DE WEEK VAN PHLIPPEN 14 Hoe krijg je een werkvloer die zo divers mogelijk is? Ondernemers Charlotte en Fleur Melkert ontwikkelden software om de beste kandidaten te selecteren. Twee techinvesteerders stoppen nu 1 miljoen euro in hun bedrijf Equalture. INVESTERING START-UP De Nederlandse economie groeit harder dan verwacht, maar minder hard dan had gekund. Zo zou je de CBS-pers- bijeenkomst, die afgelopen donder dag plaatsvond op de campus van de Erasmus Universiteit, kunnen samenvatten. Landen om ons heen doen het bijna allemaal slechter dan wij, en dan moeten de cijfers over de impact van het coronavirus en de stikstofcrisis op de economie nog doorkomen. Dat onze open economie toch zo stevig staat onder de stormen, komt goeddeels door ons. U en ik, wij laten het geld flink rollen. Niet omdat we veel meer loon kregen, hoor. Nee, werkgevers boden in 2019 liever inkomens zekerheid met een vast contract dan dat ze bereid waren een flink hoger uurloon te betalen. Maar wie de stap maakt van een klein flex- contract naar een vast contract, die kan financiële stappen in zijn of haar leven zetten, waarbij een paar procenten loonsverhoging verbleken. Een auto of een huis kopen, of vaker uit eten bijvoor beeld. En zo hielden wij consumen ten de economie toch nog enigszins draaiende. Maar is het genoeg? Nee, zei minister van Economische Zaken Wiebes donderdag tijdens de pers bijeenkomst. Het is niet genoeg als we willen blijven voldoen aan wat mensen in Nederland verwachten: goede en betaalbare zorg, een goed pensioen en toegankelijk onder wijs. Als we tevreden burgers willen, dan moeten we harder groeien om dit alles te kunnen blijven betalen, aldus de minister. In het panel gezeten begon ik al licht op mijn stoel te wiebelen. Daar gaan we weer, dacht ik. Daar komt de zweep weer tevoorschijn, waarmee deeltijdwerkende vrou wen in Nederland worden veroor deeld als de schuldige van de ge brekkige groei. En inderdaad kwam het 'deeltijdprobleem' weer naar voren als een van de redenen. Daarop volgde een opmerking uit de zaal dat de kinderopvang gratis moet worden. met een verrassende wending (in mijn eigen woorden): 'Opvang? Opvang? Waarom noemen we dat eigenlijk opvang? We vangen Daar komt de zweep weer, die in deeltijd werkende vrouwen veroordeelt asielzoekers op en we vangen psychiatrisch patiënten op. Dat wil zeggen dat we een tijdelijk onderdak regelen voor mensen die anders nergens heen kunnen. Waarom gebruiken we dat woord voor waar we onze kindjes heen brengen?' Inderdaad, dacht ik, in dat woord 'opvang' zit het schuld gevoel al ingebakken: 'stop jij je kind in de opvang? Goh...' Toen ging de minister nog even door over het wetenschappelijke bewijs dat kleuters tussen de 2 en 4 jaar een ontzettend belangrijke ontwikkeling kunnen doormaken als ze naar een soort peuterschool gaan. Dat het zelfs zonde is voor dat kind om het thuis te houden. Als het kabinet dat kan waarmaken: een gratis peuterschool ontwikke len van echt hoge kwaliteit, dan zullen veel deeltijdwerkers inder daad wat extra uren willen maken. Dan wordt het een positieve keuze voor het kind in plaats van een door financiële prikkels gedreven 'werken loont beleid'. Want dat, beste minister Wiebes, bepalen wij zelf wel. Arcadis Ahold Delhaize NN Group Fagron @sandraphlippen Een kind vang je niet op, zegt de minister Maar toen kwam minister Wiebes II Sandra Phlippen is chief econo mist bij ABN Amro en docent aan de Erasmus School of Economics. O 40% Het technische adviesbureau was de grootste stijger in de MidKap. 40% Een positieve afsluiting van de week voor de grootgrutter. 40% De verzekeraar moest weer wat inleveren na de winst van don derdag. zaterdag 15 februari 2020 40 De bevoorrader Prins Constantijn overhandigt de zussen hun 'tombstone', de trofee die hoort bij de investering. fotos guus schoonewille van apotheken kreeg gisteren de handen niet op elkaar. 1 miljoen euro voor eerlijk programma bij recruitment

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 14