Geschenkwoningen in Ouwerkerk 3 In onze zuidwesthoek herinneren honderden geschenkwoningen aan de Ramp. Ze zijn het bewaren waard. Vraag het maar aan de mensen die er wonen. We belden aan in Ouwerkerk. Ik hoop hier pas tussen zes plankjes weg te gaan Het was zo'n lief ge baar. Zo warm. In het door het zie dende zeewater doodgeslagen del tagebied waren ze maar wat blij. Geen boompje, geen madeliefje wilde er nog groeien. Maar er konden wel hui zen worden gebouwd. In record tempo zelfs, want de houten ge schenkwoningen uit Noorwegen, Zweden, Oostenrijk, Denemarken kwamen als bouwpakketten aan in de haven van Rotterdam. Ruim achthonderd in totaal. Bestemd voor Zuid-Holland en west-Bra bant. En in Zeeland op Schou- wen-Duiveland, Tholen, Sint- Philipsland en in Kruiningen. Over internationale solidariteit gesproken. De Ramp van 1953, de dood, de totale ontreddering, de verwoes ting, het is allemaal geschiedenis. Pas nog werd die zwarte eerste fe bruari herdacht. In het Waters noodmuseum en vast nog in an dere oudheidkamers wordt de herinnering levend gehouden. Langzamerhand dringt het besef door dat ook de in het toenmalige rampgebied gebouwde geschenk woningen een bijdrage leveren aan het niet vergeten. En dat er daarom na bijna zeventig jaar wel eens nagedacht mag worden of en hoe we die huizen willen behou den. Voormalig SP-Statenlid Bart Vermeulen in Zuid-Holland zwengelde de kwestie twee jaar geleden aan. Met succes. Inmid- dels is het zo ver dat de drie be trokken provincies deze maand beginnen met de inventarisatie van wat er nog aan woningen over is. En wat er het behouden waard is. Dick Sies weet wat herdenken is. Hij speelt al 56 jaar trombone, GO ZATERDAG 15 FEBRUARI 2020 Dick Sies in Ouwerkerk laat de foto zien, die op voorschrift van het Noorse Rode Kruis een plekje in de hal van zijn geschenkwoning kreeg. foto ruben oreel Kijk op de site bij /video 'Er zit veel leven aan deze huizen' JAN VAN DAMME Dick Sies LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51