Anti krakers in school Kloetinge II 7 Licht&Leuk Gratis lichtplan vakkundige montageservice Dé lampenwinkel van Zeeland BENEFIETCONCERT STICHTING NYAMEKYE AKWAKWAA Ze heeft stapels stoffen poppetjes gemaakt en zich de techniek van origami vouwen eigen gemaakt. Niet als hobby, maar om mee te nemen naar Ghana. Daar bezoekt Goesenaar Mieke van der Jagt binnenkort het weeshuis Nyamekya. 101-JARIGE KEES VAN KLEEF www.lichtenleuk.nl OOST-SOUBURG! Kanaalstraat 45 4388 BK Oost-Souburg Tel: 0118-436579 Volgende week zijn ze voor het laatste in hun sterk verouderde huidige gebouw. Na de voor jaarsvakantie kunnen ze terecht in een splinternieuw schoolge bouw aan de Zomerweg. Op de plek van de oude school komen woningen. Het gebouw zal dus worden gesloopt. ,,Maar dat zal niet meteen na de verhuizing ge beuren, want het plan voor de woningen moet nog worden uit gewerkt'', verklaart wethouder André van der Reest. Om te voorkomen dat echte krakers zich het gebouw toe-ei genen, en de gemeente vervol gens veel moeite moet doen om Op het perceel komen tien appartementen en een woning ze er weer uit te krijgen, is beslo ten tijdelijk anti-krakers in de school te huisvesten. Zij bewa ken het pand als het ware en ver trekken weer zodra de gemeente daadwerkelijk wil gaan slopen. Onlangs maakte de gemeente bekend dat op het perceel van de oude school tien appartementen en een woning komen. Bewo ners mogen meedenken over hoe die er precies gaan uitzien. Een architect heeft de opdracht ge kregen een aantal schetsen te maken. Die worden daarna met onder meer omwonenden be sproken. In de nieuwe school krijgt ook de kinderopvang van Kibeo een plekje. Ik heb wel duizend origami- blaadjes gekocht. Die gaan al lemaal mee. Ze hebben daar niks", vertelt Van der Jagt. Sinds een paar maanden is ze bestuurslid van de Zeeuwse stichting Nyamekye Akwakwaa. Vanuit Nederland bezig zijn met een goed doel is natuurlijk prima, maar het is ook belangrijk om ter plekke te ervaren hoe het daar is. Dus heeft Van der Jagt op eigen kosten een ticket gekocht en uiter aard kom je dan niet met lege han den, vindt ze. Ze neemt niet alleen spullen mee waar de kinderen mee kun nen spelen, ze wil ook nog een leuk bedrag bij elkaar sprokkelen. Want de stichting zet zich vooral in om het huis in stand te houden. ,,Er zit totaal geen overheidsgeld bij en van lokale sponsors komt maar mondjesmaat wat. Ons geld gaat naar salarissen, eten verzeke ringen en zo", vertelt voorzitter Peter Dirkson. ,,En er moet een nieuwe jongensslaapzaal komen." Bibliotheek Eén van de dingen waar Van der Jagt zich mee bezig gaat houden is het weer op orde brengen van de bibliotheek. Die is onlangs ver huisd. ,,En ik ga na schooltijd wat met de kinderen doen", vertelt ze. Ik heb Engelstalige boeken over origami gekocht en ga dan met ze vouwen ,,Ik heb Engelstalige boeken over origami gekocht en ga dan met ze vouwen. Ik hoop dat ze dat leuk vinden." ,,Oh ja", zegt Dirkson. ,,Daar duiken ze gelijk op. Ze heb- ben daar zo weinig te doen." Om geld in te zamelen voor het weeshuis geeft Songs on a wire een benefietconcert in Goes. Zij zingen bewerkingen van songs van Cohen, de Beatles, Stones, Mc Garrigle en Wainwright. Songs on a wire is be kend van optredens in het kerkje van Ellesdiek en zijn een vaste waarde tijdens festival EEF. Het be nefietconcert wordt op 7 maart ge houden in de Westerkerk in Goes. De aanvang is 15.00 uur. ,,En weet je wat nu zo leuk is", zegt Van der Jagt. ,,We hoeven geen huur voor de kerk te betalen." vrijdag 14 februari 2020 Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! vraag naar onze voon/vaarden BE In het gebouw van de Kloe- tingseschool aan de Groene- daal in Kloetinge worden anti krakers gehuisvest, nadat do centen en leerlingen naar hun nieuwe onderkomen zijn ver trokken. Rob Paardekam Kloetinge COLIJNSPLAAT ,,Ik heb mijn hele leven hard moeten werken, maar ik ben nooit ziek ge weest." Kees van Kleef vertelt het tegen burgemees ter Loes Meeuw- isse, want die is speciaal voor hem naar Cleijenborch in Colijnsplaat ge komen om hem te feliciteren met zijn 101ste verjaardag. ,,Ik ben gezond maar arm." De ja rige zegt het prima naar zijn zin te heb ben: ,,Het eten is hier goed en de zorg ook. FOTO MARCELLE DAVIDSE Goese gaat origami vouwen met weeskinderen in Ghana Melita Lanting Goes Dankzij de steun van de stichting Nyamekye Akwakwaa krijgen de kinderen dansles. Dansen is heel belangrijk in de Ghanese cultuur. foto peter dirkson - Mieke van der Jagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52