ée<JJe 1 Oorlogsmuseum Memorial 40-45 zoekt in Den Haag sponsors 5 «se 7 VERKEERSOVERLAST OOK OPLOSSING VOOR LANGEWEEGJE Langeweegje eindelijk verlost van het doorgaande verkeer? En is Hoedekenskerke straks bevrijd van vrachtwagens in de smalle straten? VIJF VRAGEN AAN ANDRIES LOOI JEN De gemeente Borsele, waterschap Schelde stromen en de pro vincie hebben een plan bedacht om de verkeersproblemen in Lange weegje, Kwadendamme en Hoe dekenskerke op te lossen. Maar er zit nog een addertje onder het gras. De vlag hing er twee jaar geleden nog heel anders bij. Toen werd een poging om de dorpen verkeersluw te maken nog afgeschoten en leek een oplossing verder weg dan ooit. Nu ligt er een nieuw, kansrijk plan dat positief is ontvangen door alle betrokkenen, zoals de dorpsraden. De overlast van het verkeer is groot in Langeweegje, Hoedekens- kerke en Kwadendamme. Toeristen die naar camping Scheldeoord gaan, vracht- of bestelwagens en natuurlijk het gewone bestem mingsverkeer. De drie dorpen krij gen dagelijks heel wat verkeer te verwerken. En niet alleen deze dor pen, ook de smalle polderwegen in de buurt worden zwaar belast. Denk aan het vele vrachtverkeer dat naar de fabriek Crop Alliance moet. Vrachtverkeer ,,En vooral het vrachtverkeer geeft veel overlast", zegt wethouder Arno Witkam van Borsele. De veel te rselc ,L'i *;/;•- smalle Waanweg is bijvoorbeeld een populaire route voor vrachtwa gens die de kleine straatjes in Hoe- dekenskerke willen vermijden. Het gevolg: kapotgereden wegen en ge vaarlijke situaties voor fietsers en wandelaars. Nieuwe weg Een groot deel van de oplossing ligt in relatief klein stuk nieuwe weg: de randweg Hoedekenskerke, die vanaf de 's-Gravenpolderse- weg de spoorlijn van de stoom trein gaat volgen naar de Nieuwe De neuzen staan in ieder geval allemaal dezelfde kant op Veerweg in Hoedekenskerke. Daardoor ligt er ineens een goede, makkelijke verbinding van 's-Gra- venpolder naar de groentefabriek Crop Alliance en camping Schel- deoord in Baarland. ,,Het gaat maar om zo'n 700 meter", zegt Witkam. Maar het blijft niet bij dit stukje nieuwe weg. Want er zijn meer knelpunten in de route vanaf de snelweg in de richting van Hoede- kenskerke. In de Bernhardweg- Oost (de N666, de weg langs 's-Gravenpolder) komt een ro tonde bij de afslag richting Lange- weegje en Hoedekenskerke. Op de 's-Gravenpolderseweg komt bij de afslag naar Langeweegje een mid denberm, zodat fietsers de weg een stuk veiliger kunnen overste- ken. En als dit allemaal gereali seerd is, is het de bedoeling om de weg door Langeweegje opnieuw in te richten. Addertje Maar er zit nog wel een addertje onder het gras. De handtekenin gen zijn nog niet gezet. Het be langrijkste - het geld - is nog niet geregeld. Witkam heeft goede hoop dat ook deze hobbel wordt genomen. ,,De neuzen staan in ie der geval allemaal dezelfde kant op." zaterdag 15 februari 2020 BE Randweg Hoedekenskerke duikt op Melita Lanting Hoedekenskerke SS 1 Gemeente Borsele, waterschap Scheldestromen én de provincie hebben een plan bedacht voor het oplossen van de verkeersproblemen in Langeweegje en Hoedekenskerke. foto johan van der heijden - Arno Witkam, wethouder Willem Adriaansens Kapelle Een delegatie van oorlogsmu seum Memorial 40-45 reist dinsdag 25 februari af naar Den Haag. Daar mag het Kapelse team de plannen voor het nieuwe museum presenteren bij de Franse ambassadeur. Vijf vragen daarover aan Andries Looijen van Memorial 40-45. j Wat is het precies voor een evenement? I ,,De Franse ambassadeur in Ne derland, de heer Luis Vassy, heeft een event voor ons georganiseerd op de Franse residentie in Den Haag. Als Memorial 40-45 Kapelle krijgen wij daar de gelegenheid om onze nieuwe museumplannen te presenteren aan onder meer het Franse bedrijfsleven in Nederland en aan het Nederlandse bedrijfsle ven. Ook zijn er diverse fondsen en direct betrokken partijen uitge nodigd voor het evenement. Het is overigens alleen voor mensen die een uitnodiging hebben ontvan gen." 2 Waarom gebeurt het in Den Haag op deze locatie? ,,Omdat dit een prachtige lo catie met cachet is. En omdat de Franse ambassadeur op deze ma- nier wil laten zien dat de Franse autoriteiten het project ondersteu nen. Ook voormalig minister-presi dent Jan-Peter Balkenende zal er zijn. Hij zal tijdens zijn speech onze plannen ondersteunen en tevens een oproep doen om dit project te laten slagen met behulp van het bedrijfsleven." 3 Heeft het museum al spon sors? „Jazeker! Er zijn al vele be drijven die het museum ondersteu nen. Onder andere Scheepswerf Reimerswaal, Multraship, DOW, Damen, Oceanwide. Ook is er een aantal fondsen dat onze stichting een warm hart toedragen. Daar- naast hebben we families van ve teranen die ons ondersteunen of gaan ondersteunen. Omdat wij een Culturele ANBI-status hebben, geeft sponsoring ook weer extra voordelen in verband met extra be lastingaftrek." 4 Hoeveel geld is er nodig? ,,In totaal is er 3,6 miljoen euro nodig om alle plannen te kunnen realiseren. Maar we zijn blij met alles wat we krijgen, hoor. He lemaal tevreden zijn we pas wan neer het gebouw er uiteindelijk staat en het museum open is. Dan kunnen we de militairen die op het Franse ereveld liggen de eer geven die zij verdienen. In ons nieuwe museum zullen die militai ren een gezicht krijgen door de verhalen die wij over ze vertellen. Zo krijgt de bezoeker het besef dat onze vrijheid duur bevochten is." 5 Wanneer is de avond voor jullie geslaagd? ,,Als onze boodschap en pre sentatie duidelijk zijn overgekomen bij de genodigden. Die krijgen aan het einde van de avond allemaal een magazine mee waarin onze plannen en doelstellingen staan omschreven. Op die manier kun nen zij op een later tijdstip de in formatie nog eens rustig doorne men."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 141