Vermiste Vlekje na vier jaar terug dankzij tv-serie ^Injoyhotels.nl Alles inclusief hotels www.enjoyhotels.nl of bel 020-225 48 81 4 Slachtoffers en nabestaanden moeten net zo goed beschermd worden als verdachten, vindt Slachtofferhulp Nederland. ,,Eén verkrachtingsslachtoffer moest van de rechter opstaan in een volle rechtszaal, dat wilde ze helemaal niet.'' €239 95 €259 95 ,,Mijn collega's zeiden woensdag dat ik voor de gein eens moest kijken naar Typisch het Zwarte Water, met allemaal mensen uit de buurt. Toen ik de eerste uit zending van maandag 10 februari terugkeek, zag ik ineens onze poes op tv. Ik herkende haar in een flits aan haar hangbuikje. Dat ga je niet menen, dacht ik nog, maar toen de poes close in beeld kwam, draaide ze haar hoofd. Toen wist ik het zeker: dit is onze Vlekje'', vertelt de 39-jarige me dewerker van een tapijtbedrijf. De poes was komen aanlopen bij Harm Kooiker, een 88-jarige vrijgezelle boer die in het Stap horster Veld woont, het buiten- gebied tussen Meppel en Stap horst. Harm wordt in de eerste aflevering van het televisiepro gramma gevolgd als hij met de brommobiel naar Chinees res taurant Azië in Hasselt tuft, waar hij zijn wekelijkse bak bami afhaalt. Weer thuis dankt hij de Here en verorbert de bami, waarbij ook poes Vlekje een hapje mee-eet. ,,Ik vind het nog steeds onwerkelijk'', vervolgt Mooiweer. ,,Wij wonen in het centrum van Zwartsluis, boer Kooiker op 6 tot 10 kilometer af stand. Vlekje is daar heengelo pen, of misschien ongemerkt bij iemand in een auto gestapt en meegereisd die kant op. Het is gewoon niet te bevatten.'' Toch is het 100 procent zeker dat de kat van hem is, bevestigt Och, ik heb nu nog twee katten in huis. Nooit geweten dat de poes vermist was -Harm Kooiker, boer Margreet Pot, coördinator van de Dierenambulance Zuid-West Drenthe. ,,Bart heeft de boer ge vonden en met hem afgesproken dat hij de chip mocht laten uitle zen. Vooraf gaf ik hem weinig kans, mijn kat heeft ook een hangbuik, haha. Maar toen ik het nummer van de chip intikte, kwamen meteen de naam van de poes en van de familie Mooiweer in beeld. 'Hartelijk gefeliciteerd, dat is jullie kat', zei ik tegen Bart en zijn moeder. Ze konden het eigenlijk niet geloven'', vertelt Pot. ,,In overleg met hen heb ik hier ook een bericht van op het Facebookaccount van de Dieren ambulance Zuid-West Drenthe gezet. Zodat we nog eens kun nen onderstrepen hoe belangrijk het is om je huisdier te laten chippen.'' Pot reageert ook lovend richting boer Kooiker, die de kat vier jaar verzorgde en Vlekje 'zonder moeilijk te doen' meegaf aan haar oude baasje. Nuchter Kooiker reageert nuchter. ,,Och, ik heb nu nog twee katten thuis. Ik heb nooit geweten dat de poes vermist was. Soms zat ze wel eens bij een boerderij zo'n 100 meter verderop, ik dacht altijd dat ze daar weg kwam.'' De inmiddels 12-jarige poes verkeert in een puike conditie, constateert Bart Mooiweer. ,,Ze oogt heel gezond en fit en is heel levendig. Ze kan wel 14 of 16 jaar worden. Thuis hebben we nog twee katten, een mannetje en een vrouwtje, waar Vlekje jaren mee samenwoonde. Ze herken den elkaar meteen, en ze liet ook direct weer merken dat ze altijd al de baas was.'' En mag ze straks ook mee- eten als in huize Mooiweer bami wordt gegeten? ,,Als ze door het dolle heen raakt als we Chinees hebben gehaald, krijgt ze mis schien wel een hapje'', belooft Mooiweer. Loes uit Utrecht voelt zich niet veilig meer, na de plotselinge aanval vorig jaar. Het was op klaarlichte dag, en zon der aanleiding, toen ze werd ge stoken. In haar buik. ,,De ver dachte stond ineens voor me toen ik een boodschapje ging doen. Ik zei nog: 'Kan ik wat voor je doen'? Maar voordat ik het wist, voelde ik wat raars in mijn buik, de dader rende weg. Dat ik gestoken was, besefte ik pas toen ik een grote sti letto zag liggen." Loes deed aan gifte, werd geopereerd, de ver dachte wordt opgepakt. Inmiddels loopt de rechtszaak. En een deel van het unheimi sche gevoel van Loes (niet haar echte naam) wordt veroorzaakt door een gebrek aan privacybe scherming: ,,Eerst omschreven ze de route van mijn huis naar de winkel nog in de aangifte, dat is eruit gehaald. Maar dat ik recht heb op een ander adres in het pro ces-verbaal is mij niet verteld. En tijdens de rechtszitting werd mijn naam ook omgeroepen. Ja, dan is het niet lastig om mij te traceren, dan ben ik toch bang voor repre sailles. Ik vind het doodeng." Maatregelen Om Loes en lotgenoten beter te beschermen biedt Slachtofferhulp Nederland vandaag een witboek met maatregelen aan het kabinet aan. ,,Als je de rechten van ver- Moezel €199, €199,1 Limburg Duitse kust Sauerland Drenthe €199, #HetWitteBalkje dinsdag 18 februari 2020 GO Bart Mooiweer uit Zwartsluis kan het nog steeds niet gelo ven. Dankzij tv-programma Ty pisch het Zwarte Water, is zijn vermiste poes Vlekje na vier jaar terug op het oude nest. Bart zag de aflevering en her kende de kat, die zich samen met boer Harm Kooiker te goed deed aan een bak bami. Benny Koerhuis Zwartsluis Bart Mooiweer herkende Vlekje aan haar hangbuikje. De chip controle bevestigde dat het zijn weggelopen kat was. foto schinkel 5 dagen all-inclusive jt ei Enjoyhotel Bottler Moezelstreek Veldenz - Moezel Hotel Hutter Direct aan de Moezel Bremm - Moezel 5 dagen all-inclusive Hotel Riche Valkenburg Limburg jp.p. 5 dagen all-inclusive Hotel Vitalis Greetsiel Duitse kust Ost-Friesland 5 dagen all-inclusive 5 dagen all-inclusive Haatanr-: n Alles-Incluslef 5 dagen met eigen auto! Hotel Ruyghe Venne Westerbork Drenthe Sauerland Alpin Hotel Sauerland - Schmai- lenberg - Winterberg ■4 Geen boekingskosten ■4 Geen aanbetaling Geen toeslag 1-persoonskamer Kijk voor informatie, aankomstdata en meer Enjoyhotels op Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage. Ieder slachtoffer heeft recht op een anoniem verwerkingsproces.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4