Harde verdediger, sociaal mens 'Het EK zou heel bijzonder zijn' II prijzen in het Europese miljardenbal 23 eens voorbij de beroepsontregel aars van Atlético Madrid. De andere finalist van vorig jaar, Spurs, krijgt een zware kluif aan RB Leipzig.Bij de grootste kraker in deze ronde, Real Madrid - Manchester City, keert Pep Guardiola als City-mana ger terug in Spanje. In de hem minst gunstig gezinde stad. Een ander duel dat als kraker mag gelden is Borussia Dortmund - Pa ris St. Germain. In Parijs eist de sjeik na alle vroege uitschakelingen van de laatste jaren nu op zijn minst een halve finaleplaats. Kijk naar de namen: bij PSG kan de aanval be staan uit Kylian Mbappé, Mauro Icardi, Neymar en Angel Di Maria. En dan mag Edinson Cavani inval len. Ook pikant: coach Thomas Tu- chel keer terug in Dortmund, bij zijn oude club, waar hij met slaande ruzie vertrok. Het deelnemersveld CHAMPIONS LEAGUE Achtste finales van deze achtste finales staat garant voor een botsing van speelstijlen. Het wordt interessant welke spelers en trainers de macht grijpen: zij die de ruimtes bespelen in het razend snelle omschakelvoetbal zoals Liverpool en Leipzig. Of zij die wil len domineren door veel balbezit; Bayern München en Barcelona. En wat nieuwsgierig maakt: wordt dit de laatste kans voor Lio nel Messi en Cristiano Ronaldo om nog eens de CL te winnen. Messi en Ronaldo maakten deze editie bij el kaar pas vier doelpunten (ieder twee). En dat op een totaal van 308 goals, een nieuwe record in de groepsfase. Messi wacht al vier jaar op zijn laatste CL-eindzege. In 2015 waren hij en Barcelona voor het laatst de besten ten koste van Ju ventus. Van enige Nederlandse in breng was toen nog geen spoor. Barry Hulshof 1946-2020 Met steunpilaar Hulshoff in de defensie maakte Ajax in de jaren 70 de gouden tijden mee. Op 9 januari 1966 liet Rinus Michels de geboren Deventenaar debute ren in het shirt van de Amster dammers, in de Klassieker tegen Feyenoord. Het betekende het beginpunt van een uiterst suc cesvolle loopbaan van de sympa thieke ijzersterke verdediger. In de elf jaar Ajax die volgden na zijn debuut vulde de prijzen- kast van Hulshoff zich in een ra zend tempo. Zeven landstitels, vier KNVB-bekers, de wereldtitel voor clubs en twee Europese Su percups. Deze prijzen stonden in de schaduw van de hoofdprijs van de glansrijke jaren in de Eu ropa Cup 1, waarin Hulshoff in 1971, 1972 en 1973 als basisspeler samen met spelers als Johan Cruijff, Johan Neeskens en Piet Keizer de beste van Europa werd. Sterk aan de bal Hulshoff stond bekend als een stoere stopper die altijd fair de strijd aanging, naast eerst Velibor Vasovic en later Horst Blanken burg. Los van zijn verdedigende kwaliteiten was hij sterk aan de bal en bijna niet te kloppen in de lucht. Hulshoff debuteerde in 1971 in Oranje, om vervolgens in twee jaar tot veertien interlands te komen, waarin hij zes keer scoorde. Door een blessure moest hij verstek laten gaan op het WK 1974 in West-Duitsland, waar Nederland de finale haalde. In die periode maakte Hulshoff ook buiten de lijnen furore. Zo was hij in 1974 de eerste Nederlandse voetbalprof die te zien was in een STER-reclame. Met zijn hond maakte hij reclame voor het hon- denvoermerk Chappi. Voor die klus kreeg Hulshoff overigens in natura uitbetaald: Chappi voor zijn hond en voor hemzelf een videorecorder. Hulshoff gold als een zachtaardig, sociaal bewogen mens. Hij had een bovengemid delde interesse in popmuziek. Na zijn vertrek bij Ajax in 1977 sloot Hulshoff zijn voetballoop baan af met twee seizoenen bij MVV. Hij ruilde vervolgens zijn voetbalschoenen in voor de trai- nersjas. Een carrière die zich voornamelijk in België afspeelde. Na een kort dienstverband bij Ajax, waar hij in 1988 met Spitz Kohn en Bob Haarms de vertrok ken Johan Cruijff verving, volgde een weg langs Belgische clubs als Lierse SK, Westerlo, Beerschot, Sint-Truiden, Aalst en KV Mechelen. Ook was Hulshoff nog tech nisch directeur van Willem II en Ajax America in de Verenigde Staten. Zijn laatste rol in de voet ballerij was persoonlijk begelei der van Oranje-international Matthijs de Ligt. Hulshoff bleef altijd een graag geziene gast bij Ajax. Hij zal in besloten kring worden gecre meerd. Alle teams van Ajax spe len deze week met rouwbanden. gaat van links naar rechts in een enorme intensiteit." ,,We hebben een aantal weken ge leden een pas op de plaats moeten maken en staan nu negende. We richten ons op plaats nummer 6. Ik had aan het begin van het seizoen gezegd dat ik er dertien wilde maken Die geeft recht op Europa League voetbal, dat willen we net als vorig jaar halen.'' ,,Nee, dan moet ik er nog wel heel veel scoren. Lewandowski is echt Europese top. Hij staat nu al op 23 goals. Timo Werner is weer een heel andere spits. Ik sta nu op tien, één meer dan Serge Gnabry van Bayern München en Kevin Vol land van Leverkusen. Ik had aan het begin van het seizoen gezegd dat ik er dertien wilde maken. Mensen vonden dat aan de lage kant omdat ik er vorig seizoen ze ventien maakte, maar scoren in de Bundesliga is niet zo makkelijk.'' ,,Ja, natuurlijk. Ook daarvoor ben blij dat ik helemaal de oude ben. Ik las laatst een uitspraak over van Marten de Roon. Dat hij vroeger op de pleinen altijd op een groot scherm keek naar het Nederlands elftal op zo'n eindronde. Zo was ik ook. Het zou heel bijzonder zijn om zelfs op dat podium te staan.'' ,,Dat is niet aan mij. Tot het zover is, moet ik er gewoon voor zorgen dat ik mezelf niks kan verwijten. Dat ik goed presteer met Wolfs burg in de Bundesliga. Dan zien we vanzelf wat er gaat gebeuren.'' dinsdag 18 februari 2020 GO Vandaag, 21.00 uur Dortmund - Paris Saint Germain Atlético Madrid-Liverpool Morgen, 21.00 uur Tottenham Hotspur - Leipzig Atalanta - Valencia Dinsdag 25 februari, 21.00 uur Napoli - Barcelona Chelsea - Bayern München Woensdag 26 februari, 21.00 uur Olympique Lyon - Juventus Real Madrid - Manchester City Barry Hulshoff is afgelopen zondag na een kort ziekbed op 73-jarige leeftijd overleden. De voormalige verdediger speelde 385 wedstrijden voor Ajax en droeg veertien keer het shirt van Oranje. Freek Jansen Amsterdam Barry Hulshoff: een stoere stopper die altijd fair de strijd aanging. foto anp Wout Weghorst is dolblij met zijn eerste doelpunt van afgelopen zaterdag tegen Hoffenheim. Er zouden er nóg twee volgen. foto bsr Kan Wolfsburg wat betekenen in het geweld bovenin de ranglijst? - Wout Weghorst (27) Ook de topscorerstitel win je niet zomaar in Duitsland? Kijk je al uit naar de komende in terlandperiode? Hoe groot schat je de kans dat je wordt geselecteerd? Van links naar rechts met de klok mee: Van Dijk, Gosens, Bergwijn, De Jong, De Roon, Hateboer en De Ligt. foto's reu ters, GETTY IMAGES, EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23