u n'M 1 c °^i NIEUWS 3 Kroongetuige Tony de G. legt link voor Caloh Wagoh-proces Inez Weski: allemaal speculaties Wie waren de slachtoffers? Maker van bombrieven ondertekent alleen met streepjes Jh Si Ifl i «n JT i K3 1 0 Taghi, die onlangs werd opgepakt in Dubai, wordt momenteel ver volgd in het monsterproces Ma rengo, waarin hem vijf moorden en het voorbereiden van nog eens vijf moorden ten laste wordt gelegd. Belangrijk bewijs wordt daarin aan geleverd door kroongetuige Nabil B. Het onderzoek naar de ver meende liquidatiebende Caloh Wagoh draait om vijf moorden en een groot aantal moordpogin gen. Net als in het Marengo-proces is er in het onderzoek naar Caloh Wagoh een kroongetuige die Taghi als opdrachtgever aanwijst. Nu blijkt dat deze kroongetuige, Caloh Wagoh-lid Tony de G., Taghi nog eens direct of indirect aan vier van die moorden koppelt, blijkt uit documenten die deze krant heeft ingezien. Tony de G. werd kroon getuige nadat hij als moordver- dachte klem kwam te zitten. Daar naast is er veel belastend bewijs opgedoken door een blunder van Caloh Wagoh-president Keylow. Keylow filmde en fotografeerde om onduidelijke redenen chatge- sprekken die hij met Taghi en twee van diens adjudanten voerde via PGP-telefoons. Deze peperdure te lefoons zijn juist versleuteld, zodat de gesprekken niet te lezen zijn als politie en justitie de toestellen in beslag zouden nemen. Keylow be waarde de foto's en video's van de chats op laptops en externe harde schijven. In de gesprekken praten Taghi en Keylow openlijk over moordopdrachten. ,,Onze vyanden zyn onze vyanden. Die Jair is onze vyand al sinds lang met ze grote bek'', schrijft Taghi daags na de moord op de Amsterdamse cri mineel Jair Wessels aan zijn jeugd vriend Feno D., die het op zijn beurt weer naar Keylow door stuurt. Die zette de moordopdrach- ten vervolgens uit bij een van de drie moordeskaders van de club. Doordat het Openbaar Ministerie erin is geslaagd de gegevensdragers Onze vyanden zyn onze vyanden. Die Jair is onze vyand al lang met ze grote bek ADVOCAAT van Keylow te openen, is het on derzoeksteam overstelpt met mil joenen chatberichten. Uit al deze chatberichten is het beeld gerezen van een nietsontziende moordma chine, stelde het OM eerder. Ook heeft de recherche gesloten moord- onderzoeken kunnen heropenen, waaronder de moord op Justin Jap Tjong. Eind vorig jaar werd in dit moordonderzoek een verdachte aangehouden. Keylow heeft ontkend bij de li quidaties betrokken te zijn. Hij heeft verklaard te werken aan een documentaire over onderwereld- moorden. In een chatgesprek met Taghi zegt hij zelfs gevraagd te zijn door een Amerikaanse tv-zender om een crime-programma te pre senteren. ,,Voor mij is dat goed. Want dan ben ik zogenaamd uit de criminaliteit.'' Vooralsnog wordt Taghi in het Caloh Wagoh-proces niet vervolgd, omdat hij al terechtstaat in het Ma- rengo-proces. Daar hangt hem le venslang boven het hoofd. Er zou nog geen besluit zijn over vervol ging in het Caloh Wagoh-proces. MOORDEN De batterijen zijn volgens de po litie uit elkaar gehaald en zonder omhulsel in de envelop gedaan. Dat heeft de politie gisteren be kendgemaakt in het tv-pro- gramma Opsporing Verzocht. De bombrieven zijn bezorgd in Amsterdam, Utrecht, Rotter dam en Kerkrade. Het gaat onder meer om banken, luxe hotels, autobedrijven en een makelaar. Zeven brieven werden in de eer ste dagen van dit jaar bezorgd uit naam van het Rotterdamse in cassobureau CIB. Die gingen al lemaal niet af. Vorige week kwa men er bij drie bedrijven op nieuw bombrieven, die allemaal ontbrandden nadat de ontvan gers ze hadden geopend. De da der had een andere envelop ge bruikt zonder afzender. Voor de bombrieven zijn volgens de politie batterijen van 9 volt gebruikt 9 3 CM -1 ■umuiiHH De bombrieven hebben nog nie mand verwond, maar volgens de politie had de ontvlambare in houd zeker tot brandwonden kunnen leiden. En dus staan postkamers bij veel bedrijven weer op scherp. Gistermiddag moest de politie nog uitrukken bij een kantoor van de Rabobank in de Utrechtse wijk Kanalenei land, omdat er een verdachte brief binnen was gekomen. Deze keer was het echter loos alarm. De afperser eist een onbekend bedrag aan bitcoins, zo maakte de politie afgelopen weekend al bekend. Bij elk bedrijf wordt een ander bedrag geëist. woensdag 19 februari 2020 GO Ridouan Taghi wordt gekoppeld aan nog meer moorden dan ge dacht. Volgens kroongetuige Tony de G. heeft Taghi opdracht gegeven voor nog eens vier on- derwereldmoorden. Dat brengt het totaal op negen. Yelle Tieleman Amsterdam - Uit een chatgesprek met Taghi Volgens Inez Weski, de advocaat van Taghi, gaat het slechts om specula ties. „Cliënt wordt niet in dat proces vervolgd. De betref fende kroongetuige heeft niets omtrent cliënt uit eigen we- tenschap en heeft ook nimmer contact met cliënt gehad. Met andere woor den: het gaat hier kennelijk slechts om speculaties van deze persoon.'' Taghi verschijnt vrij dag 6 maart voor het eerst sinds zijn aanhouding in Dubai voor de rechter in de extra beveiligde rechtbank in Am sterdam. Het Caloh Wagoh-proces wordt woensdag hervat in de recht bank op Schiphol. Kijk op de site bij /video Verslaggever Yelle Tiele man licht de verdenkingen tegen Taghi toe. Ridouan Taghi wordt door kroongetuigen Tony de G. en Nabil B. gekoppeld aan in totaal negen moorden. In het Caloh Wagoh-proces: Justin Jap Tjong 31 januari 2017 in Amsterdam Osdorp Farid Souhali 17 april 2017 in Den Haag Jaïr Wessels 7 juli 2017 in Breukelen Stefaan Bogaerts 21 september 2017 in Spijkenisse In het Marengo-proces: Ronald Bakker 9 september 2015 in Huizen Samir Erraghib 17 april 2016 in IJsselstein Ranko Scekic 22 juni 2016 in Utrecht Martin Kok 8 december 2016 in Laren Hakim Changachi 12 januari 2017 De afperser die sinds begin dit jaar bij tien bedrijven bombrie ven liet bezorgen, onderteken de de brieven met een rij kleine streepjes met in het midden twee schuine strepen. Ook gebruikte de afzender 9 Volt-batterijen van het merk Industrial by Duracell. Raymond Boere Hilversum GO c CC c O "5 KiÉiiiiii CL De ondertekening van de bombrieven. foto politie M Januari 2017: In Amsterdam Osdorp is Justin Jap Tjong vermoord. Ridouan Taghi (inzet) zou mogelijk betrokken zijn. Juli 2017: Jaïr Wessels is neer geschoten in Breukelen. FOTO'S MAARTEN BRANTE, MARNIX SCHMIDT TEKENING ANP betrokken bij nog vier liquidaties'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 3