i 7 Mathilde Schoenaker (29) uit Nieuwerkerk begon in mei vorig jaar als zelfstandig verkoopstyliste, pakt nu ook interieurstyling op en werkt daarnaast in de zorg. ,,Ik ben een aparte, doe het graag op mijn eigen manier." Ik werk op \Schouwen- L Duiveland p de over spannen wo ningmarkt verkopen woningen zichzelf en zijn ver- koopstylistes nauwelijks nodig. Toch is Mathilde Schoenaker als zelfstandige in die branche be gonnen. ,,Het klopt dat het op dit moment lastig is voor verkoop- stylistes. Ik word dan ook vooral ingeschakeld bij lege woningen. Daar zijn de oude bewoners dan al vertrokken, maar het huis is nog niet verkocht. Met inboedel kleed ik de woning aan. Zo neu traal mogelijk. Ik laat goed de ruimtes zien, de mogelijkheden voor kopers", vertelt Schoenaker in haar hoekwoning aan de Hoge Kerkstraat. Haar bedrijf heet Ma ria-Louise Vastgoeddesign. Dat ze iets met woninginrichting doet, is binnen wel duidelijk. Er hangt een stoeltje aan de wand. Een mooi vormgegeven open haard trekt de aandacht. De sfeer is een combi van landelijk en industri eel. ,,Mijn vriend en twee zoontjes (Dennis van 4 en Tim van 7 jaar) werden er soms gek van. Om de week veranderde ik de inrichting. Als hobby was ik altijd al bezig met restylen en meubels. Eerst bij familie en vrienden en langza merhand ben ik het professioneel gaan oppakken." Havens Mathilde is geen Zeeuwse van ge boorte. Ze werd geboren in Zoe- termeer en verhuisde met ouders eerst naar Oude-Tonge, later pas naar Nieuwerkerk. Na de middel bare school Prins Maurits had ze diverse banen. Ze werkte als be veiliger in de havens van Vlissin- gen en Rotterdam en in zieken huizen. Ook een periode op de bakafdeling in de Albert Heijn van Bruinisse. Ze woonde lange tijd op Oosterland. ,,Nu woon ik naar alle tevreden heid op Nieuwerkerk en werk ik voor Buurtdienst. Dat is het werk waar zusters in de thuiszorg niet aan toekomen. Huishoudelijke klussen, boodschappen, dat soort dingen. Dat doe ik naast de ver- koopstyling. Ik ben echt nog aan het groeien met mijn bedrijf. Contacten aan het leggen met fo tografen en makelaars. Het leuke aan mijn vak is de beleving van buiten, mensen zien als eerste de voorgevel, naar binnen te trekken. Bij het verkoopklaar maken van huizen moet je de ruimtes zo neutraal mogelijk houden. Ik ad viseer geen foto's op te hangen, hoe emotioneel die ook voor ver kopers zijn. Daar leidt direct het oog naartoe. Ook zo weinig moge lijk interieur laten zien, is een tip. Mensen kopen je huis, niet je spullen." Waar ze aan moet denken tij dens het adviseren is om haar ei gen smaak niet de boventoon te laten voeren. ,,In het begin dacht ik: 'zo dat ga ik even mooi maken'. Dat stoeltje. Dat zet ik dan niet neer, maar hang ik op. Omdat het kan Maar mijn mooi is niet iemand anders' mooi. Ik kan nu wel alle woonstylen neerzetten. Mijn in spiratie haal ik uit bladen, op beurzen en online. Ik kan avon den rondstruinen op internet en veel ideeën opdoen, maar toch be houd ik mijn eigen stijl. Ik ben een aparte en geef er toch mijn ei gen draai aan. Zoals dat stoeltje. Dat zet ik dan niet neer, maar hang ik op. Omdat het kan." dinsdag 18 februari 2020 Verkoopsty- liste Mathilde Schoenaker: ,,Mijn vriend en zoontjes wer den er soms gek van. Om de week veran derde ik de in- Eigen smaak mag niet bepalend zijn In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Verkoop- styliste Mathilde Schoenaker. Gerrit van Loon Nieuwerkerk Mathilde Schoenaker heeft van haar hobby haar werk gemaakt. - Mathilde Schoenaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50