'Ga nou eerst een dagje met me op stap' BV DE LIEFDE Dirk (64) zwemt, fietst, gaat naar Feyenoord en geeft gastlessen, maar krijgt bij de vrouwen geen kans. Omdat hij ooit een beroerte heeft gehad. q g 1 g 1 CK <\f>_ is ov?r W qlyeneeyj Best W«' tev/rge Waar d>"t Sfel '5 leuker mtt zijn tu#z ,,In mijn leven heb ik veel pech gehad met vrouwen. Mijn eerste echtgenote ging vreemd, de tweede maakte schulden achter mijn rug om en de vriendin die ik daarna had, werd ziek en overleed. Met mijn eigen gezondheid ging het ook mis: in 2009 kreeg ik een hersenbloeding tijdens het spelen van een potje rummikub. Toen ik tegen alle verwachtingen in weer bijkwam uit de coma, was ik halfzijdig verlamd. Dat is zo gebleven, maar ik heb al snel opnieuw leren lopen en met de nodige aanpassingen is er een heleboel mogelijk. Ik woon zelfstandig - met begeleiding - en ben op bijna alle fronten een gezond persoon. Toch is het heel moeilijk voor mij om een leuke vriendin te vinden. Een vriendelijke, spontane, sportieve vrouw die met mij wil fietsen, naar de bios of de sauna. Die net als ik van gezelligheid houdt en eventueel een latrelatie wil. Waar vind ik die? Ik maak makkelijk een praatje, op straat, in de trein of in de winkel, maar een versierder ben ik nooit geweest. En de vrouwen met wie ik via datingsites in contact kom, haken keer op keer af zodra ze weten dat ik een be roerte heb gehad. Waarschijnlijk omdat ze 'hersenbloeding' hebben ingetikt op Google en zich vervolgens rot zijn ge schrokken. Ze denken meteen dat ik niks meer kan en sturen geen bericht meer. Laatst nog mailde ik met een vrouw die veel van wandelen hield. 'Ik kan geen kilo meters lopen', schreef ik, 'maar rijd wel graag op de scootmobiel naast je'. Waarop zij antwoordde dat dat geen optie was, om dat ze zo van de duinen en het strand hield. Dan houdt het dus op. Terwijl ik denk: ga nou eerst eens een dagje met me op stap, naar het bos of gezellig een terrasje pakken, en beslis dan of het iets kan worden of niet. Want als je me in het echt zou ontmoeten, zou je merken wat ik allemaal nog kan en doe. Ik zwem, heb twee jaar geleden nog het IJsselmeer rondgefietst, ga naar wed strijden van Feyenoord, geef gastlessen aan studenten die de zorg in willen en reis zelf- standig met het openbaar vervoer. Geef me de kans dat te laten zien. Ik heb me ook ingeschreven op een da- tingsite voor mensen met een beperking, maar daar stuit ik weer op een ander pro bleem: ik tref er veel vrouwen met een spierziekte. Die zullen met de jaren steeds slechter worden en ik weet dat ik daar, door mijn eigen toestand, op den duur niet goed voor kan zorgen. Daarover wil ik eerlijk zijn. Via die site mailde ik trouwens ook eens met een vrouw in een rolstoel, die meteen schreef dat ze veel seks met me wilde. Nou, dat hoeft voor mij niet zo. Ik wil iemand eerst beter leren kennen, koffiedrinken en kijken of het wat is. Ik mis seks ook, maar wil vooral een goede band opbouwen. Je zal mij dan ook geen afspraak zien maken met zo'n sekswerker in de zorg, ook al wordt ze door de gemeente vergoed. Oké, je bent dan wel je kwakkie kwijt, maar daarna zie je ze nooit meer. Dat is geen liefde. Zo onper soonlijk, dat wil je toch niet? Gelukkig ben ik een vrolijk, positief ie mand. Ik heb een grote vriendenkring, ben niet eenzaam en ook niet bang om alleen oud te worden. Daar ben ik het figuur niet voor. Maar ik mis wel een maatje, iemand om me heen met wie ik lol kan maken, spelletjes doen, tv-kijken. Ik heb me nu voorgenomen: ik zie wel. Ze komt vast wel op mijn pad. Maar liever vandaag dan morgen." 18 TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De achternaam van Dirk is bekend bij de redactie. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 106