IN DE REGIO 6 Gebroeders Damen bouwen twee Amadore-zaken om tot Boulevard 17 MIJN DORP, MIJN STAD Het 'zandpaviljoen' op het strand is onder leiding van Niek, Valen tijn en Jelle Damen binnen twee jaar uitgegroeid tot een begrip bij recreanten, toeristen én veel Vlis- singers. Een geliefde plek om de dag te beginnen met een bak koffie met of zonder ontbijtje; een lunch om de dag te breken; een borrel aan het eind van de (werk)dag of een romantisch diner met zicht op zee. Pier 7 laat velen ontspannen. Huurders van één van de zeven beachrooms, die aan beide zijden van de uitspanning vastzitten, niet in het minst. Voor de jonge uitbaters (tussen 19 en 25 jaar oud) is het op poten staan van Pier 7 het sein om van het Frans Naereboutplein het Damen- plein te maken. Ze namen de voor malige grand cafés annex restau rants Stefano's en Raymondo's van het Amadore-concern over, om beide panden om te bouwen tot Boulevard 17. Die zeventien is niet het huisnummer aan Boulevard Evertsen, maar verwijst naar de 17 Het hotel heeft zeventien kamers op twee locaties, vandaar Boulevard 17 hotelkamers die de gebroeders straks aanbieden. Het voormalige Stefano's, dat het afgelopen jaar nog even Cappucino heette, wordt omgebouwd tot ho tel met tien suites, alle met - meer of minder - zeezicht. ,,Vijf kamers op twee verdiepingen. De onderste vijf met een eigen terras op de bou levard, de bovenste met een Frans balkon. We bieden kamers van ver schillende afmetingen." Liever een ligbad of sunshower? Geen pro bleem!, zegt Niek Damen. De beachrooms worden ook vanuit de receptie van het nieuwe hotel gere geld. ,,Het hotel heeft zeventien ka mers op twee locaties, vandaar Boulevard 17", verklaart Niek, die als oudste broer meestal als woord voerder optreedt. Het duurt nog een half jaartje voor bofkonten de boulevardsuites kunnen uitproberen. Maar het grand café-restaurant met grote vergaderzaal (voormalige Ray- mondo's) aan de overkant van het Naereboutplein opent al vóór Pa sen de deuren, bezweert Niek. Shared dining Eten en drinken kan op veel meer plaatsen langs de kilometerslange Vlissingse boulevard, maar de Da- mens verwachten dat een onder scheidend etablissement in een behoefte voorziet. In de Randstad is 'shared dining' al een begrip. Elke hipstertent zet groepen men sen kleine hapjes voor als variant op de populaire tapas. Niek Da- men: ,,Als je samen aan het borre len bent, komt er vaak een aantal gerechtjes op tafel. Als het gezellig is, blijf je hangen en vraag je er ge woon een aantal hapjes bij. Zo kun je samen veel verschillende dingen proeven en bij elkaar een hele maaltijd verorberen." Het 'ge deelde diner' geeft Boulevard 17 wat extra's, maar gewoon een ge recht van de kaart exclusief voor jezelf, is ook mogelijk, stelt Niek mensen gerust die minder van sa- men dippen houden.Ongedwon- genheid staat voorop in het voor een groot deel als jungle ingerichte restaurant. Een enorme bar op de begane grond met een uitgebreide collectie (speciaal)bieren, wijnen en cocktails en een jungle met 'In- stagram-corner' op de verdieping. Daarbij een vergaderzaal met me- tersbreed scherm. Gezinnen, werklieden, koffie- leuten, borrelaars, kantoorklerken en vergadertijgers: voor iedereen moet Boulevard 17 de perfecte plek aan zee zijn, denken de gebroeders Damen. Informatie voor eigenaren van rijksmonumenten Boekpresentatie Stefaan van den Bremt woensdag 19 februari 2020 Pier 7 krijgt een grote broer Het 'plezandste' paviljoen van Walcheren, Pier 7, krijgt een grote broer op de Vlissingse Boulevard Evertsen. In Boule vard 17 kunnen mensen borre len, eten en slapen. René Hoonhorst Vlissingen - Niek Damen MIDDELBURG De gemeente Middel burg houdt morgen in samenwerking met Erf goed Zeeland een infor matiebijeenkomst over de nieuwe subsidierege ling voor eigenaren van rijksmonumenten. Per 1 januari 2020 is de fis cale aftrek voor rijksmo numenten komen te ver vallen en is er een an dere manier van financi ële ondersteuning in het leven geroepen. De bij eenkomst begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Aanmelden kan door te mailen naar monumen- tensubsidies@middel- burg.nl MIDDELBURG Dichter, essayist en ver taler Stefaan van den Bremt presenteert mor gen zijn nieuwe bundel in boekhandel de Drvkkery. De bundel In zee is een gezamenlijk project van schilder So- lange Abbiati en Van den Bremt, die beiden Brussel voor Walcheren hebben verruild. Uit een groot aantal acrylverf schilderijen van Abbiati koos de dichter er 41, Schilder Solange Abbiati en dichter Stefaan van den Bremt. foto dirk-jan gjeltema waar hij een eigen lu dieke visie in verzen aan toevoegde. De presen tatie wordt ingeleid door Jan van Gilst en krijgt ook een muzikale di mensie: zangeres Teike Vos vertolkt twaalf ge dichten uit de bundel en wordt op de piano bege leid door componist Marc Michaël de Smet. De presentatie begint om 19.00 uur. KOUDEKERKE De Klimop, 10.00-12.00 uur: Repair Café; MIDDELBURG Gale- rieGerritse, 13.00 17.00 uur: Expositie Jorieke Rottier; Kou- dekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Kin derboerderij de Klep perhoeve, 14.00 15.00 uur: Ponyrijden voor kinderen; 15.45 16.30 uur: Activiteit 'Help de boer dieren te voeren'; ZB, Audi torium, 19.30-21.00 uur: Lezing Jose phine Rombouts 'Downton Abbey in de Schotse hooglan- den'; UCR, 19.30 20.30 uur: Lezing Han Wiskerke 'Wie wil er nog boer wor den?'; Schouwburg, 20.00 uur: Theater concert BL0F; OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.00, 14.00 en 15.00 uur: Kinder workshop 'Van wilg tot mand'; SEROOSKERKE Het oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: Brandweerspel voor de jeugd en tentoon stelling 'Brandweer veteranen uit Zee land'; SINT LAURENS Van Cittershof, 14.00- 16.00 uur: Koersbal; VEERE Het Akkoord, Oudestraat 9, 13.30 16.30 uur: Ouderen- soos; VLISSINGEN Mu seum Scheldewerf, vanaf 14.00 uur: Va kantieactiviteiten voor kinderen; Ter Reede, 14.30 uur: Optreden Ingrid Pie ters; WESTKAPELLE De Kreek, 14.30-16.30 uur: Meezingmiddag Jan en Jo Theune op Accordeon; ZOUTELANDE De Tienden, 13.30-16.30 uur: Soos voor senio ren. Niek, Valentijn en Jelle Damen (vlnr) op het 'dak' van Pier 7 met de twee panden van Boulevard 17 (Raymondo's links en Stefano's tussen Valentijn en Jelle) op de achtergrond. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38