CORONAVIRUS 7 Het cruiseschip Westerdam, dat nergens aan land mocht uit vrees voor het coronavirus, mocht gisteren alsnog aanmeren in Cambodja. Passagiers kunnen mogelijk vandaag naar huis. ^Aan boord van het cruiseschip is het virus niet aangetroffen f hangha Hongkong niet de indruk dat het dagen in be slag neemt. We hopen dat ze snel van boord kunnen." Het Nederlandse echtpaar Johan en Willy Kok is opgelucht dat ze eindelijk van het schip mogen. ,,We zijn zo blij, maar zullen pas echt ge rust zijn als we in het vliegtuig naar huis zitten", aldus het stel. Het coronavirus grijpt nog altijd snel om zich heen. De Chinese pro vincie Hubei, waar het epicentrum van de virusuitbraak Wu han ligt, heeft zijn me thode om besmettingen te tellen aangepast. Die revisie tilt het totaal aan tal besmettingen naar ruim 60.000. Het doden tal steeg naar 1370. Een toename van ruim 250 ten opzichte van woensdag, toen het sterftecijfer op 1116 stond. Voor het eerst is ook in Japan een persoon overleden aan de gevolgen van besmetting met het nieuwe co ronavirus. Het gaat om een vrouw van in de tachtig. Het slachtoffer bezweek in de regio Kanawaga, die aan Tokio grenst. Het gaat om de tweede dode buiten China. De an dere patiënt overleed op de Filipij- nen. Het Nederlandse cruiseschip ms Westerdam, met aan boord 1455 passagiers - onder wie 91 Nederlan ders - en 802 bemanningsleden, vertrok 1 februari vanuit Hongkong en zou 15 februari aankomen in het Japanse Yokohama. De onzekerheid begon nadat Ja pan de Westerdam had verboden om aan te meren op de eindbe stemming. In die haven lag al een ander cruiseschip, de Diamond Princess, waar tientallen passagiers besmet waren geraakt met het co ronavirus. De vrees bestond dat ook op de Westerdam een uitbraak zou kunnen komen. Japan, maar ook de Filipijnen, Taiwan, en Thailand wilden het schip daarom niet ontvangen. Da genlang zaten de passagiers in on zekerheid. Gisterochtend meerde het schip uiteindelijk toch aan in de haven van het Cambodjaanse Siha- noukville. Hoewel het schip dus niet mocht aanmeren in Japan, hielp het Ja panse Rode Kruis wel bij de medi sche ondersteuning. Op 10 februari heeft de hulp organisatie medische noodteams naar het schip gestuurd, be staande uit art sen, verpleegkundi gen en apothekers. De rederij heeft altijd gezegd dat er niemand aan boord besmet was met het virus. Het Ne- derlandse ministerie van Buiten landse Zaken bevestigde gisteren dat de Cambodjaanse autoriteiten hebben bekendgemaakt dat het nieuwe coronavirus inderdaad niet is aangetroffen onder passagiers en bemanning. Of de mensen vandaag daadwer kelijk vertrekken en of daar ook (alle) Nederlanders bijzitten, is niet bekend. Volgens Buitenlandse Zaken zijn er eerst nog medische controles aan boord. ,,We hebben vrijdag 14 februari 2020 GO Met voorzorgsmaatregelen, van mondkapjes en kartonnen dozen tot plastic tussenwandjes, hopen Aziaten besmetting met het :oronavirus te voorkomen. Zowel in China als daarbuiten. FOTO'S AFP, AP, REUTERS ,4 '^apP-O jli-WK Che miêng, mui khi Ho, hét hoi. Deo khaiu trang nai cóngcóng Ciürnha cüa thoang Tap thé due, én chin uóng sói va dó chét dé tang cuang siïc khóe Trénh HejJ vdi ngucri biéu hienq Westerdam in Cambodja, passagiers snel naar huis Elisa Heisen Rotterdam Terwijl Cambodjanen aan de wal naar de Westerdam kijken, proosten passagiers in de haven van Sihanoukviiie. fotoap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7