Manuhuwa: geen vrees voor DVS'33 ,4 BARRY VAN DER HOOFT Routinier heeft schorsing erop zitten ZEELAND 15 Zeeuws-Vlaamse derdedivisionist op bezoek bij koploper Sparta Nijkerk. De 29-jarige rechtsback gelooft nog in de kansen van zijn ploeg. Hoek Na een serie van vier wedstrijden zonder overwinning, mag Hoek vandaag op bezoek bij koploper Sparta Nijkerk. Met welke formatie Lieven Gevaert gaat starten is nog onduidelijk, maar één naam zet de trainer zeker in zijn basisopstelling: Fabian Wilson. De 29-jarige rechts back kreeg tegen Goes een rode kaart en moest daardoor vorige week tegen Barendrecht (1-2) toe kijken. ,,Ik geloof nog steeds in de vierde plaats.'' Na de rode kaart in Goes werd Wilson voor één wedstrijd ge schorst. Daarna had hij een min dere week. ,,Het begint al met de trainingen", legt hij uit. ,,Het lijkt of j e voor niets traint, want j e weet dat je er zaterdag niet bij bent. Bij tac tische vormen krijg je een andere kleur hesj e en zit j e bij de tegenpar tij. Dat ben ik niet gewend. Het is een vervelend gevoel, omdat je weet dat je niet speelt.'' Hoek verloor zaterdag met 1-2 van Barendrecht en zakte naar de achtste plaats. ,,Er is geschreven dat er al bijna een streep door het sei zoen kan. Aan de ene kant kan dat kloppen, aan de andere kant is het zo dat het snel om kan draaien. Een paar jaar geleden werden we hele maal afgeschreven, maar pakten we Ik denk serieus dat wij nog mee kunnen doen om de vierde plek na de winterstop een periodetitel en promoveerden we naar de derde divisie.'' Het voetbal was de afgelopen we ken ook niet zo heel slecht, vindt Wilson. ,,Na de winterstop speel den we tegen VVOG een goede wedstrijd en pakten we tegen FC Lisse - dat ik beter vond dan wij - een punt. In het duel met Harke- mase Boys lieten we twee punten liggen, toen vond ik ons echt de be tere ploeg. Tegen Goes was er tot die rode kaart weinig aan de hand en Barendrecht is ook gewoon een prima ploeg. Terwijl wij niet in goeden doen waren.'' Brede subtop In de derde divisie springt Sparta Nijkerk er volgens Wilson boven uit. ,,Er is een brede subtop, waar wij ook bij horen. Kijk, vorig sei zoen pakten we eind februari in Sneek de tweede periode en wilden we mee gaan doen om het kampi oenschap. Daarna verloren we twee keer op rij en kon dat de koelkast in. Daarom is het zo lastig om nu iets te roepen. Ik denk serieus dat wij nog mee kunnen doen om de vierde plek. Het verschil is zes pun ten, met nog twaalf wedstrijden te spelen. Dat zijn 36 punten. In theo rie kan het nog alle kanten op. Bin nen een maand kan het er heel an ders uitzien.'' De Zeeuws-Vlaamse formatie treft vandaag een koploper die het de laatste weken ook moeilijk heeft. De laatste drie duels leverden Sparta Nijkerk slechts één punt op. Wilson: ,,We hebben een analyse gehad. Het is een ploeg met weinig zwakke plekken. Ze hebben thuis 28 van de dertig punten gepakt. Dat zegt genoeg. We weten dat het geen makkelijke middag gaat worden.'' Bij Hoek ontbreekt Erwin Franse nog altijd en is Stefan de Bert, over gekomen van Jong PEC Zwolle, nog niet speelgerechtigd. Aaron Verwil- ligen en Seppe Vereecke haalden donderdagavond het einde van de training niet vanwege lichte klach ten. Column Als er gevoetbald wordt, is Twitter een aardig platform om op rond te kijken. Zoals woensdag, toen NAC in Alkmaar de volgende be kerstunt klaarspeelde. Het ging die avond heel vaak over Jan Paul van Hecke, die tegen AZ een dijk van een wedstrijd speelde. My ron Boadu debuteerde in 2019 in Oranje maar kreeg nu geen voet aan de grond tegen Van Hecke. Na afloop ontving de centrale verdediger uit Arnemuiden com plimenten van Ronald de Boer. Van Hecke nam ze met een glim lach in ontvangst en deed wat hij altijd doet tijdens interviews. Hij praat nuchter, is goedlachs, toont geen arrogantie en - let er maar eens op - trekt altijd aan of wrijft over de huid van zijn kin. Je zou bijna vergeten dat het pas tweeënhalf jaar geleden is dat hij als eerstejaars A-junior een basisplaats veroverde bij - toen nog - hoofdklasser Goes. Hij mocht op stage bij NAC, waar ze na twee trainingen en een oefen wedstrijd genoeg hadden gezien. En nu, ruim anderhalf jaar na zijn entree in Breda, is hij be hoorlijk 'hot'. Het pad dat hij heeft afgelegd heeft hem sterker en beter ge maakt dan menig talent in de op leiding van Ajax, AZ, PSV of Feyenoord. Op zijn zeventiende speelde Van Hecke in de hoofd klasse tegen volwassen kerels. Hij bleef op de been. Na de overstap naar NAC was hij met de Onder 19 vaak de underdog en stond hij tegen de grootste aanvallende ta lenten van Nederland. Hij hield zich staande. Als jeugdspeler van NAC sta je vaak onder druk, leer De Boer wees op zijn lef aan de bal je sneller te handelen en moet je knokken. Het is anders dan de verdedi gers in de grote jeugdopleidin gen, die vaak in een zeteltje kun nen voetballen omdat hun team altijd de bovenliggende partij is. Natuurlijk breken de toptalenten van die clubs geregeld door, maar veel andere jongens kijken nu ja loers naar JP van Hecke. Op Twitter kwamen woens dag berichten voorbij van voet balfans door het hele land. Haal hem naar FC Groningen, Feyen- oord moet hem halen, dat is er één voor PSV; het kwam allemaal voorbij. De komende maanden kan het hard gaan met 'JP', die ta lent koppelt aan wilskracht en onverzettelijkheid. Ronald de Boer wees op zijn manier van in- dribbelen, zijn lef aan de bal, het stoïcijns verdedigen en zijn pas sing. De eigenschappen van een moderne verdediger. Ik vind het prachtig, die ont wikkeling. Natuurlijk zal hij nog met tegenslag te maken krijgen, maar er zit een goeie kop op. Ik zou er niet van staan kijken als hij volgende maand wordt opge roepen voor het Nederlands be lofteteam, voor duels met Zwit serland en Italië. Het zou voor hem een prachtige, volgende stap zijn, op een bijzonder pad. De Goesenaren kwamen er des tijds niet aan te pas. ,,Door twee persoonlijke fouten kregen we al snel twee doelpunten tegen", weet Manuhuwa. ,,Maar de tijden zijn veranderd", kijkt hij positief voor uit naar de aanstaande ontmoe ting tussen beide elftallen. Dit kalenderjaar is vijf wedstrij den onderweg. Goes pakte in die vijf duels acht punten. DVS'33 be machtigde er zeven. De formatie van interim-trainer Daan Eiken hout wist in de laatste drie weken punten te pakken tegen Jong FC Al- mere City (4-4), Hoek (2-0) en Ajax (1-1). Onder leiding van zijn voor ganger, Ruud Pennings, waren de bovenstaande opponenten te sterk voor de Zuid-Bevelanders. DVS'33 moet het volgende slachtoffer wor den. ,,Er is meer duidelijkheid", verklaart Manuhuwa de omwente ling. ,,We hebben meer vertrouwen in onszelf." Voorgaande jaren - in de eerste klasse, hoofdklasse en derde divisie zondag - dicteerde Goes regelmatig de wedstrijden. Tegenwoordig is het spelbeeld gewijzigd. ,,Dit is echt een andere competitie", ervaart Manuhuwa. ,,Teams zoeken vaker de diepte dan dat ze opbouwen. Het is dus misschien verstandig om iets in te zakken." De verdediger is geen voorstan der van de gekozen speelstijl. ,,Het is niet iets wat ik met plezier doe. Ik vind 4-4-2 eigenlijk helemaal niks. Als voetballer wil je laten zien wat je kunt. Vorig jaar hadden we 'schijt' en speelden we met meer durf." Soms zijn er verschillende opvattingen binnen de selectie. ,,We hinken af en toe op twee ge dachten." Duidelijkheid In de praktijk is dit nauwelijks zichtbaar. ,,Dat komt doordat er duidelijkheid is", complimenteert Manuhuwa zijn oefenmeester.De verdediger benadrukt dat de positi onering op de ranglijst - Goes staat twaalfde en moet mogelijk twee wedstrijdpunten inleveren - de tac tiek aanvaardbaar maakt. Ook het ontbreken van buitenspelers speelt volgens hem een rol. ,,We laten de tegenstander op ons afkomen. We durven ons te richten op het resul taat. Daardoor pakken we punten." Goes beschikt over een nagenoeg fitte selectie. Sjoerd Verhulst gaat aan zijn herstel werken bij tweede klasser Oostkapelle/Domburg. Omdat hij nog geen officiële wed strijd in Goese dienst speelde, mag hij per direct terugkeren naar zijn oude club. zaterdag 15 februari 2020 VL Wilson is terug in basiself Hoek Barry van der Hooft -Fabian Wilson (29) @Barryvdh9 Mooi pad Jarreau Manuhuwa (rechts) eerder dit seizoen in actie tegen Ba rendrecht. FOTO CARLA VOS Derdedivisionist Goes neemt het vandaag op tegen DVS'33, de nummer drie van de derde di visie. ,,We zaten een beetje in de draaimolen", kijkt Jarreau Manu huwa terug op de 4-0-nederlaag van eerder dit seizoen in Ermelo. Len Wolters Goes \0 erima Fabian Wilson.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 147