II II 70-jarig huwelijk komt weinig voor 5 CO EN LEA BOERMAN EEUWIGE LIEFDE Ze gaven elkaar 70 jaar geleden op Valentijnsdag het ja-woord. Zo lang getrouwd zijn, is tegenwoordig een hele prestatie. Wat is het geheim van de eeuwige liefde volgens Co Boerman (94) en zijn Lea (95)? Toen Co en Lea 70 jaar geleden trouwden, be stond Valentijnsdag nog helemaal niet in deze contreien. Al kunnen die hartjes die de laatste decennia overal te zien zijn op hun huwe lijksdag hen wel bekoren, ze vin den Valentijnsdag maar iets 'van de commercie'. Ware liefde, dat is méér dan elkaar verwennen op die ene speciale dag van het jaar. Wat is dan het geheim van zo'n lang goed huwelijk? Co: ,,Je moet elkaar gewoon graag blijven zien. Niet alleen op speci ale dagen zoals Valentijnsdag. Je moet interesse blijven tonen in el- kaar. En tegen die jonge mensen van tegenwoordig zou ik willen zeggen: leg die telefoon eens wat vaker weg en prMt met elkaar." Lea: ,,In een goed huwelijk, moet je die ander ook soms gewoon ge lijk geven, al vind je zelf dat 'ie het niet heeft. Dan zegt hij dat iets zwart is, al is het hartstikke wit, dan zeg ik: ja hoor, dat is zwart." Co: ,,En je moet ook niet teveel drinken, dat is niet goed." Je moet je die ander ook soms gewoon gelijk geven, al vind je zelf dat 'ie het niet heeft Co: „Jazeker! Och, haar stokvis! Ze kon toch zo lekker koken!" Lea: „Stokvis met boterjus en gebakken aardappeltjes. Het duurde uren voordat het klaar was, maar hij smulde er altijd zo van. Daar doe je het dan ook voor hè." Lea: ,,We luisteren allebei graag naar muziek en we zijn allebei gek op duiven." Co: ,,Ik voor de sport en Lea vond ze leuk omdat je ze ook kon aaien." Lea: ,,Als je lief bent tegen die ren, zijn ze graag bij je en komen ze naar je terug. Kijk maar naar de duiven. Daarom staan er ook dui ven op onze trouwkaart. Lief hè?" Co: ,,Nou, hoewel we allebei Hoek graag zien voetballenIk ben ook voor Feyenoord." Lea: ,,En ik voor PSV...." Ojee... Lea: ,,Ja, als Feyenoord wint, dan ben ik altijd even weg... Maar niet lang hoor. Co: ,,We hebben een tijdje apart moeten slapen, omdat Lea 's nachts veel zorg nodig had en ik daardoor steeds wakker werd en niet uitgerust raakte. Maar dat vond ik echt niks." We hebben een tijdje apart moeten slapen. Maar dat vond ik echt niks Lea: ,,Dan zag ik hem de deur uitgaan met zijn pyama. Sliep hij hier in Vremdieke op een andere kamer. Ik vond dat verschrikke lijk." Co: ,,Maar nu slapen we weer ge woon lekker bij elkaar, ieder in een apart bed, maar wel naast elkaar. Zoals het hoort." Co (oud- douanier, geboren in Driewegen bij Biervliet en Lea (coupeuse uit Watervliet) hebben achtereenvolgens in Driewegen, Nieuw Namen, Aardenburg en Hoek gewoond. Ze ontmoetten el kaar omdat zij elke dag de grens overging en ze elkaar zodoende vaak zagen. Op een kermisbal sloeg de vonk, hoewel Co niet kon ZELDZAAM dansen, echt over. Ze hebben een dochter, een zoon, drie kleinkin deren en twee achterkleinkinde ren. Ze wonen nu acht jaar in Vremdieke in Hoek, waar ze het erg naar de zin hebben. vrijdag 14 februari 2020 70 Jaar getrouwd op Valentijnsdag Sheila van Doorsselaer Hoek Vertel het maar! Wat is uw ge heim? - Lea Boerman Drinken niet, maar gaat de liefde van de man door de maag, zoals ze dat zeggen? Wat zijn uw overeenkomsten in uw huwelijk, behalve de overdui delijke liefde voor elkaar? U bent een stel tortels! Maar zijn er misschien ook grote verschil len onderling? Want u kunt elkaar niet missen - Co Boerman Een platina huwelijk blijft zeld zaam in Nederland, maar in Zeeland komt het relatief vaak voor. Vorig jaar haalden 15 echtpa ren deze mijlpaal. aan het aantal inwoners is dat het hoogste van alle provincies. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek vierden in 2018 in totaal 309 echtparen in Nederland hun 70-jarig hu welijk. Dat komt neer op ge middeld minder dan één per dag. Ter vergelijking: bijna 53.000 stellen waren 50 jaar ge trouwd en ruim 13.000 echt paren vierden hun 60-jarig hu welijksjubileum. Co en Lea Boerman zijn op Valentijnsdag 70 jaar getrouwd. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33