School: 'Wij houden ons aan de vakantieregels' trekken wel bie, 'oor Sneller webshoppen, 400 Mbps Kies voor het Flexpakket 5 laten, staat buiten kijf. Maar voor afgaand aan de date kan ik in de naastgelegen kroeg (ik ben na tuurlijk veel te vroeg) de tekst op Iedereen doet zijn uiterste best om je op je gemak te stellen mijn telefoon niet lezen. Dan toch maar mét bril. Als ik het menu op twee meter van mijn ge zicht moet houden, sla ik hele maal een modderfiguur. Om drie minuten over acht stap ik via de achteringang Het Post kantoor binnen. Iedereen heeft een tijd doorgekregen en wordt persoonlijk verwelkomd. Om en om aan de voorkant en aan de achterkant van de zaak, om een rij te voorkomen. Ik ben ietsje eerder dan mijn tafelgenoot en word uit genodigd alvast een drankje te ne men aan de bar. Hostess Robin vraagt enthousiast naar mijn ver wachtingen. De barman komt met een brede glimlach vragen wat ik wil drinken. Iedereen doet zijn uiterste best om je op je ge mak te stellen. En met succes! Jongeren Het restaurant zit al flink vol. Uit eindelijk zullen er zo'n vijfen veertig koppels verspreid over de avond samen eten. Het eerste koppel arriveert om half zeven, het laatste komt om half tien. In totaal hebben zich zo'n tweehon derd mensen uit heel Zeeland in- geschreven. Er zitten koppels van alle leeftijden en allerlei samen stellingen. Jongeren zijn in de minderheid, maar ze zijn er zeker. En daartussen laveert vrolijk het personeel. Dat heeft er zelf duide lijk veel plezier in. Roze roos Niet lang na mij komt mijn tafel genoot Henri binnen. Gelukkig, geen bekende, schiet even door mijn hoofd. Hij komt bij me aan de bar zitten en na de eerste intro ductie worden we naar ons tafel tje geleid. Er is geen twijfel over de tafelschikking. De plek van de vrouw wordt gemarkeerd door een roze roos. Leuke touch. Op een stemmige kaart met rode ro zen staat het menu, maar dat mis sen we door ons geklets helemaal. Geen probleem. De ober legt ge duldig uit wat de bedoeling is en zal later terugkomen om de be stelling op te nemen. Er volgt een gezellige maaltijd. Mijn tafelge noot is een onderhoudende ver teller. Een avontuurlijke levens genieter. Af en toe dwaalt onze blik door de zaak. Al die mensen die in het zelfde schuitje zitten, geeft toch een gevoel van verbondenheid. En zo op het eerste oog hebben de meeste koppels het naar hun zin. 'Een gaaf initiatief is onze geza menlijke conclusie. Vooral omdat er in Zeeland niet veel van dit soort evenementen worden geor ganiseerd. Als ons dessert wordt geser veerd, komt de pianist met de vraag of we een nummer willen aanvragen. Zover komt het niet. De spontane verzoekjes beginnen bij hem binnen te lopen. Nog een kopje koffie en een cappuccino en dan zit het er weer op. Met een hartelijk afscheid gaan we ieder ons weegs. Geen af spraak voor een vervolg, maar een geslaagde avond. Tegen alle sin gles die openstaan voor een po tentiële nieuwe partner zeg ik: doen! Zo'n 22 Domburgse ondernemers die voornamelijk in de horeca en toeristensector werken, vinden de directie van de Archipelscholen, waar De Golfslag onder valt, veel te star en te streng. Zij vinden het on begrijpelijk dat het schoolbestuur zo moeilijk doet over het opnemen van vakanties buiten de schoolva kantie, met name de zomervakan- tie, om. Want zomer is hoogsei zoen en de ouders hebben dan geen tijd voor vakantie. Sommigen van hen willen dan met het hele gezin een weekje of twee in het laagseizoen op vakantie. Maar dan is er niet altijd een schoolvakantie en moet de leerling buitengewoon verlof krijgen. Daar gelden uiter aard regels voor. Adviezen Rechter en staatsraad Sandra Lange vroeg tijdens de zitting aan voor zitter Henk Zielstra van het Col lege van Bestuur van Archipel Scholen waarom hij niet een wat flexibeler beleid kan voeren. ,,De onderwijsinspectie heeft duidelijk adviezen gegeven over het wel en niet toestaan van vakanties buiten de schoolvakanties om. Ik wil wel meewerken aan een initiatief om te kijken of onderwijstijden flexibe ler kunnen worden", aldus Zielstra. De Raad van State gaat de zaak onderzoeken. te tikken op m'n computer, voel ik toch nog 'n paor van die doorntjes in m'n viengertoppen zitten. Dat voel je altied wel 'n paor daogen. Mee 'n pincet d'r uut 'aolen, zal je zeggen. Mao dao binnen ze noe net te dunne voo. Dat 'èn 'k al 'n paor kêêr geprobeerd. Mao nao één of twêê daogen kommen ze d'r vanzelf uut. Splinter Vroeger, toen 'k nog kind was, zat er 'n kêêr 'n splinter in m'n duum. En die was afgebroken. Die splin ter ee. Wat mee 'n naolde gepro beerd om die d'r uut te kriegen, mao da lukkende ook nie. [Pincet ten waoren d'r toen nog nie]. 'n Paor kêêr in lauw sodawaoter ge zeten, mao die kwam nie los. En m'n duum wier als mao dikker. Op schoole kon ik d'r eigenlijk niks mee doen. En ik bin rechts en 't was natuurlijk ook m'n rechtse duum. De mêêster kon mee moeite m'n ciefers in m'n re- kenschrift nog lezen. Dao zei tie ook wat van. Die keek 's nao m'n duum, douwende op 'n plekje en ik riep: ,,Aje." Mao de splinter was t'r uut. ,,Is maor 'n 'andigheidje", zie tie, ,,mao je moet 't wel we ten." Dat bin 'k nooit nie vergeten. En an 'k Rutten op de tillevisie zien, dan moen 'k dao dikkels an dienken. As 'k even laoter mee de bezem 't trottoir opveegen, dan komt d'r een ouwer echtpaor deu de straote gekuierd. Allicht mao- ken ze even een praotje. Ze kieken in den 'of en zien m'n volle groene container. ,,Hie bin lekker bezig gewist", zegt de man binst dat ie m'n wèrk keurt. Ik volgen z'n oogen en zien dan pas de plat getrapte paoslelies die net 'n vuust boven de grond stoengen. Z'n vrouwe ziet wao wudder nao kieken. ,,Ah," zegt ze, ,,dat kom wel goed 'oor. Die trekken wel bie, 'oor". En mee die boodschap stappen ze vèder, de stille straote in. internet tv bellen mobiel delta.nl/flex Iff DELTA woensdag 19 februari 2020 match, leuk! Het Postkantoor houdt nog Di ning Dates op 16 maart, 6 april en 11 mei. Opgeven kan via diningdates@amadore.nl. ,,Te gek voor woorden dat we voor dit conflict tussen ouders en een basisschool voor het hoogste rechtscollege staan." Dat zei Kitty Sins van Sport- shop Domburg gisteren tijdens een rechtszaak bij de Raad van State. Die boog zich over de vraag of het schoolbestuur van De Golfslag al dan niet terecht 'moeilijk doet' over het opne men van vakantie buiten de re guliere periodes om. Jan van Ommen Den Haag/Domburg in Het Postkantoor in Goes. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37