Zwaaien VOORWOORD INHOUD 'Misschien is er ergens een kleine jongen met zwarte krullen die mij ziet en denkt: hé, hij lijkt op mij, dus dat kan ik ook.' Aan het woord is Khalid Kasem (41), de advocaat die bij het grote publiek bekend werd als woordvoerder van de familie Nouri. Hun zoon Abdelhak ('Appie'), de getalenteerde Ajacied, zakte tweeëneenhalf jaar geleden tijdens een oefenduel in elkaar en liep blijvend hersenletsel op. Collega Johan Nebbeling tekende Khalid Ka- sems wonderlijke levensverhaal op. Hoe hij van een niet deugende tiener die iedereen tot wan hoop dreef, via de moedermavo uiteindelijk in de advocatuur belandde en nu werkt aan een glanzende carrière. Het leest bijna als een film - en het is een hart onder de riem van menig pubermoeder, kan ik u verklappen. Mooie, menselijke verhalen die inspireren, op nieuwe gedachten brengen, een glimlach bezor gen. Die lees ik graag. Daarom ben ik ook gechar meerd van de voorpublicatie uit het boek van Harold Hamersma. U kent zijn naam misschien wel: Harold Hamersma is wijnkenner en zijn deskundige oordeel hangt bij menig rijtje flessen in het supermarktschap. Dat hij een leuke pen heeft wisten we al, maar niet eerder schreef hij over zijn jeugd in een volkswijk, en zijn oude moedertje dat af en toe letterlijk de weg kwijt raakt. Hartverwarmend en humoristisch. Na tien jaar columns schrijven neemt Monica afscheid 'Ons kindje was dood, maar Fedde heeft wel ïn mij geleefd' Terug naar de jeugd van wijnkenner Harold Hamersma Iemand die jarenlang elke week goed was voor een openhartig, oprecht verhaal over wat haar bezighield, is Monica Beek. Haar vaste schare fans zal het na deze week moeten stellen zonder haar overpeinzingen over haar rol als moeder, dochter, collega, ex en haar geluk met Nieuwe Liefde. Vanaf haar bank zwaait ze ons samen met haar doch ters vaar wel. En wij zwaaien terug. 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Khalid Kasem 15 Fijn spul 16 Monica 18 BV De Liefde 19 Stil geboren 24 Een jeugd in De Pijp 29 Noten kraken 30 Priester in opleiding 34 Lezen 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Monica Beek, Suzanne Eijgenraam, Gijs Groenteman, Harold Hamersma, Hilde Harshagen, Gabriëla Hengeveld, Joost Hoving, Pieter Hulst, Machteld van Hulten, Rianne van der Molen, Johan Nebbeling, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Annemart van Rhee, Egbert Jan Riethof, Marijn Scheeres, Jitske Schols, Peter Sierks- ma, Studio Ski, Corné Sparidaens, Feriet Tunc, Pam van der Veen, Manon van der Zwaal De foto op de voorkant is van Manon van der Zwaal. Reageren? magazine@dpgmedia.nl nFacebook @admagazine Anniek van den Brand ZATERDAG 15 FEBRUARI 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 91