■feit W&È22& m Waar moeten vaste kampeerders naartoe? §jgS Nieuwe, zuinige verlichting voor Vlissings Stadhuisplein 7 DISHOEK BOUWACTIVITEITEN BESCHADIGEN HUIS FAMILIE NOTEBAART Als het heel hard waait, slapen Aart en Jeannet te Notebaart niet lekker aan de Kaapduinseweg in Dishoek. ,,Dan trilt en schudt onze woning", zeggen ze. Dat komt volgens hen omdat hun huis niet meer stabiel op zijn fundamenten staat. ,,De oorzaak? Heien." «P8B3Ü» "Tg Winkeldieven gepakt dankzij kordate klant Aart en Jeanette Note baart vinden dat er een verbod moet komen op heien in Dishoek. ,,Want volgens ons is de grond hier onge schikt. Tijdens het heien ontstaat er ondergronds een soort golfbe weging waardoor schade ont staat." Die beweging merkte het echtpaar voor het eerst toen zo'n zeven jaar geleden bij een over buurman heipalen de grond in werden geslagen. Hij (77): „Scheu ren in de keukenmuur. Maar toen we de aannemer daarop wezen zei hij dat het waarschijnlijk kwam door passerende vrachtwagens." Zij (57): ,,Hij erkende geen enkele aansprakelijkheid." Werkstilleggen Wijs geworden door die ervaring vroegen ze in 2015 aan de ge meente Veere of ambtenaren het werk stil konden leggen als bij de bouw van Noordzee Résidence, aan de overkant bij hen, de wette lijke normen voor het heien wer den overschreden. Dat werd be vestigd, herinnert Jeannette Note- baart zich nog goed. Van hun ei gen geld kochten ze ook een offici ële trillingsmeter. ,,Want we wis ten dat de bouwers die niet had den." Wat ze vreesden, gebeurde. ,,Van 1 tot en met 3 juli 2015 waren ze aan het heien pal naast ons. Onze geijkte trillingsmeter gaf al snel aan dat de officiële normen werden overschreden. We waar schuwden de uitvoerder maar hij De onmacht die je voelt als dit je overkomt, is onbeschrijflijk kon niets bijzonders ontdekken. Hij voelde met zijn handen aan de muur en legde zijn oor tegen de vloer en zei dat het wel meeviel. Hij wist niet eens dat onze meter een echte officiële trillingsmeter was." Volgens Jeannette Notebaart weigerde eerst de bouwambtenaar en daarna de wethouder naar Dis hoek te komen. Aart Notebaart zag tijdens het heien met afgrijzen dat een stenen muur van hun schuur steeds gro tere scheuren vertoonde. ,,Om er ger te voorkomen, heb ik met een spandraad en hoekijzers een noodverbinding gemaakt. Die houdt de boel nog steeds bij el kaar." Inmiddels hebben ze de schade deels zelf hersteld. ,,We kregen be gin dit jaar een vergoeding. Maar 7 -- :pÜ» M «r :gr. l'ÊÊË het bedrag dekt bij lange na niet de echte schade." Dat komt volgens het echtpaar omdat aannemers aansprakelijkheid geheel of ge deeltelijk ontkennen, afspraken niet nakomen en de rechtsbij standverzekering ook niet doorzet. Zij: ,,De onmacht die je voelt als dit je overkomt, is onbeschrijflijk. Je gevoel voor rechtvaardigheid verdwijnt. En dan de angst dat er toch nog iets kan gebeuren met je huis, want het staat niet meer ste vig op de fundering." Ze wijzen er ook op dat er nog meer bouwpro jecten voor Dishoek op stapel staan. Zij: ,,Een heiverbod voor komt hier veel ellende." Hij: ,,Je kan toch heipalen via een boor techniek plaatsen, dat is voor Dis hoek de oplossing." Een woordvoerder van de ge meente meldt dat de klachten en opmerkingen van de familie Note- baart worden onderzocht. KAPELLE Door kordaat optre den van een getuige kon de poli tie zondagmiddag twee Roosen- daalse sigarettendieven van 43 en 45 jaar oud aanhouden. Het duo had bij de Aldi supermarkt aan de Hoofdstraat in Kapelle voor bijna 300 euro buitge maakt. Een klant die in de rij voor de kassa stond, zag hoe de heren hun zakken vulden met pakjes sigaretten. De getuige maakte foto's van de sigaretten- dieven en reed vervolgens met zijn auto achter het duo aan. On dertussen belde hij de politie en gaf het kenteken van het voer tuig door. Daarop konden de dieven worden aangehouden. VLISSINGEN De nieuwe LED-verlichting op het Vlis- singse Stadhuisplein is niet al leen veel zuiniger, maar ook milieuvriendelijker. Boven dien maakt de verlichting het plein een stuk veiliger. De lichtsterkte van de lam pen in de nieuwe armaturen kan op afstand worden gere geld. Vaker dimmen van de verlichting levert minder lichthinder op, terwijl minder energie nodig is en de levens duur van de lampen wordt verlengd. Op momenten dat het nodig is voor veiligheid en/of comfort, kunnen de lam pen een beetje sterker schij nen. De 'zelfdenkende' armatu ren melden zelf defecten en storingen in de verlichting, zo dat snel en adequaat actie kan worden ondernomen, meldt de gemeente Vlissingen trots. De nieuwe installatie op het Stadhuisplein verbruikt bijna tachtig procent minder ener gie dan de vorige. De gedimde verlichting zorgt ook voor een forse ver mindering aan uitstoot van CO2, wat ook bijdraagt aan de duurzaamheid van de nieuwe verlichting. ARNEMUIDEN Hoeveel huizen er komen en hoeveel auto's er gaan rij den. Daar richt de aandacht zich nu vooral op bij de plannen voor va kantiepark Waterpark Veerse Meer bij Arnemuiden. Maar hoe zit het eigenlijk met die 150 jaarplaatshou- ders die van de oude camping weg moeten?, vraagt het CDA zich af. Want rondom de uitbreiding van kampeerboerderij de Kruitmolen, vlakbij het vakantiepark, blijft het stil, constateert het CDA. Terwijl er wel veel geregeld moet worden om de verhuizing van kampeerders met een jaarplaats mogelijk te maken. Binnen het concept van Water park Veerse Meer passen geen cam pingplaatsen en chalets. Die ston- den wel op het terrein, maar moeten ruimte maken voor vakantiehuizen en appartementen. De oplossing is gevonden in een uitbreiding van de Kruitmolen. Maar daar moet het be stemmingsplan voor worden aan gepast. In oktober vorig jaar al zou de procedure daarvoor beginnen, merkt het CDA op. De partij vraagt het college van B en W om uitleg in schriftelijke vragen. ,,Wanneer komt het bestemmingsplan in de openbaarheid? En wat is de plan ning voor de verplaatsing?", vraagt raadslid Ella Poppe zich af. Deze week vinden nog bijeen komsten plaats over de toekomst van het Veerse Meer en de directe omgeving. dinsdag 18 februari 2020 WA 'Stop met heien, ons huis scheurt!' Emile Calon Dishoek -Jeanette Notebaart M Scheuren in de badkamer. ,4 - ffif-• j» ."7*^ Scheuren in de buitenmuur. Aart en Jeannette Notebaart bij hun woning in Dishoek. Zij vrezen dat hun huis meer schade oploopt door heien. fotos dirk-jan gjeltema en emile calon Muren met een staaldraad bij elkaar gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39