li NIEUWS 3 VALENTIJNSDAG DROMEN Vijfentwintig jaar geleden ontmoette de nu 58-jarige Dick de man van zijn dromen op het vliegveld van Mallorca. Hij heeft hem nooit meer gezien, maar is hem ook nooit meer vergeten. Ik wil kunnen zeggen: 'Ik heb mijn best gedaan'. Daarna kan ik het laten rusten Wie kent Miquel? p ii september 1994 checkt Dick, dan 33 jaar, na een week va kantie in op het vliegveld van Mallorca. Hij is alleen. Bij de gate wil hij nog iets uit zijn rugzak pakken. Hij gaat door zijn hurken, graait in zijn tas en komt dan langzaam weer om hoog. En dan gebeurt het. Voor hij er erg in heeft, kijkt hij in de ogen van een voor hem dan nog wildvreemde jongen. Donker haar, bruine ogen. Het is meteen raak. ,,Ik kijk hem aan en 'doink!', zo'n gevoel van liefde op het eerste gezicht. Een soort ver langen, een gevoel van ziel tot ziel.'' De jongen van begin twintig kijkt ook naar Dick, lang en indringend. ,,Ik voelde me gevangen in zijn blik.'' Daar blijft het dan bij. De twee gaan ieder apart door de gate en nemen plaats in het Transaviavliegtuig, vlucht HV624 naar Schiphol. Dick zit op stoel op iA, de mysterieuze jongen op 1F. Tijdens de reis spreken ze niet met elkaar, al denkt Dick wel de hele vlucht aan hem. Na de landing op Schiphol lopen ze allebei de pier in, onderweg naar de bagagehal. ,,Ik liep iets voorop, tot hij zijn pas versnelt en naast me komt lopen. Hij vertelt dat hij Mi quel heet, uit Pollenga komt en in Amsterdam gaat studeren. Hij spreekt vloeiend Engels maar ik probeer stoer te doen door Spaans met hem te praten, waardoor ik de helft van wat hij zegt niet mee krijg.'' Samen gaan ze door de douane en samen wacht het tweetal op de kof fers. ,,Ik ben verlegen en onzeker en weet niet wat ik moet doen. Koorts achtig zoek ik naar manieren om het gesprek gaande te houden.'' ,,Hij vertelt dat hij zo wordt opge haald door een vrouw die hem naar het huis gaat brengen waar hij sa men met andere Spaanse studenten gaat wonen. We kletsen wat en dan scheiden onze wegen.'' De jongen vertrekt met de vrouw die hem in derdaad is komen afhalen, Dick gaat alleen naar huis. ,,Ik vraag niet naar zijn achternaam, wissel geen adres sen met hem uit.'' Vijfentwintig jaar later is Dick de Spaanse student van de Transavia- vlucht nog steeds niet vergeten. ,,Ik ben altijd aan hem blijven denken, al heb ik in de eerste jaren na onze ontmoeting niks gedaan om hem te vinden, ook al woonden we toen in dezelfde stad. Nu ik ouder ben, komt het weer naar boven en blijf ik er maar aan denken. Ik wil weten of mijn gevoel juist is, dat het weder zijds was. Misschien is hij wel ge- -Dick lukkig getrouwd en heeft hij drie kinderen. Ik heb geen ver wachtingen, maar ik moet doen wat ik vijfentwintig jaar gele den heb nagelaten. Ik wil kunnen zeggen: 'Ik heb mijn best gedaan'. Daarna kan ik het laten rusten. Natuur lijk hoop ik op een mooi einde, maar ik blijf realistisch. Ik moet dit doen. Ik leef maar één keer.'' Doodspoor Afgelopen september neemt Dick het heft in eigen hand. Hij boekt een vlucht naar Mallorca en gaat op zoek. Op de eerste dag haalt hij tus sen de middag lunch bij een super markt. ,,Daar zie ik een man. Qua leeftijd is hij zo oud als Miquel nu moet zijn. Hij lijkt op hem. Ik ver stijf en staar. Het zal toch niet? Op de eerste dag? En dan gebeurt het me weer. Ik raak volledig op slot, door onzekerheid. Ik ben geen pri maire reageerder, ik denk altijd eerst na en neem dan te laat een beslis sing. Achteraf denk ik altijd: 'Oh, had ik maar!'...'' De man loopt weg. ,,Ik kijk hem na maar doe niks.'' De volgende dag benadert Dick lokale media. Hij wordt geïnter viewd door de krant en doet een op roep op de radio. Ook doet hij on derzoek bij de universiteit van Mal- lorca. Was er in 1994 een uitwisse lingsstudent die naar Amsterdam vertrok? Het spoor loopt dood omdat hij geen ach ternaam heeft. ,,En er zijn een hoop Spaanse jongens die Miquel heten.'' De oproep en het interview leveren niks op. Dick ontvangt geen enkele tip of reactie. ,,Ik begin te twijfelen. Heet hij wel Miquel? Komt hij wel uit Pollenga?'' Ook in Nederland loopt het spoor dood. De universiteiten in Amster dam kunnen om privacyredenen niks zeggen. Ook de meest concrete lijn, de passagierslijst van vlucht HV624 op 11 september '94 van Mal lorca naar Amsterdam mag wegens privacy niet vrijgegeven worden. En ook bij de Spaanse gemeenschap in Amsterdam, waar Miquel moet zijn opgevangen vanaf september '94 kunnen ze hem niks vertellen. Dick blijft in een ontmoeting ge loven. Via deze weg hoopt hij dat er mensen zijn die Miquel kennen. Die misschien met hem studeerden in Amsterdam, of aan hem een kamer verhuurden. ,,Zó veel jongens uit Mallorca moeten er eind 1994 toch niet in Amsterdam zijn geweest?'' vrijdag 14 februari 2020 GO Bonne Kerstens Zoeken naar de onvergetelijke liefde van Dick Studeerde vanaf september 1994 op de UvA of op de VU. Waarschijnlijk iets economisch. Woonde in die tijd in een Am sterdams studentenhuis met andere Spaanse studenten. Was in '94 een 'typische Spaanse jongen' met donker haar, lichtgebruinde huid en donkere ogen. Hij droeg een lichtblauwe spijkerbroek en een lichtblauw overhemd. Vol gens Dick was hij 'goed ge kleed'. Hij had een koffer en een rugzak bij zich. Hij komt hoogstwaarschijnlijk uit Mallorca, uit de plaats Pol- lenga, Santa Ponsa of Sa Pobla. Miquel vloog op 11 september met Transaviavlucht HV624 van Palma de Mallorca naar Amsterdam Is nu tussen de 45 en de 50 jaar oud. Heeft wellicht een andere naam. Mogelijk woont of werkt hij in Inca op Mallorca. Heeft u informatie? Mail ons dan op oproep@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 3