Vandaag bij deze krant Zeeuws bestuur is doelbewust misleid door ministerie van Defensie JOL Exodus door oplaaiende strijd in Syrisch Idlib Vorige grote afperser was een demente man Walcheren Burgeroorlog weer naar kookpunt P13 Wie zit er achter de recente bombrieven? Gisteren gebeurde waar iedereen op zat te wachten. De veelbespro ken marinierskazerne, die plaats moet bieden aan 1800 elitemilitai ren, verhuist definitief niet van Doorn naar Vlissingen. Het kabinet zal de kazerne in plaats daarvan verplaatsen naar het Gelderse Nieuw-Milligen. Uit stukken bij de gisteren ver stuurde kabinetsbrief blijkt dat dit al op 10 juli vorig jaar aan de Defen- sietop is geadviseerd. ,,Wij zien die stukken nu voor het eerst", zei een getergde Polman, die een verkla ring aflegde namens 'overheden, bedrijven en inwoners van Zee land'. 'Onbehoorlijk bestuur' Sinds 2012 trekken provincie en het ministerie van Defensie samen op om de marinierskazerne in Vlissin- gen te bouwen, stelde hij. ,,We heb ben herhaaldelijk gevraagd, naar aanleiding van geruchten: bent u, Defensie, alternatieve locaties aan het onderzoeken? Ook de staatsse cretaris is dat op de vrouw af ge vraagd. Dat is ontkend. We hebben geconstateerd dat achter onze rug, als een soort geheime militaire ope ratie, alternatieve locatieonderzoe- ken in opdracht van Defensie zijn verricht. Daardoor is het vertrou wen enorm beschadigd. Het is on behoorlijk bestuur. Zo ga je niet om met mensen en zo ga je niet om met overheden." Verantwoordelijk staatssecretaris Barbara Visser (Defensie) zei de provincie Zeeland in een eerder ge- sprek al excuses te hebben aangebo den. ,,Dit is niet helemaal goed ge lopen. Dat zeg ik met een gevoel voor understatement." Compensatie Een nog aan te wij zen speciaal advi seur moet met de provincie gaan overleggen over 'gerechtvaardigde Als je op deze manier met een regio omgaat, heb je heel wat uit te leggen compensatie'. Die krijgt een zware klus, zei de Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar, omdat eerst het vertrouwen moet worden hersteld. Het besluit om de marinierska zerne in Vlissingen te bouwen is in 2012 genomen als compensatie van het vertrek van diverse rijksdien sten uit Zeeland. Het kabinet erkent dat de provincie daarvoor moet worden gecompenseerd. Polman wilde gisteren geen bedrag noe men. Hij vindt dat gemaakte kosten moeten worden vergoed. ,,Dat zijn al miljoenen." Daarnaast heeft Zee land een imagoschade geleden die volgens hem 'onbetaalbaar' is. En de komst van militairen met hun ge zinnen zou een stimulans voor de Zeeuwse economie betekenen die is berekend op 28 miljoen euro per jaar. De compenserende maatrege len moeten een vergelijkbaar effect bewerkstelligen. Fatsoen Polman waarschuwde dat het ge sprek nu wél eerlijk moet worden gevoerd. ,,We gaan er ook vanuit dat we de komende tijd met fatsoen om tafel gaan." Hij deed een 'indrin gende oproep' aan de Tweede Ka mer om het 'komende proces na drukkelijk te volgen om te voorko men dat hier opnieuw spelletjes worden gespeeld'. ,,Want dat is zo als het hier in Zeeland wordt ge voeld." Een 'aangeslagen' Van den Tillaar voegde daaraan toe: ,,Als je op deze manier met een regio omgaat, heb je heel wat uit te leggen. Dan zou ik haast zeggen tegen andere re gio's: pas op je zaak." Polman: ,,Ik denk dat na alles wat wij nu mee maken alle regio's gewaarschuwd kunnen zijn." P3 en ZEELAND2 MELIESTE GLAS zaterdag 15 februari 2020 12°C Nieuwsmedia P6 Kha/id "asem 'fttep aiensen die tenpe/gen frac/it niet runnen' Middelburg/Den Haag Albert Vader (wethouder Vlissingen), Bas van den Tillaar (burgemeester Vlissingen), commissaris van de koning Han Polman, gedepu teerde Dick van der Velde en dijkgraaf Toine Poppelaars van waterschap Scheldestromen (vlnr) tijdens de persconferentie. foto dirkjan gjeltema - Bas van den Tillaar, burgemeester Vlissingen Hardglazen deuren HR" isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels Bezoek onze schitterende showroom www.meliesteglas.nl Onstuimige zondag pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47" Zeeland waarschuwt: Kabinet speelt spelletjes Zeeland vertrouwt het kabinet niet meer. Commissaris van de koning Han Polman waarschuwt ook andere regio's op te passen dat Den Haag geen spelletjes met ze speelt. Ernst Jan Rozendaal en Hanneke Keultjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1