TOKYO 2020 maar in Sluiskil kan dat niet Tekort aan docenten te lijf met geld voor omscholing Olympische Spelen JOL De grootste islamitische begraafplaats van Walcheren einer wonen in sluiskil. iet Vermeulen (82) wil et, maar het ontbreekt «J aangeschikte partementen in het p en dus blijft - hij zijn te grote huis met te grote tuin trouW.zeeland 2- Zo wil onderwijsminister Ingrid van En gelshoven stimuleren dat zij aan de slag gaan op die plekken in het onderwijs waar een groot tekort aan docenten is. Dat is niet alleen het geval in het basisonder wijs, maar ook bij sommige vakken op de middelbare school, zoals wiskunde en scheikunde. Nu betalen mensen die bij voorbeeld de lerarenopleiding aardrijks kunde of geschiedenis hebben gedaan voor een tweede opleiding nog het fors duurdere instellingscollegegeld. Dat bete kent voor de pabo doorgaans rond de 7000 euro per jaar. Studenten die met een ander hbo-diploma op zak kiezen voor de pabo, betalen al het lagere, wettelijke college geld van 2083 euro. Van Engelshoven wil niet zo ver gaan dat de opleiding voor iedereen die aan de slag wil in het onderwijs nog goedkoper of zelfs gratis wordt. ,,Dat zou dan ook moeten gelden voor de zorg of andere te kortsectoren. Alle andere studenten moe ten dat weer gaan betalen. Niks is uitein delijk gratis." Stagevergoeding Ook moeten in de strijd tegen het leraren tekort alle pabostudenten een stagever goeding krijgen tijdens hun stage op een Ook moeten pabo studenten tijdens hun stage op de basisschool een vergoeding krijgen basisschool. Die oproep doet Van Engels hoven aan de vooravond van een Kamer debat over leraren. Zij noemt het 'een ge miste kans' dat schoolbesturen in veel ge vallen nog geen stagevergoeding bieden aan hun stagiairs. ,,In het hoger beroeps onderwijs is een stagevergoeding van tus sen de 200 en 350 euro per maand gebrui kelijk. Dat gaat je als school de kop niet kosten." Enquête Van Engelshoven kan een stagevergoe ding niet afdwingen, maar zou graag zien dat die tegemoetkoming in de cao wordt geregeld. Voor de stage in het laatste jaar van de pabo, waarbij de studenten ook zelfstandig lesgeven, krijgen studenten een contract en moeten zij volgens de cao wél worden betaald. Uit een enquête van de Algemene Onderwijsbond bleek vorig jaar nog dat vier van de tien pabostuden ten ook daar geen cent voor krijgen. »P7 Bedreigt het coronavirus de Spelen? P4 West-Europa moet in Drenthe komen Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 inn ,1 1 FOTO ANNE HANA Korting voor leraar die naar de basisschool wil Iedereen met een onderwijsbevoegd heid die zich wil omscholen tot basis schoolleraar krijgt een korting van 3500 euro op het collegegeld. Daar voor is 2,5 miljoen euro beschikbaar. Het gaat dan bijvoorbeeld om gymle raren en aardrijkskundedocenten. Hanneke Keultjes Den Haag OQp P8 woensdag 19 februari 2020 8°C Perioden met zon en op een enkele bui na droog. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1