Nieuw onderdak voor hoogaarzen in winter Wat moet Middelburg met het crematorium? 7 Zeeuwse schrijft voor Australië NIEUW RESTAURANT IKIGAI^ Een restaurant met een uitgebreide kaart aan sushigerechten was er nog niet in Zeeland, stelt Hüseyin Dursun. De voormalige chef van grand café Next springt in dat gat en opent eind volgende week Ikigai Sushi Bites aan de Spuistraat in Vlissingen. Dursun weet wel dat in di verse andere etablissemen ten in onder meer Vlissin gen, Middelburg en Goes sushi op de kaart staat. ,,Maar dat zijn bijna allemaal Chinese restaurants die een beperkter aantal gerechten volgens een all-you-can-eatfor- mule aanbieden." Vanaf eind deze maand kunnen liefhebbers de ori ginele Japanse sushi-specialiteiten bestellen en in het voormalige pand van The Food Company eten of afhalen en mee naar huis ne men. Als chef bij Next maakte Dursun ook diverse sushi. ,,Maar daar kun nen mensen ook andere gerechten IKIGAI van de kaart bestellen. Daarom be gin ik nu een exclusieve sushibar naar Japans voorbeeld." Hüseyin Dursun legt uit dat sushi een ver zamelnaam is voor verschillende soorten hapjes. Vanaf vrijdag 28 fe bruari zijn bij hem onder meer sashimi, nigiri, temaki, gunkan, chirashi en diverse bites en rolls te krijgen. „Specialiteiten met rauwe vis, maar ook met garnalen, kip of Desgewenst wordt zalm, tonijn of andere vis ook kort gefrituurd groenten. En desgewenst wordt zalm, tonijn of andere vis ook kort gefrituurd." Alcoholische dranken staan nog niet op de kaart. ,,Als veel klanten niet zonder kunnen of willen, vraag ik tegen de zomer een vergunning aan." Familie Dursun begint de sushibar in zijn eentje, hoewel vrouw Lyndsey en zoon Tolunay na hun werk regel matig zullen bijspringen. Zoon Roy heeft in diverse sociale media al aangekondigd dat Ikigai er aan komt, waardoor Hüseyin al weet dat een groot aantal potentiële klanten niet kan wachten tot de deuren opengaan. En dan weten veel van die smulpapen nog niet eens dat Ikigai staat voor 'jouw re den van bestaan'. SLOOP HOTEL DE WIJDE LANDEN VLISSINGEN De houten sche pen van Stichting Behoud Hoog aars verdwijnen definitief uit de Vlissingse Machinefabriek. Waar nu nog gelakt, geschuurd en ge timmerd wordt, rest straks voor lopig stilte. Een nieuwe onder- houdsloods biedt de varende pa reltjes vanaf eind oktober onder dak in de wintermaanden. Aan de Vlissingse Binnenha ven, tussen het Kanaal en de Las- loods, wordt nu de fundering ge stort voor de nieuwe loods van de Stichting Behoud Hoogaars (SBH). De vaste onderhoudsploeg van de Stichting kan daar vanaf eind oktober aan de houten sche pen werken. Mooie tijd gehad ,,We hebben een mooie tijd gehad in de machinefabriek'', zegt SBH- bestuurslid Carel Flipse. ,,Maar we wisten dat we daar niet definitief konden blijven. De nieuwe loods van 750 vierkante meter wordt onze onderhoudsplek. Eind mei wordt die wind- en waterdicht opgeleverd. En dan moeten we, gezien ons budget, zelf aan de slag voor de verdere afwerking. Elektra en sanitair aanleggen, schilderen, noem maar op.'' Houtwerf De schepen van SBH liggen vanaf eind april weer bij de sluis in Veere voor het jaarlijkse vaarseizoen. De mosselhoogaars Yerseke 36 An- dries Jacobs; jachthoogaars Al- cyon; hengst Tholen 49 De Drie Gebroeders en steekhengst Boreas zijn beschikbaar voor rondvaar ten. De Stichting hoopte eigenlijk op een vaste plek aan de kop van het Oranjeplein in Veere. Flipse: ,,Er was een plan voor een hout- werf op de kop van het plein, in het kader van de herinrichting. Maar ja, wanneer? Daar konden we niet meer op wachten. Als dat als nog gaat gebeuren, bekijken we te gen die tij d wel wat we dan doen.'' De toekomst van de Machinefa briek is nog ongewis. Parkeerga rage, detailhandel, woningen? Voorlopig blijft het er dus stil. WESTKAPELLE Jacodine van de Velde (45) uit Westka- pelle werkt mee aan de verha lenbundel Auteurs voor Austra lië. Het boek komt eind deze maand uit en bestaat uit tien verhalen en een gedicht die al lemaal als thema brandweer, Australië en/of klimaatveran dering hebben. Aan de bundel werken au teurs belangeloos mee. De op brengst gaat naar het Wereld Natuur Fonds, dat met de do naties bomen plant in leefge bieden waar koala's het moei lijk hebben. Het WNF biedt van het geld ook noodhulp en medicijnen aan gewonde koa- la's en helpt mee om de be staande bossen en de dieren die er leven te beschermen. Van de Velde schrijft mo menteel een boek dat is gerela teerd aan haar werk. De West- kapelse werkt bij Emergis als behandelaar van jongeren met eetstoornissen. Haar ervarin gen - het onbegrip waar veel jongeren met een eetstoornis mee worden geconfronteerd - verwerkt ze in dat boek. Via Facebook zag ze daar naast de oproep om verhalen in te zenden voor het Austra- lië-boek. Tot haar tevreden heid overleefde ze de selectie ronde. MIDDELBURG De gemeente Middelburg moet onderzoeken of het crematorium in eigen handen blijft, verkocht moet worden of samen moet werken met een par ticulier. De fracties van VVD, SGP, CDA en D66 lieten dat dins dagavond weten aan wethouder Carla Doorn (LPM) tijdens een commissievergadering. De eerste drie fracties steunen het dagelijks bestuur van de ge meente en laten daarmee blijken dat ze het niet direct eens zijn met de ingezette koers. Want het col lege kiest ervoor het crematorium in eigen handen te houden. Het wil wel de service verbeteren zo dat het kan concurreren met het crematorium in Goes. Maar ook met een crematorium dat moge lijk in Vlissingen komt. Wethouder Doorn zei dan ook dat ze het jammer vindt dat er weer discussie ontstaat over de toekomst van het crematorium. ,,Dat geeft onrust." Ze wees erop dat de gemeente enkele jaren ge leden besloot het in eigen handen te houden. Wilfried Boonman (VVD) vroeg of het wel noodzakelijk is dat een gemeente concurreert met het bedrijfsleven. ,,Moeten we dat willen?" Hij kondigde dan ook aan dat hij bij de komende ge meenteraad via een motie gaat vragen om een goed onderzoek. ,,Waarbij alle scenario's openlig gen." Met de steun van CDA, SGP en D66 heeft hij echter nog geen meerderheid voor dat onderzoek. Piet Kraan (LPM) stelde dat zijn fractie niet zit te wachten op dat onderzoek. ,,Wij willen door met het crematorium." Wethouder Doorn waarschuwde dat de ge meente geen mensen vrij kan ma ken noch het geld heeft het onder zoek extern te laten doen. woensdag 19 februari 2020 WA 'Echte sushi naar Japans voorbeeld' Rné Hoonhorst Vlissingen JOUW REDEN VAN BESTAAN Hüseyin en Lyndsey Dursun met kinderen Zizi en Olivia bij hun nieuwe sushizaak Ikigai. foto boaz timmermans - Hüseyin Dursun, eigenaar •rr DISHOEK De slopers vorderen goed bij het neerhalen van hotel De Wijde Landen in Dis hoek. Op de plaats waar ooit landhuis De Wijde Landen stond en daarna het hotel, ligt nu vooral veel puin. Binnenkort is dat ook weg, want op 12 maart wordt de eerste paal geslagen voor de bouw van het nieuwe hotel Zeeuws Licht. Dat gaat rond Hemelvaart 2021 open en be staat dan uit drie gebouwen, allen genoemd naar schilders die vorige eeuw de roem van het Zeeuwse licht bezongen: Mondriaan, Toorop en Chabot, waarin 27 hotelkamers, veertig appar tementen, een restaurant en een ruime lobby komen. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39