j Liverpool moet de Ron Jans stapt na racisme-rel op als trainer 'Coach Jans manipuleert het publiek' 22 Onafwendbaar was zijn vertrek bij FC Cincinnati, concludeerde Ron Jans, die bij de Amerikaanse club wordt beschuldigd van racisme. De 61-jarige trainer hakte de knoop uiteindelijk zelf door. Kort SHORTTRACK Knegt naar WK in Seoel Sjinkie Knegt (30, foto) doet in maart mee aan het WK shorttrack in het Zuid-Kore- aanse Seoel. Al blijft zijn rol wel beperkt tot de relay, op de individuele nummers geeft bondscoach Jeroen Otter de voorkeur aan Itzhak de Laat en Sven Roes. Bij de vrouwen kiest Otter naast Europees kampioene Su zanne Schulting voor Lara van Ruijven en Yara van Kerkhof. De WK zijn van 13 tot en met 15 maart. Drietal op scherp bij Ajax Dusan Tadic (31, foto), Lisandro Martinez en Nicolas Tagliafico kunnen zich morgen geen kaart meer permitteren als Ajax op bezoek gaat bij Getafe voor het eerste duel in de zes tiende finales van de Europa League. Zij zijn geschorst voor de return van volgende week donderdag in Amsterdam als ze bestraft worden door scheidsrechter Ruddy Buquet. André Onana is geschorst. Het duel in Spanje begint morgen om 18.55 uur. Son wacht operatie aan arm Trainer J osé Mourinho verwacht dat Son Heung-min dit seizoen niet meer in actie komt voor Tottenham Hotspur. De aanvaller moet zich snel laten opereren aan een breuk in zijn rechterarm. Son liep de blessure zon dag op tijdens de gewonnen uitwedstrijd te gen Aston Villa (2-3). De ploeggenoot van Steven Bergwijn had met twee doelpunten een groot aandeel in die zege. Flitsen Quote van de dag 'Het is goed om te weten dat ik het nog ergens in me heb. Ja, ik ben hier blij mee.' Voetbal Voetbal Honkbal Authenticiteit, enthousiasme en eerlijkheid; het is een groot goed voor Ron Jans. En juist daarom zag de trainer geen andere uitweg dan zijn contract bij FC Cincinnati in te leveren. Paradoxaal genoeg lever den juist die drie karaktereigen schappen hem onlangs onnoemlijk grote problemen op bij de Ameri kaanse club. Want ja, natuurlijk drong de wat als-vraag zich deze dagen op bij Jans. Wat als hij toevallig niet in de kleedkamer bij zijn spelers had ge zeten, twee weken geleden na een oefenpotje met Cincinnati, waar dampende hiphop-beats uit de speakers dreunden? Wat als hij niet die twee woorden van dat nummer had meegezongen, waaronder het in Amerika zo beladen n-woord (nigger), althans als dat door blan ken wordt uitgesproken? Wat als hij iedereen in de kleedkamer kon overtuigen van het feit dat hij mee- zong uit enthousiasme, en dat het werkelijk niets met racisme te ma ken had? Een diepe zucht. Natuurlijk was Jans dan nog gewoon trainer ge weest van Cincinnati, om zich voor te bereiden op een nieuw seizoen in de MLS. ,,En nu vertrek ik met het gevoel: wat is dit zonde. Wat is dit onwerkelijk", zegt Jans. Hij leverde gisteren zijn contract in bij de club. Jans wachtte de uit komsten van het onderzoek, inge steld door de Amerikaanse voetbal bond, daarmee niet af. De uitspraak wordt morgen verwacht. ,,Ik heb een paar heel vervelende dagen achter de rug'', reageert Jans, die zondag een eerste gesprek met de clubleiding van Cincinnati voerde. ,,Daar hield ik een heel slecht gevoel aan over. Dat werd een dag later bevestigd, toen een advo caat van Cincinnati aanschoof. We realiseerden ons dat deze zaak zó veel publiciteit ging opleveren. En dan vraag j e j ezelf af: stel dat je deze zaak wint, hoe kun je dan nog wer- SPELERSVAKBOND De spelers van Liverpool wandel den gisteren bijna met een glimlach het veld van het Wanda Metropoli- tano op. Het stadion in Madrid waar de ploeg in juni de Champi- ons League won door Tottenham Hotspur te kloppen. Wat kon de titelhouder daar in Spanje nou eigenlijk gebeuren? Slechts twee punten morste de ploeg van de Duitse manager Jürgen Klopp dit seizoen in de Pre mier League. De club kan zelf een datum prikken waarop ze het kam pioenschap willen binnenhalen. In de Champions League willen The Reds de derde finale op een rij gaan spelen. En ook nog eens in de we tenschap dat de eindstrijd in het Turkse Istanboel is, de stad waar op 25 mei 2005 op heroïsche wijze de Champions League werd gewon nen na een weergaloze inhaalrace tegen AC Milan. Atlético Madrid-uit is nooit een woensdag 19 februari 2020 VOETBAL VOETBAL Emre Can tekent een vierjarig contract bij Borussia Dortmund. De Duitse club huurt hem sinds de winterstop van Juventus. De Chinese tennissers hebben zich van wege het coronavirus teruggetrokken voor de Daviscup-ontmoeting met Roemenië. United-icoon Harry Gregg is maandag op 87-jarige leeftijd overleden. De Noord-Ierse keeper was een van de overlevenden van de vliegramp in München in 1958. En niet in Ber lijn, zoals we gisteren schreven. —De Belgische tennisster Kim Clijsters (36) over haar comeback in Dubai GO I De gezamen lijke omzet van de achttien clubs uit de Bundesliga is vorig jaar voor het eerst de grens van 4 miljard euro gepasseerd. Volgens de Duitse bond was de omzet 4,02 miljard euro, een stij ging van 5 pro cent. Doelman Jas per Cillessen (29, foto) is met Valencia mee naar Italië voor het eerste duel met Ata lanta in de Champions League. De keeper is na een maand hersteld van een blessure. Werper Francis Martes van Houston Astros is voor 162 wedstrij den geschorst. Bij de 24-jarige pitcher zijn sporen aange troffen van het verboden mid del boldenone. 'Terug naar huis, waar ik mezelf kan zijn' Sander de Vries Rotterdam De Amerikaanse spelersvak bond MLSPA heeft in een verklaring uitgehaald naar Jans. Volgens de bond is er meer aan de hand. 'Het ver haal dat de aanklacht ging over het meezingen met een liedje is onwaar, ondanks de beweringen van de coach', schrijft de MLSPA bij monde van directeur Bob Foose. De MLSPA stelt verder dat er 'met valse verklaringen strate gisch is gelekt naar de pers, in een poging het publiek te manipuleren'. Jans wil niet in houdelijk reageren op de aan tijgingen Virgil van Dijk wint een kop duel tegen Atlético. foto reuters Atlético Madrid J Liverpool Ronald Koeman houdt vast reke ning met een aangepast schema voor Wijnaldum en Van Dijk op weg naar het EK. Liverpool kan de finale nog altijd halen, maar moet eerst een 1-0 zien weg te poetsen. Mikos Gouka Madrid/Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22