'Als singles onder elkaar iets leuks doen1 Er zijn wél vrijwilligers voor brandweer Gratis parkeren helpt Zierikzee de winter door 7 DATING VRIJGEZELLIG-ZEELAND.NL Je bent veertig en nog steeds vrijgezel. Gewoon, omdat je lang druk bent geweest met je carrière en de juiste nog niet bent tegengekomen. Aan datingsites heb je een broertje dood. Maar in de kroeg op een wildvreemde vrouw afstappen, zit evenmin in je aard. Dus trekt Rene Raggl de stoute schoenen aan en begint hij een activiteitenclub. Om lotgenoten in Zeeland bij elkaar te brengen. Het valt niet mee in deze tijd om aan de man of vrouw te ko men, ervaart de in Zierikzee woonach tige Oostenrijker Rene Raggl. Ze ker niet wanneer je meeste vrien den en collega's al een relatie heb ben. ,,Ga je een keer naar de kroeg, dan staat de muziek vaak te hard om überhaupt een fatsoenlijk ge sprek te kunnen beginnen. In de sportschool loopt iedereen met een koptelefoon op. En verder zit tegenwoordig iedereen vrijwel constant en overal met de neus in een mobieltje. Niemand kijkt meer links of rechts. Het sociale leven is er echt niet makkelijker op geworden." Toch zoekt ook Rene zijn heil in de digitale wereld. Maar dan hoog uit als springplank om mensen sa men te brengen en leuke dingen te gaan doen. ,,Als singles onder el kaar. Dat kan alles zijn. Een wan deling door bos en over strand. Met een lekkere beker chocolade melk in een strandpaviljoen als af sluiting bijvoorbeeld. Of een stukje fietsen, varen, pizza eten met een groepje. Gewoon puur voor de gezelligheid, gratis en zon der enige verplichting. En ont moet je zo iemand met wie het klikt, dan spreek je verder samen af. Is die klik er niet, ook prima. Dan heb je in ieder geval een leuke middag of avond gehad." Andere geaardheid Als ict-er was het voor Rene een koud kunstje om snel een site in Het voordeel van dit soort uitstapjes is dat je van tevoren weet dat die ander ook vrijgezel is elkaar te zetten. Die is sinds deze week onder de noemer vrijgezel- lig-zeeland.nl in de lucht. De in ternetpagina dient als platform om af te spreken voor een activi teit. Rene mikt in eerste instantie op singles van 30 tot 50 jaar. ,,Maar die grens is niet keihard", zegt hij er gelijk ook bij. En mannen en vrouwen met een andere geaard heid zijn evenzeer welkom. ,,Het voordeel van dit soort uitstapjes is dat je van tevoren weet dat die an der ook vrijgezel is. Als je dan ie mand aanspreekt, hoef je niet bang te zijn dat er een boze vriend de hoek om komt stuiven." Ooit was er wel een liefde in zijn leven, maar dat ging over. Ook de twee daaropvolgende kortstondige relaties beklijfden niet. Sinds 2013 woont Rene in Zierikzee, nadat hij in 2006 vanuit Sölden naar Brui- nisse verhuisde, waar zijn ouders een vakantiehuis hadden. Vader was skileraar en moeder uit Lim burg raakte met wintersport in Ti rol verliefd op hem. ,,Het klassieke verhaal." Natuurlijk kan Rene zelf ook goed skiën. ,,Heeft een Neder lander iets met zwemmen?", kaatst hij de bal terug. ,,Maar skile raar is niet echt mijn ding", ver klaart hij waarom hij het zelf nooit langs die weg heeft geprobeerd. Escaperoom In Zeeland wordt nauwelijks iets georganiseerd voor singles, is zijn ervaring. ,,Ik ben een tijdje gele den met singlereizen.nl een week end weg geweest in de Vecht streek. Je zit met een grote groep in een villa, gaat lekker een stukje wandelen, fietsen, naar een es- caperoom. Hartstikke leuk! Toen ik terug kwam, ben ik eens gaan zoeken wat er hier op dat gebied wordt ondernomen. Maar ik vond helemaal niks wat een beetje in de buurt komt. Het voelt voor mij bijna alsof ik hier de enige vrijge zel ben." Zo'n beetje elke brandweerpost in Zeeland heeft schreeuwend be hoefte aan vrijwilligers. Veilig heidsregio Zeeland heeft daarover vorige maand nog een brandbrief gestuurd naar de Zeeuwse ge meenteraden. Er zijn zorgen over de toekomst van de brandweer zorg in Zeeland. Die situatie is op Schouwen- Duiveland niet anders. Maar hoe kan het dan dat er in Burgh-Haam- stede mensen wachten op een op leiding om vrijwilliger te worden, Je vraagt mensen, maar als je ze hebt, laat je ze wachten vraagt Peter Vijverberg (LSD) zich af. ,,Je vraagt mensen, maar als je ze hebt, laat j e ze wachten. En huur je dure brandwachten van buiten in. Steek dat geld liever in oplei dingen. Het wordt tijd dat de Vei ligheidsregio eens buiten de deur gaat shoppen voor goede opleidin gen." Vijverberg kon rekenen op vol ledige steun van de VVD. Margo Lemsom: ,,We willen niet in de si tuatie komen dat we risico lopen, met al die duinen in de zomer, omdat we niet genoeg vrijwilligers hebben." Dat risico bestaat niet, stelde burgemeester Gerard Rabelink. ,,Maar er is wel degelijk een pro bleem in een toekomstige brand weerzorg. De Veiligheidsregio kiest nu voor het inhuren van ex terne brandwachten. Daar sta ik achter. Het is ook een dilemma: aan de ene kant geeft de politiek de opdracht te bezuinigen, aan de an dere kant moet er meer worden geïnvesteerd. Maar aan de veilig heid hoeft niemand te twijfelen. Als er brand is, dan rukt de brand weer uit. Altijd." Marcel Modde Zierikzee Winkeliers in Zierikzee moeten alle zeilen bijzetten om in deze tij den nog een aardige omzet te draaien. Een tiental winkels in de binnenstad houdt momenteel leegverkoop of is al verlaten. Het in voeren van 'gratis' parkeren voor alle inwoners van Schouwen-Dui- veland zal zeker een steuntje in de rug betekenen, zegt voorzitter Luit Ezinga van ondernemersvereni ging InZzee. Het cadeautje dat CDA en LSD eerder deze week uit de hoge hoed toverden, zorgde voor een diepe frons bij coalitiepartner Groen Links en een deel van de oppositie. Een vignet waarmee de auto in het centrum op betaald parkeerplaat sen kan worden neergezet, zou ex tra verkeersdruk meebrengen. En dat is geen goed idee voor de histo rische binnenstad met z'n krappe straatjes, vindt verkeerswethouder Ankie Smit (GroenLinks). Maar daar denken de middenstanders dus heel anders over. Eilandbewoners van buiten Zie- rikzee laten de stad steeds vaker links liggen, merkt Ezinga. ,,Ze rij den rechtstreeks door naar Nieu- werkerk, waar je gratis kunt parke ren bij de nieuwe supermarkten. Dus moet je er voor zorgen dat het ook voor die doelgroep weer inte ressant wordt om naar Zierikzee te gaan. Zeker in de rustige winter." vrijdag 14 februari 2020 SD Marcel Modde Zierikzee - Rene Raggl Dus Veiligheidsregio Zeeland huurt externe brandwachten in, terwijl vrijwilligers staan te trappelen een opleiding te vol gen om zich bij korpsen aan te sluiten? De Schouwse politiek kan er met de pet niet bij. Wendy Wagenmakers Zierikzee - Peter Vijverberg, LSD Rene Raggl zoekt andere singles voor een wandeling of andere leuke activiteiten om elkaar te leren kennen. foto sandra schimmelpennink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50