Na Zoutelande verliest ook Domburg zijn minigolfbaan IN DE REGIO 6 Steun voor plan CU MIJN DORP, MIJN STAD Een halfjaar lang is al bekend dat de servicebus gaat stoppen. Net zo lang ook maken ouderen in de wij ken Griffioen, Klarenbeek en Veerse Poort zich zorgen. Eén van hen, Beatrix Meindersma, zette de kwestie op scherp bij de raadscom missie maatschappelijke zaken: ,,Hoe komen wij straks bij de tand arts, de dokter, de winkel en bij leuke evenementen in de binnen stad? Iedereen zegt dat ouderen ac tief moeten blijven. Maar hoe moet dat dan na i mei?" Binnenstad Voor haar en tientallen andere ou deren is de servicebus de enige en in elk geval de beste manier om van huis naar de binnenstad te gaan en terug. En dus om actief te blijven. Maar zij zijn met zo weinigen, en de servicebus is zo duur, dat het col lege dat vervoer niet meer wil beta len. De servicebus kost 160.000 euro per jaar en er maken welgeteld 78 mensen per week gebruik van. Dat doen ze wel meerdere keren per week. ,,Het geld klotst niet tegen de plinten'', verdedigde wethouder Carla Doorn het besluit. Verkeers wethouder Chris Simons: ,,De meeste gebruikers van de service bus kunnen ook met de WMO-taxi. En zelfs een ritje met een gewone taxi is nog goedkoper dan een ritje met de servicebus." Als de servicebus verdwijnt, moet er iets anders komen, eiste de gemeenteraad vorig jaar. Met name D66 drong op snelle actie, om te voorkomen dat de ouderen in die wijken - waar ook geen gewone bus rijdt - straks helemaal geen open baar vervoer meer hebben. Ongenoegen Toch dreigt dat te gebeuren. Want het college praat wel met de provin cie en vervoersmaatschappij Con- nexxion over proefprojecten, maar die beginnen veel later dan 1 mei. Tot ongenoegen van mevrouw Meindersma én van de raad. ,,Dan zorgen we er zelf wel voor dat er een ander soort busje gaat rijden op dezelfde route en dezelfde tijden, tot het moment dat een proefpro ject begint'', zei CU-raadslid Cle ment Remijnse. Dat busje moet be stuurd worden door vrijwilligers om de kosten te drukken. Die op lossing kost 30.000 euro per jaar, heeft het college berekend. Remijnse heeft een voorstel voor de buurtbus als tijdelijke oplossing nog tijdens de vergadering van de raadscommissie uitgewerkt. Hij heeft het toen ook meteen al voor gelegd aan andere partijen en weet zich verzekerd van de steun van in ieder geval PvdA, VVD, CDA, GroenLinks en D66. ,,Dus die meerderheid is er wel." In de raadsvergadering van 5 maart kunnen ze deze oplossing af dwingen. Op de plaats waar nu de golfbaan nog ligt, zou eerst het Marie Tak van Poortvliet Museum komen. Dat gaat niet door omdat de Domburgers daar massaal tegen zijn en het waterschap ook nee zegt. Een mooie kans dus om bij de golfbaan wat vernieuwingen door te voeren, aldus Tuk. Want hij zit al een paar jaar in onzeker- heid en heeft daarom niet geïn vesteerd. „Telkens is de huur voor één jaar verlengd in afwachting van een definitief besluit over de bouw van het museum." De natuurwaarden zullen door herinrichting niet toenemen Hij denkt niet dat de sloop van de minigolf bijdraagt aan meer natuur in het Nehalenniagebied. ,,De werkelijke natuurwaarden, en zeker de biodiversiteit zullen door herinrichting niet toene- men. Want er ligt daar een druk belopen boulevard en een weg die jaarrond gebruikt wordt door wandelaars, fietsers en auto's. Maar ook trekkers en ander zwaar verkeer voor opbouw en afvoer van de strandhuisjes rijden daar." Zevenduizend De golfbaan trekt volgens hem jaarlijks zo'n zevenduizend men sen. ,,Inwoners en toeristen. Het gaat van jong tot oud. Niet alleen families met kinderen. Ook stel letjes, vriendenclubs, groepen ouderen." Hij wijst erop dat deze klassieke maar tijdloze voorziening steeds zeldzamer wordt. ,,Helaas is ook de oude minigolfbaan bij Zoute lande, gelegen in de duinen onder het Streefkerkse Huis, enkele ja ren terug al gestopt." Concerten bij Muziek Podium Zeeland Valentijnsconcert Brassband OKK vrijdag 14 februari 2020 Raad wil alternatief servicebus De minigolfbaan in het Nehalenniagebied in Domburg. Eind dit jaar wordt de huur opgezegd en wil de gemeente daar de natuur haar gang laten gaan. foto bert tuk Razendsnel komt de dag dich terbij dat er geen busje meer rijdt voor ouderen. Op 1 mei ver dwijnt de servicebus in de wes telijke en noordelijke wijken van Middelburg definitief. Het col lege van B en W krijgt het niet voor elkaar om dan al een oplos sing te hebben en dus grijpt de gemeenteraad in. Maurits Sep Middelburg Na dit jaar kan niemand meer in het Nehalenniagebied in Dom burg een potje minigolfen. De huur is opgezegd door de ge meente zodat Bert Tuk en zijn vrouw Carla moeten stoppen met de exploitatie van de golf baan. De gemeente wil daar de natuur een kans geven. Emile Calon Domburg —Bert Tuk GOES Muziek Podium Zeeland heeft de komende tijd verschillende muzikale optredens op de agenda staan. Vanavond treedt de Nederlandse band Tristan met feel-good vintage Acid Jazz op in podium 't Beest in Goes. Aanvang om 21.00 uur. Op zondag 23 februari speelt pianist Daniël van der Hoeven in de Sint Jacobskerk in Vlissingen werken van onder an dere Handel, Debussy, Liszt en Ravel. Het op treden begint om 15.30 uur. Tot slot komt trom- pettist Eric Vloeimans naar Middelburg. Hij voorziet De Spot op zaterdag 29 februari met zijn elektrische band Gatecrash van jazzfunk en krachtige solo's. Dit concert begint om 20.30 uur. Kaarten voor alle optre dens zijn verkrijgbaar via muziekpodiumzee- land.nl. WESTKAPELLE Brassband OKK uit Westkapelle geeft mor gen een galaconcert. Dit jaar geen nieuwjaars concert, maar een Va- De band Tristan. foto robert veen lentijnsconcert. Het pro gramma is hier op afge stemd en nummers als Can't Help Falling in Love en in All You Need is Love kunnen dan ook niet ontbreken. Tevens passeren di- verse klassiekers de revue, denk aan Ohne Sorgen en Chitara Ro- mana. Het concert vindt plaats in Westkapelle Herrijst en begint om 19.00 uur. De toegang is gratis. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt; Gereformeerde kerk, 20.00 uur: Benefiet concert Matthijn Buwalda GOES De Mythe, 20.00 uur: Concert VOF De Kunst MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00 12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 10.00-11.00 uur: Pre sentatie door voge- laar Henk Huijge; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taalcafé; Ci nema Middelburg, 11.30 uur: Vertoning 'Hors Normes'; Gale- rieGerritse, 13.00 17.00 uur: Expositie Jorieke Rottier; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; Schouwburg, 20.00 uur: Optreden 'TAGO, Korean Drum' NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwij zer, 20.30 uur: Optre den Jan Rot OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+ RITTHEM Theater de Verwach ting, 20.15 uur: Try- out 'De Meisjes met de wijsjes' VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrij- enhovenzaal, Bas- kenburgplein 8, 09.00 uur: Peuter- gym: De Piek, 21.00 uur: Valentijnseditie Original Disco.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34