Hulster stadhuis krijgt een nieuwe boerenkiel met carnaval IN DE REGIO V T m l 6 Tuincentrum groot van opzet MÊ MIJN DORP, MIJN STAD BANENMARKT SCALDA De gemeente Hulst meldde op Fa- cebook dat er een Intratuin komt aan de Absdaalseweg en meteen stroomden tientallen reacties bin nen van juichende Hulstenaren. 'Geweldig' en 'Nu hoeven we niet meer naar Halsteren', staat er te le zen. Eigenaren Frank Seghers en Ste fan Schout kennen de populariteit van Intratuin en hebben meerdere redenen om zich aan te sluiten bij de franchisewinkelketen. ,,Intra- tuin heeft een complete formule met een grote opzet'', legt Seghers uit. Zo komt er meer entourage en aankleding van de winkel én hoort er bij Intratuin ook een horecagele genheid. Vier vestigingen Ook de omvang en het marketing- apparaat van Intratuin is groter: In- tratuin heeft in Nederland maar liefst 52 tuincentra, drie in België en tien in Duitsland. Life Garden heeft naast Hulst momenteel vier vestigingen, onder meer in Renesse en Oostburg. Bij een nieuw tuincentrum, hoort ook een nieuw pand: de hui- dige bedrijfsgebouwen aan de Abs- daalseweg zijn gedateerd. ,,We zit ten nu in een ouder pand, dat geeft ook een andere uitstraling. Het oudste stukje van het gebouw is vijftig jaar. De rest is er in de afgelo pen jaren bij gebouwd of ver bouwd." Er ligt al een voorlopig ontwerp en de plannen gaan de westelijke entree van Hulst 'ongetwijfeld ex tra elan' geven, zeggen burgemees ter en wethouders. Seghers wil daar al iets over ver klappen: ,,Er moet iets unieks ko men, wat in Nederland nog niet te zien is: een open middenterrein, een patio. Je ziet dat nu alleen nog maar in Duitsland." Die binnentuin, dus zonder een glazen dak, moet zo'n zes- tot ze venhonderd vierkante meter groot worden. Wanneer bouwen? Het college heeft al laten 'bijzonder verheugd' te zijn met de plannen en er aan mee willen werken. ,,Maar eerst moeten we de bestemmings planprocedure in." Voor de omvor ming naar een Intratuinvestiging is een wijziging van het bestem mingsplan nodig. Wanneer er kan worden gebouwd, is daarom nog niet bekend. ,,We streven naar het voorjaar van 2021, als alles mee zit." Als er begonnen mag worden met bouwen, hoeft de winkel niet tijdelijk te sluiten. Er wordt name lijk gebouwd naast het huidige pand ,,De winkel kan daarom blij ven staan, totdat het nieuwe pand klaar is. Ook onze kerstshow blijft dit jaar gewoon." De toren van het Hulster stadhuis krijgt een nieuwe boerenkiel met carnaval. Na een succesvolle inza melingsactie is het benodigde be drag voor het doek binnen. Iedere carnaval wordt de toren van het stadhuis de 'grootste boer van Hulst.' De toren is ingepakt in een bedrukt zeil met daarop een lachend gezicht, een kiel en een boerenzakdoek. Het zeil begint na een jaar of dertien te slijten, vertelt bestuurslid Werner de Vries van De Vossen. ,,De kiel werd voor de laatste keer in 2008 vervangen." Toen ging het doek in vlammen op, bij de brand in de carnavals- loods in Heikant. Afgelopen okto ber riep carnavalsstichting AHC De Vossen bedrijven en Hulstena ren op om te doneren voor een nieuw outfit. Ook werden er bad ges verkocht met de beeltenis van de ingepakte toren erop. Een kiel kost zo'n negenduizend euro en dat bedrag is binnen. De nieuwe boer is in de maak bij zeil makerij Van der Sneppen in Ter- neuzen. ,,We gaan hem begin vol gende week ophalen. We zijn con tent met de foto's die we al hebben gezien." Het ontwerp blijft groten deels hetzelfde. ,,Er is wel een up date. Hij had een paar medailles en daar komt er nog eentje bij. Onze grootste sponsors krijgen ook een vermelding op het doek." Carnavalszaterdag, 22 februari, wordt de toren 's ochtends 'aange kleed.' Om 15.45 uur wordt de prins gepresenteerd op het bordes van het stadhuis en wordt het Hul ster carnaval officieel geopend. ,,Dan wordt de kiel ook ingehul digd. Daarvoor kunnen mensen hem natuurlijk ook al zien, want j e kunt hem moeilijk verbergen", zegt De Vries met een knipoog. Carnavalsstoet trekt door Hengstdijk Stadsraad blikt vooruit Muziektheater in Porgy en Bess WE tBX; vrijdag 14 februari 2020 Hulst in z'n nopjes met Intratuin TERNEUZEN Zo'n honderdvijftig werkzoe kenden kwamen gisteren af op de jaarlijkse banenmarkt in de hal van mbo-school Scalda in Terneuzen. Zij konden er grasduinen tussen beschikbare posities en leer-werkbanen van 55 bedrijven in de streek. Van horeca tot techniek en van zorg tot logis tiek, er was voor ieder wel wat. De opkomst viel Veronique Verstraete van de gemeente Terneuzen niet tegen. Het is in het verleden wel eens minder druk geweest. ,,Het ligt maar net aan het aanbod van banen op dat moment. Eerst was deze markt alleen voor jongeren, nu mag iedereen langskomen." foto peter nicolai Het nieuwe tuincentrum Intra tuin in Hulst wordt een stuk gro ter dan de huidige vestiging van Life Garden. ,,Nu hebben we ongeveer 5000 vierkante meter en dat wordt 6500 vierkante meter in totaal'', zegt Frank Seg- hers, een van de eigenaren van Life Garden. Sophie Stockman Hulst Sophie Stockman Hulst HENGSTDIJK In Hengstdijk vertrekt de eerste carnavalsstoet zaterdag al. Vanaf basis school 't Vogelnest ver trekt de optocht om 13.30 uur. De Polderjon gens zijn er natuurlijk bij, evenals de Prinsen en Raden van Elf van de Vogelpiek (Vogel waarde), d'Ossekoppen (Ossenisse), de Lams oren (Lamswaarde) en de Kloorianen (Klooster- zande). Na een rondje door het dorp eindigt de optocht bij De Schuur voor de prijsuitreiking en de eerste polonaises. OOSTBURG De stadsraad Oostburg houdt maandag om 20.00 uur de jaarverga dering in het Ledelthea- ter. Er wordt vooruitge keken naar dit jaar. Hoofdthema is de toe komst van de zorg in Zeeuws-Vlaanderen, met Jeroen Koppert (ge meente Sluis), vertegen woordigers van Zorg- Saam en een huisarts. TERNEUZEN Pauline Broekema en het Amsterdam Consort staan zondag om 15.00 Pauline Broekema. foto merlijn doomernik uur met het muziekthea terstuk De dochter van Meijer in Porgy Bess. Het handelt over Sara en haar moeder Mies die de Tweede Wereld oorlog wisten te overle ven door onder te dui- ken. Over bezetting en bevrijding. Over angst, heimwee en rouw. Het is het verhaal van schoften en meelopers. Geba seerd op het boek Het uiterste der zee van Broekema uit 2018. AARDENBURG Inner lijk Landschap, 20.00 uur: Presentatie dichtbundel Anthoi- nette Versluijs; 't Lam, 10.45 uur: Taal- café; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 uur: Open, expositie; Gregoriuscentrum 13.30 uur: Kaarten, mindful dans; De Halle, 13.30 uur: Cre atief; Hofplein, 20.30 uur: Drive - in bios coop; CLINGE Zwembad De Tragel, 19.00 uur: Begeleid zwemmen voor mensen met be perking; Malpertuus, 13.30 uur: Samen wandelen, bingo Se nioren Groot Hulst;; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Gezel schapsdansen; HULST Den Dullaert, 20.00 uur: Buutreed- nersfestival; Jonge rencentrum Komma, 15.00 uur: Open; KLOOSTERZANDE Binnendeur, 10.00 uur: Wandelclub; WZC Antonius, 14.00 uur: Valentijns bingo; VV Hontenisse, 19.00 uur: Kaarten; OOSTBURG Jota, 10.00 uur: Ontmoe ting stichting demen tie vriendelijk; OSSENISSE Hof ter Nesse, 10.00 uur: De Dorpskamer: inloop met spelletjes en kleine reparaties; SINT-JANSTEEN De Warande, 19.00 uur: Jeugdsoos; Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Café Ambi ance, 20.00 uur: Bingo; TERNEUZEN De Veste, 10.00 uur: For mulierenbrigade; 13.30 uur: Klaverjas sen; Scheldetheater, 20.00 uur: Komedie 'Herrie in de keuken'; Porgy Bess, 19.00 uur: Wielercafé, quiz petje op, petje af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53