14 ZEELAND Rampscenario komt uit voor Jaap Esser MZC'11 denkt aan andere clubkleuren Storm Dennis kan zomaar roet in het eten gooien bij de Vestingcross. Wethouder Jean-Paul Hageman gaat echter uit van het positieve. ,,Ik verwacht zondag zo'n 10.000 toeschouwers.'' Martijn Backx stopt er weer mee De vrees van Jaap Esser werd gisterochtend bevestigd. De knieblessure van de aanvoerder van Kloetinge is zwaar en zal hem maanden herstel kosten. De onheilstijding van de or- thopeed luidde: voorste kruisband afge scheurd, binnenmeniscus én binnenband van de knie gescheurd. Volgende week wordt het vervolgtraject besproken. Het moment van de blessure, bij de rentree van de vorige kwetsuur, is zeer ongelukkig. Eind vorige maand kondigden Jaap en zijn tweelingbroer Daan Esser aan dat ze aan hun laatste seizoen als voetballers bezig zijn. Na achttien jaar zetten ze er aan het einde van het seizoen een punt achter. Voetbalclub MZC'11 uit Zierikzee denkt niet zwart-wit en heeft een buitengewone alge mene ledenvergadering uitgeschreven. De tweedeklasser heeft op verzoek van de leden onderzocht welke aanpassingen er in de club kleuren en wedstrijdshirts gedaan kunnen worden. Voorzitter Roland Backx: „Vanuit de club kwamen steeds meer signalen dat men ons uitshirt (rood/oranje op een zwart shirt) mooier vindt dan het zwart-witte shirt.'' ,,In het uitshirt komen de voormalige kleuren van Mevo en Zierikzee beter uit'', zegt de voorzitter van de fusieclub. „Tijdens de laatste algemene ledenvergadering in november vo rig jaar reageerde iedereen unaniem positief. We hebben dat verder onderzocht." Overstap Verlies Eredivisie Stormwind en regen. De weers voorspellingen voor de vierde edi tie van de Vestingcross Hulst zijn allesbehalve gunstig. Toch maakt de Zeeuws-Vlaamse stad zich op voor een groot wielerfeest. ,,We hebben alle vertrouwen dat het op nieuw een schitterende sportdag wordt voor onze gemeente", kijkt wethouder en initiator Jean-Paul Hageman vooruit op de laatste jaar gang als onafhankelijke cross. De Vestingcross in Hulst is al weer aan zijn vierde editie toe. Na drie edities met sprankelend weer zijn de weersvoorspellingen dit maal onheilspellend. ,,Toch ver wacht ik dat het de crossliefhebbers niet zal weerhouden", vertelt Hage- man namens de gemeente Hulst. ,,We hebben veel toppers aan de start staan, een schitterend par koers en natuurlijk een geweldige ambiance. Ik verwacht daarom als nog 10.000 toeschouwers in Hulst." Hoewel voor de meeste veldrit- liefhebbers het ontbreken van top pers als Mathieu van der Poel en Wout van Aert een aderlating zal zijn, zou dit de wedstrijdspanning juist ten goede kunnen komen. ,,Ik verwacht inderdaad een heel span nende strijd bij de mannen. Veel renners zijn aan elkaar gewaagd, maar als ik toch iemand moet tip pen, is het de Brit Tom Pidcock, die onlangs tweede werd op het WK veldrijden achter Van der Poel." Bij de vrouwen staan daarente gen zowat alle toppers aan het ver- trek. ,,Dat is schitterend. Ik ver wacht veel van Ceylin del Carmen Alvarado en Annemarie Worst, maar onderschat Shirin van Anrooij niet. Het zou geweldig zijn als ze als thuisrijdster en kersverse wereld kampioene bij de junioren zou kunnen verrassen met een mooie podiumplaats." In totaal heeft de Vestingcross maar liefst vijf wereldkampioenen aan het vertrek staan. „Naast de eer der genoemde Alvarado en Van An- De voorspellingen zien er al iets rooskleuriger uit dan de voorbije dagen rooij, starten ook Ryan Kamp (we reldkampioen beloften mannen), Marion Norbert Riberolle (wereld kampioene beloften vrouwen) en Thibau Nys (wereldkampioen juni oren mannen). We krijgen dus de hele dag spektakel van de bovenste plank te zien." De wedstrijd krijgt bij de man nen voor het eerst een andere win naar dan Mathieu van der Poel. Dat is niet het enige wat deze jaargang van de Vestingcross uniek zal ma ken, integendeel. Het is voorlopig ook de laatste editie met jeugdcate- gorieën. De wereldbekerwedstrijd van volgend jaar biedt enkel start gelegenheid voor de elite vrouwen en mannen. ,,Dat is jammer, want ik draag ook vooral de jeugdcatego- rieën een warm hart toe. Maar deze kans konden we uiteraard niet laten schieten. Hopelijk kunnen we in de toekomst alsnog de jeugd terug be trekken in het programma." In het parkoers zijn weinig wijzi gingen ten opzichte van de afgelo pen jaren. ,,Een succesformule moet je niet veranderen. De passage van de renners door de molen en de daaropvolgende afdaling is wellicht het meest spectaculaire deel van het parkoers. We hebben verder geen extra maatregelen getroffen met het oog op eventueel nood weer. Onze locatie zou daartegen bestand moeten zijn." Storm Dennis De weervoorspellingen zijn im mers allesbehalve rooskleurig. Storm Ciara zorgde ervoor dat de Superprestigeveldrit van Merksplas afgelopen weekend niet kon plaats vinden. Storm Dennis is de vol gende in de rij en kan mogelijk ook de Vestingcross zondag in gevaar brengen. Toch is Hageman hoopvol. ,,De weersvoorspellingen zien er al iets rooskleuriger uit dan de voorbije dagen en ik denk dat onze cross windkracht zes a zeven aan zou moeten kunnen. Natuurlijk gaat veiligheid boven alles, maar we zul len pas op de dag zelf goed een af weging kunnen maken. Ik ben hoopvol en vertrouw erop dat het goedkomt. Het zal maar gebeuren dat je evenals in Merksplas het eve nement moet annuleren. Ik had echt te doen met die organisatie. Vooralsnog ga ik echter van het po sitieve uit." De Vestingscross gaat zondag ochtend om 10.00 uur van start met de wedstrijd voor de nieuwelingen jongens eerstejaars. Om 13.45 uur starten de elite vrouwen, om 15.00 uur gevolgd door de elite mannen en de categorie U23. Quote van de dag De 25-jarige Martijn Backx heeft geen plezier meer in het voetballen en is per direct gestopt bij zijn club MZC'11. Dat hij zijn oude niveau niet haalt, frustreert hem en de binding met de jongere selectiegroep is niet optimaal. De spits, soms aanvallende middenvelder, kampte drieënhalf jaar lang met schouder blessures en voetbalde vanaf maart 2019 weer voluit mee met de Zierikzeese tweedeklasser. ,,Het frustreert mij dat ik niet meer mijn oude niveau haal'', aldus Backx. In het verleden kwam de zoon van de huidige MZC'11-voorzitter Roland Backx ook uit voor SKNWK en Bruse Boys. 'De winst in de bekerfinale tegen NEC (2-0) in 1973 blijft de mooiste.' vrijdag 14 februari 2020 GO VOETBAL VOETBAL Voetballer Je- demy Laveist maakt na dit seizoen de overstap van JVOZ naar Sparta. Bij de Zeeuwse oplei ding speelt hij in de onder 14, bij Sparta gaat hij in de JO15 spelen. 2 Tennisster Le sley Pattinama- Kerkhove is gisteren op twee fronten uitgeschakeld in de Egypti sche hoofdstad Caïro. Ze ver loor eerst in het enkelspel en daarna met de Roemeense Irina Maria Bara in het dubbelspel. Hulst treft geen extra maatregelen Job de Feijter Hulst - Jean-Paul Hageman, wethouder gemeente Hulst Beeld uit 2018. Onder het toeziend oog van veel toeschouwers klimmen de deelnemers aan de Ves tingcross bij de molen omhoog. archieffoto peter nicolai Het uitshirt van MZC'11. FOTO MAARTEN DE PATER VOETBAL De zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen spe len vanavond in eigen huis weer een degrada tiekraker in de eredivisie. Om 20.30 uur is de nog puntloze hekkensluiter White Stones de tegenstan der. - John Karelse genoot woens dag van de 1-3-bekerwinst van zijn oude club NAC op bezoek bij AZ, maar de Wemeldinge- naar vond het niet de mooiste zege ooit van de Bredanaars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42