O 0 O De chauffeur van 8 ZEELAND Fop Fonteijne grijpt Nederlandse titel Eckel en Van Geyt snel klaar in Turkije Twee Zeeuwen van start in Andalusië Bradley de Nooijer is bij FC Viitorul uitgegroeid tot een volwassen profvoetballer. Na drie seizoenen onder de Roemeense halfgod Gheorghe Hagi lonkt een mooie transfer. ,,Ik heb liever zo'n coach dan een trainer die als een dooie op de bank zit.'' Beschouwing Schaatser Fop Fonteijne uit Burgh-Haamstede heeft zondag in Utrecht goud veroverd op het Nederlands kampioenschap voor masters. De veteraan zegevierde op de 3000 meter voor 65- plussers. Op de Vechtse Banen reed Fonteijne een tijd van 5.21,21 minuten. Daarmee bleef hij de con currentie ruim zes seconden voor. De Schouwse sporter heeft een grote staat van dienst binnen het schaatsen. Hij deed bijvoor beeld meermaals mee aan de Elfstedentocht. Sylvia Eckel en Ronald van Geyt zijn op de tweede dag van het wereldbekertoernooi in Turkije allebei uitgeschakeld. Eckel verloor haar beide partijen kansloos van sterke tegen standers. Tegen de Koreaan Oh werd het 10-30 en tegen de Turk Cem Ozkaya 8-30. Een schande was dat niet, want de tegenstanders noteerden moyennes van 1.304 en 1.500. Van Geyt verging het niet veel beter. Zijn eerste partij kon hij de zenuwen geen baas en werd met 13-30 in 44 beurten van tafel gespeeld door de Duitser Frank Sudar. De tweede partij ging een stuk beter maar werd eveneens ver loren, nu met 16-30 in 24 beurten van de Turk Furkan Senel. Eckel zal komend weekeinde samen met Joke Breur aantreden op het NK driebanden klein voor dames in Almere. Antwan Tolhoek en Brian van Goethem staan vandaag aan de start van de Vuelta a Andalu- cia Ruta Ciclista Del Sol. De meerdaagse ronde door Andalusië kent vijf etappes, waar van de laatste zondag eindigt met een 13 kilo meter lange individuele tijdrit in Mijas. Vorig jaar werd de ronde door het zuiden van Sapnje gewonnen door de Deen Jakob Fuglsang. Tolhoek reed met Team Jumbo-Visma eerder dit jaar al de Tour Down Under in Australië. De 25-jarige Yersekenaar eindigde daar als 53ste. Terneuzenaar Van Goethem (Lotto- Soudal, 28) begon het seizoen met een 54ste plaats in een eendaagse koers op Mallorca. Quote van de dag Je zal maar bij Sluis voetballen. Dan voetbal je namelijk niet. Derby Siereveld BRADLEY DE NOOIJER FC VIITORUL Als trainer Gheorghe Hagi van FC Viitorul dik drie kwartier voor de aftrap de toendra van het Dr. Con- stantin Radulescustadion betreedt voor een televisie-interview, tove ren de stewards van CFR Cluj ra zendsnel hun ouderwetse Nokia uit de broekzak. Van grote afstand proberen ze de grootste Roe meense voetballer aller tijden vast te leggen voor hun fotoarchief. Hagi (55) gaat bijna in het hele Oost-Europese land door het leven als halfgod. Bradley de Nooijer kijkt daarom nergens meer van op. De voetballer uit Oost-Souburg is bezig aan zijn derde seizoen onder de 'Maradona van de Karpaten'. Na de overstap van FC Dordrecht naar FC Viitorul heeft De Nooijer (22) zich onder Hagi ontwikkeld van talentvolle linksback tot volwas sen vleugelverdediger. Geruchten Er gaan daarom al langer geruch ten over een aanstaande trans fer van de Zeeuw. Afgelopen winter zou FC Zürich uit Zwitserland grote be langstelling hebben getoond. ,,Ja, geruch ten, geruchten", zegt De Nooijer la chend na de uit wedstrijd tegen koploper Cluj (0-0). ,,Kijk, natuur lijk hoop ik dat ik een mooie trans fer kan maken. Maar daar focus ik me nu echt niet op. Ik zit met mijn hoofd nog bij deze club. Ik doe mijn best, speel mijn wedstrijdjes en dan zie ik het komende zomer allemaal wel." Viitorul heeft de laatste jaren naam gemaakt als handelshuis. De club haalt elke zomer een vracht lading nieuwe voetballers en past jeugdspelers in die afkomstig zijn uit de Hagi Academie. De grootste talenten worden vervolgens met flinke winsten weer verkocht. Zo zijn Razvan Marin (Ajax), Ianis Hagi (Glasgow Rangers en zoon van), Florinel Coman (Steaua), Tu dor Baluta (ADO Den Haag) en De nis Dragus (Standard Luik) de laatste jaren stuk voor stuk goed geweest voor een mil joenentransfer. Hoe zorgt De Nooijer ervoor dat hij in het juiste rijtje namen komt? En niet, zoals velen, snel weer ver dwijnt uit Constanta. ,,Het belang rijkste is dat je elke week speelt. En dat doe ik. Als je hier van buitenaf komt, moet je heel snel bij de eer ste elf zitten. Zo niet, dan wordt het gewoon heel lastig voor je. Dan Het belangrijkste is dat je elke week speelt. En dat doe ik ga je het niet naar je zin hebben. Want je hebt natuurlijk je familie ook niet bij je." De Nooijer woont in een appar tement in Constanta, een plaats aan de Zwarte Zee. Vader Gérard, jeugdtrainer bij de Chinese club Dalian Istar, verraste hem vorige week met een bezoek. ,,Volgende week komt hij weer, omdat dan de beslissing valt voor de play-offs." Zijn moeder komt af en toe over. ,,lk ben hier veranderd, volwassen geworden. Thuis is toch alles an ders. De was draaien, koken. Dat doen we nu allemaal zelf." Belabberde grasmat In Roemenië staat alles in het te ken van de sport. ,,Maar om nou te zeggen dat ik me hier echt thuis voel, dat is wat veel gezegd. Ik heb het gewoon naar mijn zin. Ik ken iedereen bij de club, ik woon mooi. Het is prima." Na de wedstrijd op de belab berde grasmat van topclub Cluj, De scheidsrechter achtte het hal verwege de wedstrijd niet meer verantwoord om de tweede helft te laten spelen. ,,Ik respecteer de beslissing van de scheidsrechter'', zei Destorme na afloop. ,,Maar ben het er niet mee eens. Het waaide voor de wedstrijd al hard en dat was volgens mij niet erger gewor den.'' Na afloop viel in kringen van Terneuzen zelfs het woord compe titievervalsing. Zaterdag 11 april moet Terneuzen namelijk voor al leen de tweede helft terug naar Oud-Gastel. Maar dan zal de ploeg - dat mogen we aannemen - geen windvoordeel meer hebben. En daar baalde Terneuzen van. De vraag is in hoeverre Terneu- woensdag 19 februari 2020 GO SCHAATSEN BILJARTEN Antwan Tolhoek (midden) reed eerder dit jaar de Tour Down Under. foto cor vos WIELRENNEN - Dat concludeert sportjournalist Rudy Boogert in zijn rubriek RudeStats. Door een beperkt programma en een aantal afgelas tingen heeft de Zeeuws-Vlaamse vierdeklas ser sinds 8 december geen competitiewed strijd meer gespeeld. 21-3 De derby in de derde klasse van het zon dagvoetbal tus sen Terneuzen en Philippine wordt opnieuw op zaterdag avond ge speeld. Eerder dit seizoen ge beurde dat ook al in Philippine, waar Terneu zen met 1-2 won. De aftrap op zaterdag 21 maart is om 20.00 uur, in Terneuzen. 3-1 In de schaduw van zijn Zeeuwse club genoten Jan Paul van Hecke en Yassine Az- zagari heeft Gylermo Siere- veld gister avond met Jong NAC een 3-0-zege ge boekt op Jong Go Ahead Ea gles. De talent volle verdedi ger uit Vlissin- gen (17) speelde de volle negentig minuten voor de club uit Breda. a (O Volgende toptransfer Julian Droog Cluj-Napoca -Bradley de Nooijer (22) Bradley de Nooijer. Terneuzen was zondag te leurgesteld. Trainer David Destorme vond dat zijn ploeg met de storm tegen een goede eerste helft afle verde tegen koploper SC Gastel. De 0-0-tussenstand zag hij als een prima basis om na rust met wind mee toe te slaan. Maar die kans kreeg de derdeklasser niet. Rudy Boogert David Destorme, trainer van Terneuzen. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40