Kleurige en optimistische steun voor actiegroep Ons Nollebos IN DE REGIO 6 Plannen bedrijventerrein MIJN DORP, MIJN STAD Volgens wethouder Aalberts heeft het dagelijks bestuur van Vlissin gen nadrukkelijk aan de Middel burgers gevraagd niet vooruit te lo pen op een beslissing van het Rijk om Vlissingen en Zeeland te com penseren nu de Michiel de Ruyter- kazerne niet wordt gebouwd. ,,Want Vlissingen verwacht dat er heel moeilijke gesprekken gevoerd moeten worden over compensatie en wil niet dat iets die gesprekken nog moeilijker maken." Bewoners van Nieuw- en Sint Joosland vinden dat het afketsen van de kazerneplannen reden zijn opnieuw te kijken of de Trekdijk wel omgevormd moet worden tot een bedrijventerrein. Zij zijn tegen omvorming van de polder want ze vrezen veel overlast. Ron Thiry van de Werkgroep Trekdijk pleitte gis teravond er dan ook voor om over de gemeentegrens te kijken nu blijkt uit onderzoeken dat er een bedrijventerrein nodig is voor de logistiek. Volgens hem biedt de pol der waar die kazerne zou komen een mooie kans om daar snel een bedrijventerrein aan de leggen. ,,In ieder geval sneller dan bij Nieuw en Sint Joosland omdat er vast en zeker bewoners zijn die omvormen van de Trekdijk tot bij de hoogste instanties zullen aanvechten." Thiry wees er ook op dat het be oogde kazerneterrein goed bereik baar is. ,,Er zijn al goede wegen aan gelegd en er ligt een nieuwe ro tonde." Hij verwacht zelfs dat het bedrijf Herstaco wel bereid zal zijn vanuit Middelburg te verhuizen naar Ritthem-west. ,,Zodat in Mid delburg extra ruimte beschikbaar komt." Risico De D66'ers Ad van de Kreeke en Rob van Eijkelenburg vinden ook dat het afschieten van de kazerne plannen reden moeten zijn voor het Middelburgse bestuur de plan nen voor de Trekdijk opnieuw te gen het licht te houden. Ze zeiden zelfs dat het afketsen een groot ri sico vormt voor Middelburg. ,,Want nu komt er vlakbij een mooi terrein beschikbaar waar bedrijven zich kunnen vestigen. Misschien is er straks geen enkel bedrijf dat zich nog op de Trekdijk wil vestigen", al dus Van de Kreeke. Aalberts zei tegen de commissie leden dat er een duidelijke behoefte is aan een bedrijventerrein voor lo gistiek en groothandel. Van de kant van de commissie werd erop gewe zen dat bij Souburg ook ruimte be schikbaar is. Volgens de wethouder is daar geen ruimte voor de echt grote logistieke bedrijven en groot handel. ,,Die kunnen daar niet." Hendrikx portretteerde het Nolle- bos op verzoek van de Stichting Be houd en Beheer Nollebos/West- duinpark, de actiegroep die zich ook presenteert als 'Ons Nollebos'. Kunstenaar Wim Hofman opende gisterochtend de bescheiden ten toonstelling in de brasserie aan het begin van Boulevard Evertsen. De expositie moet, aldus de initiatief nemers van Ons Nollebos, eenieder de schoonheid van het bos laten zien om duidelijk te maken dat het bos niet mag wijken voor vakantie huisjes. Hofman is het met de stichting eens dat het park - 'een echt bos is het nog niet' - herkenbaar moet blijven. ,,Er mag wel wat verande ren, maar je moet het niet volbou wen anders verknoei j e alles." Hof man nuanceerde wel dat het Nolle- bos zijn naam pas enkele decennia eer aan doet. Toen hij als jochie op het strand en de boulevard speelde, 'stelde het bos nog niet veel voor'. Intussen zijn Nollebos en West- duinpark uitgegroeid tot een bij zonder geheel dat zowel voor de Vlissingers als voor recreanten en toeristen die de ruimte zoeken ge conserveerd moet worden. Wieteke Hendrikx maakte zes doeken over het bedreigde wandelbos De schilderijen van Hendrikx, één van de eerste Vrienden van de stichting, zijn de komende maand te zien tijdens de openingsuren van BLVD. De kunstwerken zijn te koop, een percentage van de op brengst is voor de stichting. Die heeft nog geen bestemming voor een oorlogskas, zegt voorzitter Frans de Reeper. ,,Maar het is fijn als we wat geld achter de hand heb ben als we op een gegeven moment posters willen laten drukken of an der actiemateriaal nodig hebben." Streefbeeld De leden van de stichting maken zich op voor de laatste bijeenkomst voor 'het streefbeeld' van het Nol- lebos. De gemeente hoopt dat een landschapsarchitect met hulp van de inbreng van burgers en onder nemers een mooi plan voor het Nollebos en aangrenzend West- duinpark kan opstellen. Als de ge meenteraad later dit jaar een plan voor de natuur en bedrijfsmoge- lijkheden vaststelt, kunnen onder nemers van Kanovijver en sauna na vele jaren hun bedrijven aanpassen aan de eisen van de tijd. De Reeper heeft er na drie vorige bijeenkomsten niet echt vertrou wen in. ,,We hebben nog weinig of niets over de plannen van de on dernemers gehoord. We vrezen dat ze toch nog steeds een groot aantal vakantiehuizen willen bouwen." Activiteiten bij Terra Maris leven onder water. Woensdag vindt de kin derworkshop 'Van wilg tot mand plaats'. In deze workshop leren kinderen van alles over de wilg. Er worden die dag drie workshops gehouden: om 13.00, 14.00 en 15.00 uur. De workshop is geschikt voor kinde ren vanaf zes a zeven jaar. Reserveren kan via terramaris.nl. Lezing Josephine Rombouts dinsdag 18 februari 2020 'TVekdijk wordt niet geschrapt' Het afblazen van de plannen voor de marinierskazerne biedt geen soelaas voor de bezorgde inwoners van Nieuw- en Sint Joosland. De Trekdijk als bedrij venterrein kan niet geschrapt worden nu de mariniers niet naar Vlissingen komen. Dat zei wethouder Johan Aalberts (CDA, economie) gisteravond tegen leden van de Middel burgse raadscommissie Ruimte. Emile Calon Middelburg De Nollebos-portretten van Wieteke Hendrikx zijn 'kleurig en optimistisch' en stralen daarmee uit dat het 'een feest is om er te lopen en te kijken'. De komende maand is het Vlis- singse wandelbos in zes ge daantes te zien in Brasserie BLVD. René Hoonhorst Vlissingen Wim Hofman kijkt met maakster Wieteke Hendrikx naar een net door hem onthuld 'kleurig, opti mistisch' schilderij van het Nollebos. foto dirkjan gjeltema OOSTKAPELLE Terra Maris houdt van daag en morgen diverse activiteiten. Vandaag staat 'Zoldergeheimen' op het programma. Een gids neemt de bezoe kers mee naar de zolder van het museum en ver telt daar alle bijzonder heden over de vogels, zoogdieren en andere objecten die daar te zien zijn. De rondleidingen beginnen om 13.00, 14.00 en 15.00 uur. Ook wordt van 13.30 tot 15.30 uur het 'Onderwa terlab' gehouden. Tij dens deze activiteit dui ken de bezoekers in het MIDDELBURG Josephine Rombouts vertelt morgen in de ZB over haar ervaringen in Schotland. Ze werkte daar als housekeeper bij Josephine Rombouts. foto katja poelwijk een plaatselijk kasteel. Zonder enige kennis van huishouding of de Britse elite probeerde ze zich staande te houden in haar nieuwe omgeving. Over haar belevenissen schreef ze de boeken Cliffrock Castle (2018) en Terug naar Cliffrock Castle (2019). De lezing is van 19.30 tot 21.00 uur. Reserveren kan via de website van de Zeeuwse Volksuniversi teit. AAGTEKERKE Ver enigingsgebouw Ami- citia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag 50+; 18.30-19.30 uur: Acti viteiten jeugdnatuur club De Vleermuis MIDDELBURG Sport park de Sprong, 09.00-12.00 uur: Ta feltennis 50+; Gale- rieGerritse, 13.00 17.00 uur: Expositie Jorieke Rottier; Erf goed Zeeland, 14.30 16.30 uur: Lezing over Zeeuwse kwel geesten; Kantine FC Dauwendaele, 19.30 23.00 uur: Kaart avond Klaverjasclub 't Verzakertje; Ci nema Middelburg, 20.00 uur: 1917; Schouwburg, 20.00 uur: Theaterconcert BL0F OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle houdt Dynamic Tennis; 14.00-16.30 uur: Koersbal; Terra Maris, 13.00, 14.00 en 15.00 uur: Rondlei ding verborgen schatten van Terra Maris; 13.30-15.30 uur: Onderwaterlab VEERE Museum Veere, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling 'Mies Callenfels-Car- sten, de één na laat ste Veerse Joffer'; Raadzaal oude stad huis, 19.30-22.00 uur: Infoavond over de fi nanciële ondersteu ning van eigenaren van rijksmonumenten VLISSINGEN Doc- kwize, 11.00-12.00 en 13.00-14.00 uur: Juri disch en fiscaal on dernemersspreekuur; WESTKAPELLE Bij de Koster, Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen met o.m. koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38