ZEELAND 15 PRIJZEN ZEEUWS TOPSPORTGALA Mountainbikers Milan Vader en Anne Terpstra, al geplaatst voor de Olympische Spelen, kapen de voornaamste prijzen weg. Wat een luxe! Bij het 31ste Zeeuws Topsportgala stonden gisteravond één wereldkampioen en een Euro pees kampioene op het podium, Corné de Koning en Shirin van Anrooij. Ook nog de aanvoerster van een wereldranglijst, Anne Terpstra, werd gehuldigd. En twee Nederlands kampioenen, Milan Vader en Joannathan Duinkerke, waren de andere winnaars van in dividuele prijzen. Zo'n mooi lijstje laureaten bracht de provincie nog niet eerder voort. In theather De Mythe werd maar weer eens duidelijk dat de Zeeuwse topsporters op een hoog niveau presteren. Over heel de we reld zetten zij in 2019 fraaie presta ties neer en in 2020 gaan ze daar meteen mee door. Van Anrooij werd begin deze maand bijvoor beeld wereldkampioene veldrij den bij de junioren. Deze toppres tatie telt natuurlijk wel pas mee voor het gala van volgend jaar. Milan Vader draaide vorig ka lenderjaar zijn beste seizoen ooit. De Middelburgse mountainbiker, pas eerstejaars eliterenner, werd Nederlands kampioen, greep brons bij de Europese titelstrijd en eindigde in de top 10 van een Itali aanse World Cup. Zijn concurren tie in De Mythe was overigens niet mals; hij kaapte de titel 'Zeeuws sportman van het jaar' weg voor wielrenner Antwan Tolhoek, die een etappe in de Ronde van Zwit serland won, en dressuurruiter Hans Peter Minderhoud, die suc cessen vierde in het wereldbeker circuit. De al voor de Olympische Spe len gekwalificeerde MTB'er was er zelf gisteren niet bij. Hij rijdt mo menteel een meerdaagse in Spanje. ,,Ik heb erg genoten van vorig seizoen", vertelde hij vanaf zijn hotelkamer. ,,Maar ja, dat is misschien ook wel logisch met zulke resultaten." Voor Tokio gaat hij ,,voor niets minder dan goud". Bij de vrouwen was er nóg meer te kiezen. Anne Terpstra kreeg de voorkeur van de zeskoppige vak jury. De uit Zierikzee afkomstige mountainbikester won als eerste Nederlandse ooit een World Cup en klom halverwege 2019 naar de Shirin van Anrooij nam voor het tweede jaar op rij de prijs 'Sport talent van het Jaar' in ontvangst. eerste positie op de UCI-ranking. Begin 2020 staat ze nog steeds op die plek. Ze liet motorcrossster Nancy van de Ven, de nummer twee van het WK voor vrouwen en winnares van de Motocross of Nations, tennisster Lesley Patti- nama-Kerkhove, winnares van meerdere IITF-toernooien, en Jea- nine Nieuwenhuis, die internatio nal haast onverslaanbaar is in de klasse U25, in het stof bijten. Dat Terpstra er ook niet was, was jammer. Maar het gaf maar aan dat de wereldtop altijd op pad is. Zij zit nog in Zuid-Afrika. Ze liet haar vader de prijs ophalen, net als Vader. Wie wel lijfelijk aanwezig wa ren? Tal van andere giganten! Corné de Koning haalde zelf het beeldje op dat hoort bij de titel 'Sporter met een lichamelijke be perking'. In 2019 werd hij 's we relds beste in de skiff en greep hij op hetzelfde WK zilver in de ge mengde klasse. ,,Kwartet", zei hij adrem. De Goesenaar kreeg name lijk al zijn vierde sporttitel op rij. En de kans is groot dat hij in 2020 weer op hoog niveau zal presteren. Tijdens de Paralympics van Tokio is hij komende zomer kandidaat voor goud. ,,We liggen op schema", stelde hij bemoedigend. Shirin van Anrooij, die van hul diging naar huldiging gaat na haar wereldtitel veldrijden bij de junio res, werd voor het tweede jaar op rij talent van het jaar. Ze kreeg die prijs na aanleiding van haar top prestaties op de weg. Ze pakte goud op het EK tijdrijden en won zilver op het WK. ,,Het grappige is dat ik vorig jaar hier ook op het po dium stond en zei: 'In 2019 wil ik eens gaan kijken of ik het weg- wielrennen ook leuk vind'. Nou, ik kan wel zeggen dat het me bevalt." Joannathan Duinkerke, Neder lands kampioen in drie discipli nes, stal misschien nog wel het meest van iedereen de show. De G-wielrenner uit Kapelle legde uit dat hij er voor het laatst stond, om dat hij stopt met koersen. Maar het was wel al de achtste keer - een re cord bij het Zeeuws Topsportgala. SportZeeland koos ervoor om hem en zijn familie te eren met een fraai filmpje met een overzicht van zijn carrière. Vreemde eend Een beetje vreemde eend in de bijt was korfbalploeg TOP Arnemui- den, dat voor de derde maal uitge roepen tot 'Zeeuws sportploeg van het jaar'. Zeeland heeft geen inter nationaal opererende sportteams. De jury gunde de eer aan een equipe die op het tweede niveau van Nederland kampioen werd en naar de hoogste klasse promo veerde. De korfballers lieten de rugbyers van Oemoemenoe en de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen, beide actief op het hoogste niveau in hun sport, ach ter zich. vrijdag 14 februari 2020 GO Een mooier lijstje winnaars had het Zeeuws Topsportgala nog nooit Roeland van Vliet Goes Joannathan Duinkerke en zijn familie werden tijdens het Zeeuws Topsportgala in het zonnetje gezet. fotos marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43