Herziening van de thuishulp gaat pijn doen Vrijwilligers Vestingcross doen alles voor 'een sandwies en nen cola' IN DE REGIO 6 Analyse MIJN DORP, MIJN STAD A Ouderen moeten langer thuis blijven wonen, en dat kan door hen te helpen hun huishouden op orde te houden. Zo'n negenhonderd Terneuzena ren maken daarvoor gebruik van de diensten van Zo-net. Het was gemakkelijk die hulp te krijgen. Een telefoontje naar welzijnsorga nisatie Aan-z was voldoende. Dat is veranderd, omdat de kos ten fors stegen. Voortaan zal eerst worden nagegaan of iemand echt hulp nodig heeft. Kan hij het zelf nog aan? Of zijn er familieleden of andere naasten die kunnen hel pen? Medewerkers van Aan-z komen nu eerst aan huis om dit te beoor delen. Voor nieuwe aanvragers geldt dat al sinds i januari. 'Oude' klanten van Zo-net wacht dit jaar een beoordeling. Het Terneuzense college van burgemeester en wethouders stuurde deze week een voorstel naar de gemeenteraad waarin staat hoe dat geregeld zal worden. Uit gangspunt is dat zestig procent van hen de hulp houdt. Oftewel, vier van de tien 'oude' klanten zul len afvallen. Dat is wel met een slag om de arm. Het kunnen er meer of min- der worden op basis van de beoor delingen. Als het er meer worden, kost dat Terneuzen extra geld. Een raadsmeerderheid heeft eerder aangegeven daar niet voor te voe len. Sociaal werkbedrijf Dethon en vooral jeugdzorg kosten al meer. 'Zorgvuldigheid' schrijven B en W van Terneuzen bij de beoorde lingen met hoofdletters. Vijf uur per klant wordt ervoor uitgetrok ken. Als de beoordeling klaar is en de klant schriftelijk daarvan het re sultaat ontvangt, blijft de hulp nog drie maanden onveranderd. Be zwaar maken is mogelijk, maar dat betekent niet dat de klant tot de behandeling langer hulp houdt. Vrij veel 'jonge' ouderen maken gebruik van Zo-net. Van de 'oude' klanten zijn er bijna vierhonderd 75 jaar of jonger, tegen ruim drie honderd 75- tot 85-jarigen en 190 W Voor klanten en personeel van Zo-net wordt 2020 een spannend jaar gebruikers van 85 jaar en ouder. Terneuzen had ervoor kunnen kiezen de oudsten buiten schot te houden, maar dat zou leeftijdsdis criminatie zijn. Zuur is de reorganisatie voor medewerkers van Zo-net. De orga nisatie die direct verbonden is aan Aan-z, wordt opgeheven. De toe zegging wordt gedaan dat Aan-z er alles aan zal doen medewerkers bij andere zorgaanbieders als Zorg- Saam en Privazorg te plaatsen. Ga ranties worden niet gegeven. Er volgt nog overleg met de vakbon den en/of een nog op te richten ondernemingsraad. Voor klanten en personeel van Zo-net wordt 2020 hoe dan ook een spannend jaar. Het parkoers is uitgezet, drang hekken staan klaar, het wemelt van de omleidingsborden en de spanning is haast voelbaar in de lucht. Hulst is klaar voor de Ves tingcross, die zondag wordt verre den. Het evenement, waar duizen den wielerliefhebbers op afko men, heeft ook van tevoren al grote impact op Hulst. De Dubbele Poort, waar de veldrijders over heen gaan vliegen, is sinds woens dag afgesloten voor alle verkeer. Net als een gedeelte van de Glacis- weg, waar de start en finish zijn. Er staat een grote tent die al vanaf het busstation te zien is en de urinoirs staan in het gelid. Snackkarren Verkeer kan het centrum van Hulst momenteel alleen bereiken via de Graauwse Poort en de Stati onsweg. Op de grote dag zelf gaat het centrum van Hulst voor een groot deel op slot en worden er verkeersregelaars ingezet. Door de wegafsluitingen en om leidingen die sinds deze week al gelden, was het gisteren rustig rond het parkoers. Op het Molen- bolwerk staan de grote feesttent en de snackkarren die frieten, wor sten en hamburgers beloven, al klaar. Alleen aan de Glacisweg zijn vrijwilligers nog bezig met het op hangen van de reclamedoeken. Het is het laatste wat er moet ge beuren. Vorige week vrijdag werd begonnen aan de opbouw van het parkoers, vertelt Guido Meers- schaert. ,,We doen dat met tien vrijwilligers." In totaal werken er driehonderd vrijwilligers mee aan de cross. Van het natte weer hadden ze geen last. ,,Dan gaan die palen juist makke lijker de grond in." Hugo van Dooren, één van de sponsors en betrokken bij de orga nisatie, is trots op al het werk dat is verzet. ,,Deze mannen zijn echte top pers. Ze doen dit allemaal voor een sandwies en nen cola." Marjolaine et les Manouches Rommelmarkt Samenkomst M m zaterdag 15 februari 2020 VL Moeten Terneuzenaren die nu nog een schoonmaakster in huis krijgen via de voor ziening Zo-net zich zorgen maken of ze die hulp hou den? Wellicht. Harmen van der Werf Terneuzen Sophie Stockman Hulst KLOOSTERZANDE Muziekformatie Marjo laine et les Manouches geeft vanavond een concert in de Hof te Zandekerk in Klooster- zande. De formatie, be staande uit Marjolijn Pol- fliet, Arjan Verdoorn, Willem de Deygere en Patrick Krijger, brengt een gevarieerd pro gramma met Franse flair. Tezamen nemen ze de aanwezigen mee terug in de tijd van romantiek en drama van het Parijs in de jaren 30. Het con cert vangt aan om 20.00 uur in de Hof te Zande- kerk in Kloosterzande. Kaarten kosten 10 euro voor volwassenen en 5 euro voor kinderen tot 14 jaar. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de deur of kunnen gereserveerd worden via stichtingde- kerkinklooster.nl. AXEL In sporthal 't Sportuus in Axel is vandaag een rommelmarkt. Die is van 09.00 tot 14.00 uur en er is van alles te vinden. Denk aan onder andere boeken, speelgoed, kle ding en gereedschap. De toegangskaarten be dragen 2 euro. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. Marjolijn Polfliet treedt vanavond op in Kloos- terzande. TERNEUZEN Stichting Welzijn Oude ren Terneuzen houdt morgen een samen komst in De Veste in Terneuzen. Vanaf 13.30 uur zijn de deuren ge opend en kan men te recht voor een kopje koffie. Het is ook moge lijk om deel te nemen aan een kaartspel of een gezelschapsspel. De entree is 1 euro. Zaterdag AXEL De Halle, 20.00 uur: Toneel tussen coke en kitsch door 't Spektakel; GRAAUW Dorpshuis, 18.30 uur: Lampion- nenoptocht; 19.30 uur: Songfestival car naval; HENGSTDIJK De Schuur, 13.30 uur: Carnavalsoptocht; HULST Den Dullaert, 14.00 en 20.00 uur: Buutreednersfestival; OOSTBURG Ledel- theater, Toneel Foe- foe door de Platte landers (ook zondag 14.30 uur); SAS VAN GENT St. Albert, 20.00 uur: Bingo; SINT JANSTEEN afé Ambiance, 14.00 uur: Open darts toernooi; SPUI De Drie Ge- hughten, 20.00 uur: Bingo; TERNEUZEN Keding- bank aan de Noord straat, 10.00 uur: Open dag; Porgy Bess, 14.00 uur: Pianoconcert Leva Zukauskaite; IJZENDIJKE Maurits- hof, 21.00 uur: Win- terparty; ZAAMSLAG Het Po dium, 20.00 uur: Concert 'Rielemans Family Orchesta'; Zondag BRESKENS Centrum Qi, 10.00 uur: Twee dehands kleding; HULST Den Dullaert, 14.00 en 20.00 uur: Buutreednersfestival; Vestingwallen, 10.00 uur: Vesting cross; OSSENISSE 't Schal- lemaaj, 15.00 uur: Concert The Zim merman Project; SLUIS Belfort, 11.00 uur: koffieconcert; TERNEUZEN Schel- detheater, 13.30 en 16.00 uur: Musical; Porgy Bess, 15.00 uur: Pauline Broe- kema en The Amster dam Consort. Hugo van Dooren (l) is trots op de vrijwilligers die het parkoers opbouwen. Guido Meersschaert rijdt er langs met de laatste reclamedoeken. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 143