Contactgestoord N Zes jaar cel voor doodschudden van eigen baby Boer Kees Hanse met tegenzin naar Malieveld JU 2 WENDY WAGENMAKERS J V Column vrouwen keken op, zeiden goe dendag en vervolgden hun ge sprek. Zonder enige aarzeling, remming noch schroom. Welkom in heerlijk Vlissingen. mijn eerste kennismaking met een nieuwe sportschool. Sweat heet die, en dat is niet voor niets. Het draait er allemaal om een zoge naamde miloncirkel: een kring van twaalf apparaten die je in 35 minuten dient af te werken. Twee keer. En dat is zweten geblazen. Ideaal voor mensen als ik, die zo snel mogelijk weer naar huis wil len. Met de auto, uiteraard. Maar de cirkel van een meter of zes doorsnee heeft nog een ander voordeel: je staat zo dicht op elkaar dat je automatisch contact maakt met andere uitslovers. Waar je in andere sportscholen minutenlang moet wachten op apparaten die worden bezet door mensen die op hun telefoon zitten te staren, word je bij Sweat gedwongen tot een ge sprek. Zo weet ik nu alles over op vliegers, dieetgoeroes en wacht lijsten bij het Adrz. Als ik wegga, roep ik even hard gedag als ieder een. Dat laatste was voorheen on denkbaar. Ik merk dat we met z'n allen door al die telefoons, waar aan ook ik hevig verslaafd ben, toch behoorlijk contactgestoord beginnen te raken. De vreugde die je voelt als andere moeders in de dug-out langs de lijn van het rug- byveld naar hun telefoon grijpen ('yes, ik mag ook!'), de opluchting die je voelt als een afspraak wordt afgezegd, het wegduiken achter de pindakaas als je in de supermarkt iemand ziet waarmee wie je eer der die dag nog enthousiast appte. Ik weet zeker dat ik niet de enige ben. sociale vaardigheid. Het leeft weer op en de telefoon, die gaat uit. Toch zeker 35 minuten. Zonder enige aarzeling, remming noch schroom DE STELLING Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Steekpartij na ruzie, verdachte opgepakt Akkerranden met kruidenthee VLISSINGEN Belastingaanslag Sabewa Zeeland komt eraan De Domburger was die avond al leen thuis met zijn twee kinderen. Zijn moeder en vriendin waren weggegaan. Toen ze 's nachts terug kwamen, was het kind er slecht aan toe. De rechtbank neemt het de man kwalijk dat hij toen niet direct medische hulp heeft ingeschakeld. De toestand van het kind (volgens deskundigen door de vroegge boorte qua gewicht en lengte te vergelijken met een baby van twee maanden) was volgens de recht bank overduidelijk zeer slecht. De baby was suf, schijnbaar bewuste loos, had stijve armpjes en beentjes en huilde ongewoon schel. Pas aan het eind van de volgende ochtend zijn de ouders naar het ziekenhuis gegaan. Drie dagen later kwam de baby in het Sophia kinderzieken huis in Rotterdam te overlijden. Sectie wees uit dat het jongetje ge broken ribben en een bekkenbreuk, beschadigd ruggenmerg en ernstig schedelletsel had. De verdachte heeft altijd ontkend dat hij het kind iets heeft aange- daan. Zijn advocaat pleitte voor vrijspraak. De rechter heeft vastge steld dat op basis van het letsel en het oordeel hierover van de des kundigen, het niet anders kan dan dat de verdachte dat heeft veroor zaakt. De rechtbank vindt dit zo ernstig, dat die de strafeis van 4,5 jaar te laag acht. De rechtbank neemt het de De rechtbank neemt het hem zeer kwalijk dat hij een volkomen weerloze baby zo heftig door elkaar heeft geschud verdachte zeer kwalijk dat hij een volkomen weerloze baby, waarvoor hij als ouder moest zorgen, zo hef tig door elkaar heeft geschud. Ook houdt de rechter in de straf reke ning met een eerdere veroordeling voor een geweldsdelict. Hoewel de uitspraak in deze zaak lang op zich heeft laten wachten, houdt de rechtbank hier geen rekening mee. De vertraging is een gevolg van uit voerig onderzoek op verzoek van de verdediging naar de letsels en het ontstaan daarvan. Hrieps De Domburger is ook één van de elf verdachten in de zaak Hrieps. In die zaak hebben drie mannen een wo ning in Grijpskerke overvallen en zijn er vandoor gegaan met een half miljoen euro, de dagopbrengst van het muziekfestival Hrieps. Een deel van de boeren gaat waar schijnlijk met eigen vervoer, lees tractoren. Zij sluiten zich in Dintel- oord aan bij de boeren uit West Brabant. Anderen gaan met de bus naar Den Haag. Vermoedelijk rijdt ook een aantal boeren vanaf Schou wen via Goeree naar de hofstad. Hanse erkent dat hij wel even heeft moeten nadenken over de vraag wel of niet naar Den Haag. De harde toon van Farmers Defence Force had van hem, en veel van zijn Zeeuwse collega's, best wel wat minder gemogen. ,,De organisato- ren van het protest in Den Haag wilden Zeeland erbij hebben. Ik heb toen gezegd dat ook het geluid van de akkerbouwers gehoord moet worden, want tot nu toe gaat het al leen maar over stikstof en PFAS. Ze hebben mij toen gevraagd of ik na mens de akkerbouw dan het woord zou willen voeren." De toezegging dat hij het geluid van de akkerbouw kan laten horen, was voor Hanse re den zijn Zeeuwse achterban te mo biliseren. Burgers niet duperen Hoeveel Zeeuwse boeren woensdag op het Malieveld staan is lastig te voorspellen. Hanse zegt er alles aan te doen om te zorgen dat burgers geen last hebben van de actie. ,,We hebben de burgers hard nodig. Zij moeten ons voedsel kopen. Onze acties richten ons tegen de politiek in Den Haag. Maar als die acties een kant op gaan die ik niet wil, dan trek in mijn handen er van af Want nog maals, ik wil de burgers niet dupe ren bij dit protest." dinsdag 18 februari 2020 a dertig jaar zet-ie je ook niet meer tegen de wasma chine, zakmazehhe." De deur klikte in het slot. De Het kleedkamergesprek was Maar het zit er nog, dat sprankje Vandaag: Polman is een prima commissaris van de koning Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik verheug me op het carnaval 818 stemmen OUBERE VROUWEN! BEHOREN TOT ÖE RISICOGROEP HET COROMAVIBUS? MEE» AM&RÉ HAZES IS WEER VRUSEZEL. GOES Bij een ruzie in het cen trum van Goes is gister middag iemand neerge stoken. De politie heeft een verdachte opgepakt. De steekpartij vond rond 12.00 uur plaats in de Wijngaardgaardstraat, ter hoogte van de Van de Spiegelstraat. Daar ont stond een ruzie, waarbij er volgens de politie is gestoken. Het slachtoffer raakte niet ernstig ge wond, maar is voor be handeling naar het zie kenhuis gebracht. De ver dachte van het steekinci- dent kon door agenten worden aangehouden. VLISSINGEN Akkerranden inzaaien met thee. Dat is wat de Nederlandse start-up Ptthee doet, met in heemse kruiden als ka mille, brandnetel, weeg bree, paardenbloem, dui zendblad en korenbloem. Zo'n drie hectare is er nu ingezaaid bij negen boe ren. Dat moeten er in vijf jaar vijfhonderd worden, door heel het land. Zee land is een witte vlek op de kaart, maar dat moet veranderen. Matthijs Westerwoudt van Ptthee: ,,Daar zoeken we nog deelnemers. Helaas kun nen particulieren niet reageren. Wij werken met agrariërs. Geïnteresseer den kunnen een mailtje sturen naar info@ptthee.nl. Volgende week vallen de belastingaanslagen van Sabewa Zeeland in de bus. Dat geldt voor de in woners van de gemeen ten Borsele, Hulst, Goes, Kapelle, Reimerswaal, Sluis, Terneuzen en Tho- len. Zij ontvangen één aanslag voor zowel de gemeentelijke als de wa terschapsbelastingen. Vlissingen, Middelburg, Veere, Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland versturen zelf hun ge meentelijke aanslagen. Eind maart verstuurt Sa- bewa Zeeland voor deze vijf gemeenten de aan slag voor de water schapsbelastingen. Een 23-jarige man uit Domburg is gisteren veroordeeld tot zes jaar cel voor het doodschudden van zijn vier maanden oude zoontje. Dat is anderhalf jaar méér dan geëist was. Ook heeft de recht bank bevolen dat F. per direct gevangen genomen wordt. De man schudde de baby op 21 mei 2016 zo hard door elkaar dat er ernstig hersenletsel is ontstaan. Als gevolg daarvan is het kind drie dagen later overleden. Ad Roos Miriam van den Broek Middelburg Met frisse tegenzin gaat akker bouwer Kees Hanse uit Zierik- zee, leider van actiegroep Boeren Van Zeeland, morgen naar Den Haag voor de zoveelste boeren actie. Hij zal op het Malieveld het woord voeren namens de akker bouwers, een groep die tot nu toe onderbelicht is wat hem betreft. Theo Giele Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2