Celstraf geëist tegen opa voor misbruik van kleindochter II 5 Klachten na uw bestraling? 100% zuurstof kan veel voor u betekenen! Het misbruik duurde acht jaar. J. was samen met zijn echtgenote de oppas-opa en -oma van het meisje. Zij was vier jaar toen het misbruik begon. Twee keer in de week werden het meisje en haar broertje van school gehaald. Thuis werden dan wat spelletjes gespeeld en zat ze bij J. op schoot. Bij die ge legenheden zou zijn hand onder haar kleding naar haar borsten en de schaamstreek zijn gegaan en had hij haar betast. En verder. Ook zou ze hem diverse keren hebben moe ten bevredigen. De vrouw van J. had hem ook al eens gewaarschuwd om het meisje niet meer op schoot te nemen. De zaak kwam aan het rollen toen ze het op school aan haar mentor vertelde en duidelijk werd dat het niet normaal was wat er was gebeurd. Toen vertelde ook een tante (de dochter van J.) dat ook zij in het verleden door haar vader was misbruikt. Twijfels Volgens J. was alles gelogen. Zijn raadsvrouwe Elise van Acker had zo haar twijfels over het hele gebeu ren. ,,Acht jaar twee keer per week? Dat is 832 keer! Onmogelijk." Ook stelde ze dat in een aantal gevallen het technisch onmogelijk was ge weest, dat de verklaringen van het meisje niet voldoende waren voor bewijs en dat J.'s vrouw, die overal bij was geweest, nooit iets had ge merkt. Zij vroeg dan ook om vrij spraak. (Advertentie) Helpen met noodsitu aties op zee of dren kelingen redden? Er gens zat het er altijd al in bij Martijn. ,,Ik noemde reddingwerkers vroeger 'de stoere mannen en vrouwen'. En mijn vader en opa zaten bij de marine. Ik heb nooit iets anders gewild dan varen." Eerst deed hij dat op zeilboten en jachten, sinds 1 februari is hij beroepsschipper voor de KNRM. „Iedereen bij de KNRM heeft er een baan naasten het is hun passie om mensen te helpen. Dat vind ik echt mooi." Mooiste uitzicht Martijn is 26 jaar oud en daarmee een van de jongste beroepsschip pers van de KNRM in Nederland. Hij komt oorspronkelijk uit Vlis- singen, maar woont al een tijd lang in Zuid-Holland. ,,Daar zijn zelfs je buren nog vreemden, er heerst een totaal andere mentali- teit dan in Zeeland. Hier is ieder een vriendelijker, meer ons-kent- ons. Dat heb ik gemist." Een be tere woon- en werklocatie dan Breskens kan hij zich niet voor stellen. ,,Je hebt er het mooiste uitzicht op Vlissingen." Via-via hoorde hij van de func tie in Breskens. Het is zijn eerste baan bij de KNRM. ,,Daardoor kom ik koud binnen en sta ik er fris in. De komende maanden doe ik nog een opleiding. Dat gaat van het managen van een reddingsta tion tot varen. Hard varen kan ie dereen, maar ik moet ook nieuwe manoeuvres leren. Het type boot is ook nieuw voor me." Collega Bram Verhage: ,,En als hij iets niet Een jonge schipper is goed voor de toekomst van ons station De nieuwe schipper van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) in Breskens woont voorlopig tweehonderd kilometer verderop in Leiderdorp. „Ik ben bezig met een huis in de buurt, als er iets gebeurt moet ik er binnen tien minuten zijn", zegt Martijn Groen, die blij is dat hij terug in Zeeland is. weet, leren wij het hem." Tot nu toe is het - Mar tijn klopt het af - een rustig jaar voor de KNRM. „Gisteren (11 fe bruari, red.) kreeg ik mijn eerste melding. Bij Borssele maakte een schip water. De post Hansweert was ook ingeschakeld, maar na drie minuten werd de melding ingetrokken. Het schip was ver geten zijn luiken te sluiten." Mar- tijn hoopt dat het zo rustig blijft. ,,Het ultieme doel is dat de KNRM niet nodig is. Dat er op het water nooit iets voorvalt, maar dat zal niet gebeuren. Daarom is preventie zo'n belangrijk onder deel van ons werk." Stormoefening Vooralsnog vaart Martijn alleen met de Zeemanshoop uit voor oe feningen. ,,Dat doen we elke eer ste zaterdagmiddag en woens dagavond van de maand. En zon dag hadden we een stormoefe- ning." Een paar maanden tijd heeft hij nodig om helemaal inge werkt te zijn. Bram Verhage heeft er vertrouwen in. ,,Een jonge schipper is goed voor de toekomst van ons station." zaterdag 15 februari 2020 Martijn Groen op reddingboot Zeemanshoop. fotos peter nicolai Martijn Groen is nu zelf 'stoere man' Middelburg Uitspraak 28 februari. Op enige clementie van de offi cier van justitie hoefde de 72-ja- rige J. J. uit Hulst gisteren niet te rekenen. Ondank de relatief gevorderde leeftijd van J. wil Suijkerbuijk dat die een celstraf van dertig maanden waarvan tien voorwaardelijk krijgt opge legd. Daarnaast zou J. een scha devergoeding van 10.104 euro moeten betalen. J. stond in Mid delburg terecht voor langdurig seksueel misbruik van zijn klein dochter. Ad Roos Voorlichtingsavond op 19 februari a.s. in het Adrz Goes Hyperbare Zuurstoftherapie Zuurstoftherapie kan zeer succesvol zijn voor mensen die klachten hebben nadat ze bestraald zijn vanwege een tumor. Deze klachten zijn o.a. pijn en weefselverhardingen in het bestraalde gebied. Ook in Zeeland wordt Hyperbare Zuurstoftherapie verstrekt en wel bij het MCHZ, gevestigd in het Adrz. Hoe zuurstoftherapie werkt? Tijdens de behandeling ademt u onder verhoogde druk 100% zuurstof in via een masker. Onder die druk neemt uw lichaam 12 x meer zuurstof op via de bloedbaan dan normaal het geval is. Zodoende wordt het weefsel aanzienlijk beter van zuurstof voorzien. Het gevolg is dat uw lichaam weer nieuwe bloedvaatjes gaat aanmaken, de doorbloeding in het kwetsbare bestraalde gebied verbetert en uw klachten afnemen of zelfs verdwijnen. Met deze zuurstoftherapie worden zeer goede medische resultaten geboekt Het gevolg is dat het vertrouwen in deze medische behandeling de laatste jaren sterk is toegenomen. De therapie is wetenschappelijk bewezen en wordt dan ook volledig vergoed vanuit de basisverzekering. Bezoek de voorlichtingsavond op 19 februari a.s. in het Adrz in Goes Onze specialisten zullen op deze avond een lezing verzorgen over de effecten en resultaten van de zuurstoftherapie. Zij zullen daarbij specifiek ingaan op de klachten na bestraling van tumoren in de borst, prostaat, darmen, blaas, baarmoeder en in het hoofd/halsgebied. Ook zal een patiënte, die via deze therapie behandeld is, vertellen over haar ervaringen. U bent van harte welkom en hoeft zich niet vooraf aan te melden De voorlichtingsavond vindt plaats op woensdagavond 19 februari in het Adrz Goes, in het personeelsrestaurant op de eerste etage (De bordjes wijzen u de weg) Inloop vanaf 19.00 uur en aanvang om 19.30 uur. Wilt u meer informatie? 0113-234290 info@hyperbaarcentrum.nl www.hyperbaarcentrum.nl Bob Maes Breskens - Bram Verhage, KNRM M Martijn Groen: „le dereen bij de KNRM heeft de passie om mensen te helpen. Dat vind ik echt mooi."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33