NYNKEDEJONG 'Radicalisering kan al beginnen op het kinderdagverblijf' 11-daagse cruise Italië - Nederland €799 €400 O reiskatern.nl 6 Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Column Marcouch maakt zich grote zor gen over de groeiende invloed van salafisme. Dat zei hij gisteren tijdens een congres over radicali sering in Arnhem. „Via mos keeën, scholen en zelfs al op kin derdagverblijven is sprake van een groeiende invloed op onze kinderen.'' Hij wijst erop dat het aantal sa- lafistische moskeeën in Neder land de afgelopen vier jaar is ver dubbeld. Marcouch: „Predikers van een tweede generatie staan op. Die nieuwe aanjagers spreken vaardig Nederlands, kennen het rechtssysteem en domineren nieuwe media. Het gedachtegoed drukt de goedwillende moslims, moskeebesturen en imams weg.'' Volgens Marcouch is het van le vensbelang dat jongerenwerkers, gematigde imams en docenten tijdig de signalen opvangen en aan de bel trekken. „Radicalise ring ontstaat snel, maar zeker niet in één nacht. Wie zich erin ver diept heeft, kan het zien aanko men. Wie op de hoogte is van de signalen, en met interesse en aan dacht kijkt, ziet veranderingen. Zoals andere vrienden, verande ring in kleding en taalgebruik, in- huizige sessies in plaats van han gen op straat, en plotseling con servatieve opvattingen over man nen en vrouwen, over andersge lovigen en andersdenkenden.'' »Salafistische moskeeën in vier jaar verdubbeld Ferd Grapperhaus, minister van Justitie en Veiligheid, prees op het congres de 'Arnhemse aanpak'. In het najaar van 2018 hield de poli tie in Arnhem drie jonge jihadis- ten aan, die plannen hadden voorbereid voor een aanslag. Grapperhaus: ,,In Arnhem is door vroegtijdig ingrijpen erger voor komen. Laat dat een les zijn voor de rest van het land: het feit dat lang geen aanslag is gepleegd, be tekent niet dat er geen dreiging meer bestaat. Ondergronds blijft het borrelen.'' De bibliotheek verkeert in zwaar weer. Door de be zuinigingen waar gemeen tes onder gebukt gaan, wordt op veel plekken de bieb in haar be staan bedreigd. Een zorgelijke si tuatie, vindt ook de Raad voor de Cultuur. Die wil een nieuwe wet die iedere gemeente verplicht om een openbare bieb te faciliteren. meer is dan een plek waar je boeken kunt lenen. De mo derne bieb is een ontmoe tingsplek, een studieplek, een plek waar lezingen en cursussen worden gege ven. De Raad voor Cul tuur heeft natuurlijk hele maal gelijk dat iedere gemeente zo'n plek zou moeten hebben. Maar je kunt de ge meenten, die de af gelopen jaren al zo veel moesten bezui nigen, en tegelijker tijd extra overheids taken op hun bordje kregen, niet opza delen met deze op dracht, als je ze er We zijn ook een land waar de bibliotheek niet wordt gezien als basisvoorziening muziek. En nee, dat is niet enorm winstgevend. Maar er zijn zaken die de balansen van debiteuren en crediteuren ontstijgen. Er staat geen prijs op een plek waar een zame ouderen elkaar ontmoeten, of waar een jongetje met een te grote fantasie kan wegdromen bij alle delen van Harry Potter. We zijn een welvarend land. We hebben een begrotingsoverschot. En toch zijn we ook een land waar de bibliotheek niet wordt gezien als een basisvoorziening. Gewoon, een plek waar je een kop koffie kunt drinken, een schrijfcursus kunt volgen en een boek kunt le nen, deels gerund door vrijwilli gers die zo'n plek zo belangrijk vinden dat ze er een deel van hun vrije tijd aan opofferen. In iedere gemeente zo'n plek. Dat is toch niet te veel gevraagd? geen budget voor geeft. Als de re gering de mond vol heeft over de participatiemaatschappij, hebben al die burgers in ieder geval een plek nodig om elkaar te ontmoe ten. Het verdwijnen van bibliotheken zegt iets over het land waarin we willen leven. Wat is van waarde, en wat ben je als overheid bereid om daaraan uit te geven? Ik wil in een land wo nen waarin kinderen en volwassenen altijd toe gang hebben tot een plek waar ze kunnen leren, kunnen ont dekken, kunnen ont moeten. Waar ieder een toegang heeft tot ver halen en Heerlijke voorjaarscruise vanuit Italië Extreem voordelig van Italië naar Nederland vrijdag 14 februari 2020 PC ^0 @Nynke Bibliotheek De invloed van salafisme groeit. Zelfs op kinderdagver blijven is deze fundamentalisti sche stroming binnen de islam al merkbaar. Dat zegt de Arn hemse burgemeester Ahmed Marcouch. Stephen Friedrichs Arnhem van 1099 Omdat een bibliotheek veel li Hamburg IJmuiden Iherbourg Savona Bareel Lissabon Meer informatie en boeken: Gavoordezecruisenaaronzewebsitereiskatern.nl/pzc/STIP2004 of bel met Stip Reizen via 088 - 7070600 - ma t/m vrij 08.00 - 21.00 uur - za 08.00 -17.00 uur - zo 10.00-18.00 uur $$0 daag wacht u het allerbeste wat betreft comfort en vermaak. Op dit schip staan panoramische uitzichten over de zee centraal. Zo zult u niet alleen vanaf het grote buitendek de wijde horizon overzien, maar kunt u bijvoorbeeld ook dineren met uitzicht over de eindeloos lijkende wateren Kortom: het ideale cruisegevoel beleeft u hier! Inclusief Vliegreis Amsterdam -Genua/Nice/ Milaan per KLM Transfer luchthaven-haven 11-daagse cruise per CostaFortuna 4* met verblijf in een huttype zoals beschreven Verzorging o.b.v.volpension, inclusief ontbijt, lunch en diner Fooien/hotelservicebijdrage t.w.v. 6120,- per persoon Havengelden Luchthavenbelastingen Nederlandse reisleiding aan boord Voorwaarden Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per hut excl. ruimbagage voor de vliegreis, transfers, niet genoemde maaltijden en drankjes, optionele excursies en entreegelden, reis- en annuleringsver zekering, Calamiteitenfonds 2,50 per boeking administratiekosten a 35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR Reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen. nl/algemene-voorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Speciaal voor u korting p.p. Deze cruise met slechts één vertrekdatum is nu wel heel voordelig! Alleen bij Stip Reizen boekt u deze cruise o.b.v. volpension, vliegreis per KLM transfers tegen deze enorm aantrekkelijke prijs, waarbij u nu profiteert van €400,- korting. U verblijft aan boord van de 4* Costa Fortuna, waar Stip reisleiding aanwezig zal zijn. Tijdens uw cruise bezoekt u o.a. Barcelona, Lissabon en Vigo. Aan het einde van de cruise meert het schip aan in IJmuiden. Aan boord van Costa Cruises zijn ook de fooien t.w.v. €120,- p.p. al inclusief in de reissom. Waar wacht u nog op? Boek nu deze scherp geprijsde cruise. Wij verwelkomen uw graag aan boord op 28 april. Bestemmingen De eerste bestemming van uw cruise is de historische Franse stad, Marseille. Vervolgens komt het schip aan in de Catalaanse hoofdstad, Barcelona. Een stad met een rijke historie en wereldberoemde bouwwerken. We verlaten Spanje om een bezoek te brengen aan Lissabon, de Portugese hoofdstad die zich uitstrekt over zeven heuvels. De mediterrane sferen maken plaats voor berglandschap in Vigo. Normandië is de volgende bestemming, hier bezoekt u Cherbourg. Deze stad is vooral bekend van de Tweede Wereldoorlog. Als laatste bestemming brengt u een bezoek aan de Duitse Hanzestad, Hamburg. Schip De Costa Fortuna behoort tot de gro tere schepen van Costa Cruises. Met de sierlijkheid van de schepen van vroeger en de moderne technologie van van- Kijk en vergelijk gerusti Laatste plaatsen in prijs verlaagdi Cruise o.b.v. volpension fooien t.w.v. 120,- p.p. Vliegreis per KLM transfer, aankomst in IJmuiden O.a. Marseille, Barcelona, Lissabon Vigo Alléén vertrek op 28 april

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6