OZCAN AKYOL Toch paar miljoen om vuurwerkhandel te compenseren vs DUITSLAND 6 Column Soms schrijf ik een ironische column, puur gedreven door het doel om mensen een spiegel voor te houden, omdat ze - plastisch uitgedrukt - totaal de kluts kwijt lijken te zijn. Maar vaak is de realiteit absurder dan de grootste parodie die ik kan be denken. onbekende schrijfster elke keer dat ze muziek van Michael Jackson in de kroeg hoort, ostentatief op de grond gaat liggen, samen met haar vriendinnen. Een vorm van pro test, omdat de man niet zou deu gen. Dat soort gekkigheid kan ik niet verzinnen. Maar het is wel waar. In Zevenaar speelt op dit mo ment een andere absurde kwestie: daar heeft de openbare bassischool IKC Carrousel de naam carnaval opgeheven. Voortaan zal de van oorsprong katholieke traditie door het leven gaan als verkleedfeest. Een vertegenwoordiger van de oudervereniging zegt hierover: 'De Carrousel is een openbare ba sisschool waar we geen bepaald geloof willen aanhangen van daar de naamsverandering'. Die verklaring zorgt direct voor een aantal vragen. Zal de directie voortaan de ramadan ook omdo pen tot hongerdagen? En wat te doen met Pasen? Dat is onlosma kelijk verbonden met een kerke lijke traditie. Eierenfeest, mis schien? Niemand neemt aanstoot aan carnaval. De enkeling die dat wel doet, is een lachwekkende radi caal, een deerniswekkende stoet haspel, die je niet zijn zin moet geven. In Zevenaar bewijzen ze weer eens dat de mensen die zich 'woke' noemen totaal doorslaan in hun streven om op te treden als witte hel pers van allochtonen, die daar niet eens om hebben gevraagd, maar nu in de beeld- vorming wel te boek komen te staan als mensen die moeite heb ben met de naam carnaval. Om die reden kan je die mallig heid op die school niet afdoen als een incidentje. Het zijn dit soort nieuwsberichten die ervoor zor gen dat een fictieve cultuuroorlog kan worden gevoerd op het be langrijkste politieke podium - de Tweede Kamer. Mocht een dergelijke oorlog al gaande zijn, dan wordt hij zeker niet alleen gevoerd door nieuwko mers, maar vooral door autochto nen die zich ongevraagd opwer pen als de architecten van een in clusieve maatschappij. Straks zullen weer honderddui zenden mensen carnaval vieren. Lekker hossen, flirten en bier drinken. Eigenlijk best een plat feest. Er zijn nog maar weinigen die het direct linken aan een ka tholieke gedachte. In Zevenaar doen ze het nog wel. Doopt de directie de ramadan dan ook om tot hongerdagen? De Tweede Kamer stemt vandaag over een landelijke ban op rotjes en vuurpijlen. Dan komt ook een motie op tafel van de liberale Ka merleden Yesilgöz-Zegerius en Ziengs om te komen tot 'een vorm van schadeloosstelling' voor de branche, die straks met voor raden blijft zitten. De VVD is afgelopen week hard op zoek geweest naar een deugde lijke financiële dekking. Die is nu voor maximaal 3 miljoen euro ge vonden binnen de begrotingen van Economische Zaken en Kli maat, Justitie en Veiligheid en In frastructuur en Waterstaat. Dat blijkt uit de tekst van de aange paste motie voor een schadeloos stelling, die in handen is van deze krant. Het kabinet moet verder in overleg met (kleine) vuurwerk ondernemers over hulp bij het verwerken en opruimen van rest- voorraden. Een deel zal bijvoor beeld verkocht kunnen worden aan het buitenland, maar de rest moet worden vernietigd. Vorige week ontstond er nog onrust bij de Kamerfractie van de VVD, omdat het kabinet wei gerde zelfstandig ondernemers te compenseren voor de schade die zij oplopen door het verbod. Pre mier Rutte deed dat leed af als 'ondernemersrisico'. i Drie ministeries doen na hard zoeken duit in het zakje Een motie vanuit de Tweede Ka mer om een schadeloosstelling te regelen, werd door minister Van Veldhoven (Milieu) afgeraden. De financiële dekking, oorspronke lijk te vinden binnen de milieu- beleidsartikelen van de begroting Infrastructuur en Waterstaat, zou niet deugen. Nu wordt er uit pot jes van meerdere ministeries geld gehaald. De andere regeringsfrac ties zouden naar verluidt positief staan tegenover deze oplossing. Als de motie vandaag wordt aangenomen, dan moet het kabi net vóór 1 mei een deal met de branche presenteren. dinsdag 18 februari 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Carnava Ik las bijvoorbeeld onlangs op de website van de VPRO dat een Regeringspartij VVD heeft 3 miljoen euro gevonden om (kleine) vuurwerkondernemers te compenseren die getroffen worden door het komende ver bod op knalvuurwerk en pijlen. Edwin van der Aa Den Haag Me-bikei arrange -Veringskosten en Calamiteitenfoi COMBINATIE VAN ACTIEF EN ONTSPANNING Ontsnap aan de dagelijkse sleur en boek nu een verblijf in het enige kuuroord in Beieren. Ontdek de regio per e-bike en ga daarna relaxen in de sauna of neem een duik in het zwembad. Fijn verblijf in hotel The Monarch*** met ontbijtbuffet Inclusief e-bike huur en toegang tot de wellness Rustige en mooie ligging in het gezellige Bad Gögging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6