuzen had het goed gezien Bosbokken lanceren nieuwe trail Schouwen 9 Na rust een ander beeld zen benadeeld is. Je kunt erover discussiëren wat voordeliger is: voetballen met wind mee of wind tegen. Wat het antwoord daarop ook is, Terneuzen heeft zondag geen gelijk speelveld gekregen. Het voor- of nadeel dat SC Gastel voor rust had, heeft Terneuzen nu niet teruggekregen. Wat je voorzichtig ook kunt stellen, is dat de wind een boven gemiddelde invloed had. De Zeeuwse cijfers lijken die stelling te ondersteunen. Het hele week einde stond er een harde wind va riërend van (volgens de buienra dar) kracht 4 op zaterdag tot 7 op zondag. De bal was op beide dagen een speelbal van de wind. Maximum Was het toeval dat vijf wedstrijden in het Zeeuwse amateurvoetbal deze speelronde na de pauze ri goureus omdraaiden? Een achter stand halverwege werd na rust vijf keer alsnog omgedraaid in een overwinning. Vijf keer in één speelronde, terwijl Eenachterstand halverwege werd na rust vijf keer alsnog omgedraaid in een overwinning het maximum dit seizoen drie was. En dan te bedenken dat het grootste gedeelte van het zondag- voetbal dit weekeinde werd afge last. Beste optie Achteraf gezien was een volledige afgelasting op zondag de beste op tie geweest. Oké, dat zou de tweede week op rij zijn. Maar hier zat niemand op te wachten. Welke diehard gaat zijn cluppie in zulke onstuimige omstandigheden aan moedigen? Het betekende minder kantine-inkomsten voor de clubs. En het betekende weinig spelple- zier voor de spelers. Nee, de chauffeur van de sup portersbus van Terneuzen had het zondagochtend goed gezien. Hij vond het onverantwoord om de weg op te gaan, liet de club weten. De scheidsrechter in Oud-Gastel gaf hem halverwege de wedstrijd gelijk. VLISSINGEN Vijf duels, die in de afgelopen speelronde na rust omdraaiden. Tweede klasse zaterdag: MZC'11-Arnemuiden 2-1, ruststand 0-1. Vlissingen-Veere 3-1, rust stand 0-1. De Westhoek-Colijnsplaatse Boys 4-1, ruststand 0-1. Vierde klasse zondag: IJ- zendijke-Koewacht 2-1, rust stand 0-1. Vijfde klasse zondag: Aar- denburg-Devo 2-1, ruststand ,,Steeds meer hardlopers kiezen voor het maken van een trail, een tocht door de vrije natuur'', licht de organisatie toe. ,,Genieten van de rust en de ruimte is daarbij be langrijker dan het maken van een snelle tijd. De traillopers van de Bosbokken trainen wekelijks in de Boswachterij, de Meeuwen duinen en de Zeepeduinen. Voor iedere loper die op de weg mini maal tien kilometer in een uur kan afleggen, zijn de Bosbokken- trainingen een goede uitdaging.' Ruim driehonderd hardloop liefhebbers hebben gebruik ge maakt van de mogelijkheid tot voor-inschrijven. De grootste groep (155 atleten) staat aan de start bij de 15 kilometer cross. Daarbij onder andere Tim Pleijte en Yunis abu Stitan, die behoren tot de favorieten. Bij de lange af stand (30 kilometer) zijn 115 voor inschrijvers, waaronder bekende namen als Leonie Ton en Bas Groothedde. Canicross Naast hardlopers zijn ook honden zondag meer dan welkom in Burgh-Haamstede. Meer dan veertig deelnemers hebben zich al ingeschreven voor het onderdeel canicross, hardlopen met een aan gelijnde hond. Ultratrailloopster Marjolein Bil is één van de 40 at leten aan de start bij de canicross over 15 kilometer. Op de dubbele afstand bij de canicross zijn 6 voorinschrijvingen. De organisatie heeft in totaal ruimte voor 400 deelnemers, dus na-inschrijven kan zondag nog zo lang de voorraad strekt. staat de Nooijer dan ook ontspan nend in de catacomben. Hier en daar schudt hij een hand, met een paar tegenstanders maakt hij nog een praatje. Het gelijkspel is een flinke meevaller. Viitorul vecht voor een ticket voor de play-offs. Door de slechte resultaten van de laatste maanden staat de club ze- vende, met nog één speelronde te gaan. De huidige plek is één plaats te laag voor de play-offs. De druk op de club neemt daardoor toe. Kleine dip ,,Dit punt doet daarom goed", zegt De Nooijer, die begin dit seizoen nog de Supercup won met Viito- rul. ,,Het is niet zo dat er in de winter grote veranderingen zijn geweest in het team. We hebben gewoon een kleine dip en hebben daardoor onze goede positie weg gegeven. Zo'n terugval heb je soms. Het hoort erbij." Terwijl Hagi voor de tweede keer is begonnen aan zijn perscon ferentie - de eerste keer waren de journalisten nog niet klaar en liep de meester weg - moet De Nooijer opnieuw lachen. Hagi. Een man waarop je nooit uitgekeken raakt. Al is het alleen al doordat hij met zijn geschreeuw en gescheld de hele wedstrijd de aandacht trekt. ,,Als jij het op de tribune aan de andere kant van het veld al hoort, dan hoor ik zeker alles", zegt De Nooijer. ,,De eerste keer dacht ik: wat is dit? Nu ben ik er wel aan ge wend. Buiten het veld is hij heel relaxed, maar tijdens wedstrijden leeft hij intens mee. Zo was hij ook als speler, vertelde hij. Natuurlijk denk ik weleens: houd je mond even. Maar ik heb liever zo'n coach dan een trainer die als een dooie op de bank zit." woensdag 19 februari 2020 GO Derde klasse zaterdag: GPC Vierde klasse zaterdag: FC 0-1. Het duin-, strand- en bosge bied van Westenschouwen is komende zondag het decor van de eerste Bosbokkentrail. Een wedstrijd over 15 en 30 ki lometer, die behalve als 'ge wone trail' ook als canicross gelopen kan worden. Het is een initiatief van de Schouwse trailgroep Bosbokken, een on derdeel van atletiekvereniging Delta Sport. Menno Kole Burgh-Haamstede Tim Pleijte is één van de fa vorieten op de 15 kilometer- trail. FOTO DIRK JAN GJELTEMA uit stal van halfgod Hagi? Bradley de Nooijer (rechts) af gelopen zomer in actie tegen AA Gent. foto jasper jacobs/belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41