Het mooiste veilinghuis van Nederland Belastinginner wil met mailadres af van dure procedures rond waarde huis Bradley de Nooijer is bij FC Viitorul een volwassen speler geworden zeeland 8 Zelf spreken ze van 'het mooiste veilinghuis van Nederland'. En daar zouden ze wel eens gelijk in kunnen hebben. Het Zeeuws Veilinghuis in Middelburg is verhuisd van de binnenstad naar de voormalige kunstmestopslag aan de Kleverskerkseweg, een prachtige grote ruimte waar het daglicht tussen de originele houten spanten binnenvalt. Gistermiddag was de eerste veiling in het nieuwe onderkomen. Ruim 400 kavels kwamen er onder de hamer, waaronder schilderijen en sieraden, maar ook wijn. Twee flessen Chateau Margaux uit 1974 werden gezamenlijk verkocht voor 260 euro. Inwoners van de gemeenten Bor- sele, Hulst, Goes, Kapelle, Reimers- waal, Sluis, Terneuzen en Tholen kunnen vanaf eind deze week de aanslag in de bus verwachten. Deze wordt verstuurd door Sabewa Zee land. Het gaat om een gecombi neerde aanslag voor gemeentelijke en waterschapsbelastingen. De an- dere Zeeuwse gemeenten sturen in deze periode zelf hun aanslagen. Huiseigenaren kijken vooral naar de WOZ-waarde, de getaxeerde waarde van hun pand. Hoe hoger die is, hoe meer belasting ze beta len. De waarde wordt elk jaar op nieuw bepaald. In sommige geval len leidt dat tot forse stijgingen. Dit jaar stijgt de WOZ-waarde in Zee land met gemiddeld ongeveer 5 procent. Voor het eerst vraagt Sabewa ie dereen die twijfels heeft over zijn WOZ-waarde, contact op te ne men. Op het aanslagbiljet staat daarvoor een nadrukkelijke oproep. Wie een e-mail stuurt naar taxa- teurs@sabewazeeland.nl krijgt bin nen een week antwoord, met uitleg hoe de waarde tot stand is geko- men. Sabewa wil daarmee kostbare procedures vermijden. Dat geldt ze ker voor de commerciële bureaus die op basis van no cure, no pay be zwaar maken namens particulie ren. Als deze bureaus gelijk krijgen, is Sabewa verplicht hun een kos tenvergoeding te betalen die soms oploopt tot 1000 euro. In totaal is de Zeeuwse belastingdienst daar jaar lijks zo'n 150.000 euro aan kwijt. Daar komen de kosten van de inzet van medewerkers nog bovenop. Foutjes ,,Het is prima dat die bureaus er zijn, maar we hebben liever dat mensen direct contact met ons op nemen", zegt Jon Herselman, be stuursvoorzitter van Sabewa. ,,De taxateur kan dan uitleggen hoe de waarde is bepaald. Wij zijn ervan overtuigd dat de waarden voor het overgrote deel deugen, maar er kunnen altijd foutjes in zitten. Op Wij zijn ervan overtuigd dat de waarden voor het overgrote deel deugen deze manier kom je er in onderling overleg uit. En als de uitkomst je niet bevalt, kun je altijd nog naar zo'n bureau stappen of zelf bezwaar maken. Het een sluit het ander niet uit." Sabewa en gemeenten bepalen de WOZ-waarde door panden met elkaar te vergelijken. De taxateurs krijgen van het Kadaster gegevens van alle huizen die zijn verkocht. Bovendien speuren zij internet af op huizen die in de regio te koop staan. De advertenties geven veel infor matie over de staat van de woning. Verder wordt elk jaar een aantal huizen bezocht. Mede op basis van oppervlakte en inhoud worden voor elk pand drie vergelijkbare woningen gezocht waarover veel informatie beschik baar is. Zo kan de WOZ-waarde per huis worden berekend. Voor elk pand is een taxatieverslag beschik baar dat eigenaren kunnen opvra gen. I woensdag 19 februari 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl WOZ te hoog? Mail je bezwaar Wie de WOZ-waarde van zijn huis te hoog vindt, kan voortaan rechtstreeks contact zoeken met de taxateur. Dat kan leiden tot een lagere waarde en dus een lagere belastingaanslag. Bo vendien wordt een bezwaarpro cedure voorkomen. Rolf Bosboom Terneuzen -Jon Herselman, Sabewa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33