g-a s? Het gaat niet om de cijfers Terneuzenaar moet nog zeker twee jaar in tbs-kliniek blijven Dealer in harddrugs krijgt een jaar celstraf Spannend II 2 Heeft het debacle rond de kazerne het imago van Zeeland aangetast? Reclamebureau Superrebel vindt juist van niet. KAZERNE IMAGO VAN ZEELAND Commentaar Het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) heeft zich weer eens misrekend. Dus iedereen valt over het arme instituut heen. Na eerdere blunders in de onderbouwing van klimaatplannen heeft het bureau zich nu verslikt in de schatting van de kosten van vergroening van woningen. Die worden hoger. Het PBL had in kringen van klimaatsceptici al bijna geen krediet meer, maar nu is de geloofwaardigheid hele maal weg. De PVV en Forum voor Democratie gaan meteen met de fout aan de haal. Ze suggereren dat de cijfers zijn gemanipuleerd om draagvlak te krijgen voor de vergroening. De coalitiepartijen VVD en CDA benadrukken dat de fouten het lastig maken het klimaatbeleid te verkopen. Zo gebruikt iedereen de foute cijfers op zijn manier. Het heeft allemaal weinig zin. Klimaatminister Eric Wiebes nuanceert deze kwestie te recht. Het is onmogelijk een sluitende berekening te maken van de kosten van klimaatacties. Laat staan dat we definitieve af spraken kunnen maken over de lastenverdeling tussen arm en rijk, tussen burgers en bedrijven. De klimaatscenario's lopen vooralsnog veel te ver uiteen en ze veranderen voortdurend. De enig duidelijke lijn is dat ze steeds minder geruststellen. Daarom kunnen we niet lang stilstaan bij deze uitglijer. Wie doorzeurt over het PBL, begrijpt niet wat er aan de hand is. Kostenramingen, of ze nu goed zijn of fout, veranderen niets aan de urgentie van ferme klimaatmaatregelen. Pijnlijke fouten van planbureau veranderen helemaal niets aan de urgentie van het klimaatbeleid Van E. kreeg - naast drie jaar cel - die tbs met dwangverpleging op gelegd, omdat hij in 2005 zijn vier maanden oude dochtertje om het leven had gebracht. De baby huilde en om haar stil te krijgen gaf hij haar wat klappen op het hoofd, pakte haar stevig bij haar nek en schudde haar eens flink door el kaar. Toen ze nog steeds niet stil was drukte hij met haar gezicht in het dekbed. Het laatste wat hij hoorde was een diepe zucht en toen was het leven van zijn dochtertje be ëindigd. Onderzoek wees uit dat Man bracht zijn vier maanden oude dochtertje om het leven het meisje eerder moest zijn mis handeld en dat ze was overleden aan hersenletsel. Volgens de deskundigen gaat het met Van E. de goede kant op en zal er hard gewerkt moeten worden aan zijn resocialisatie. ALMANAK Als vaste lezer van dit hoekje, heeft u er een paar dagen over kunnen piekeren. Waar kwam dat slipje nou vandaan, dat na afloop van een saaie informatie bijeenkomst onder een stoel werd aangetroffen? Een vrouwelijke collega die dit verhaal eerder deze week aan hoorde, hoefde niet zo lang over na te denken over de -volgens haar- héle logische verklaring. ,,Ik weet het! Ik doe zo vaak even een string in mijn haar als ik mijn haar in een staart wil doen en even geen elastiekje kan vinden. Tot je natuurlijk er gens bent en en opeens beseft dat je die string nog in je haar hebt..." Boom velt houthakker Automobiliste komt tegen boom tot stilstand De vrouw reed door on bekende oorzaak tegen de boom aan. Ambulan cepersoneel heeft de vrouw en haar kind, dat ook in de auto zat, onder zocht. Vervoer naar het ziekenhuis was niet nodig. Wel raakte de auto flink beschadigd. Een ber gingsbedrijf heeft het voertuig weggesleept. BIJ NADER INZIEN Byzantijns Koor treedt om 15.00 uur op in kerk De kwestie rond de kazerne bescha digt eerder het imago van de mari niers dan dat van Zeeland. Dat zegt Arjan Hoekstra van Superrebel, het reclamebureau achter de campagne om de provincie aan te prijzen. ,,Als nota bene de mariniers koudwater vrees hebben om te komen, dan ben j e toch wel de allerstoerste provincie van Nederland." In een boze brief aan Den Haag verwijt de provincie het kabinet dat 'Zeeland is neergezet als regio waarvan het logisch is dat mensen daar niet naartoe willen'. Daardoor zou schade zijn aangericht aan het beeld van het vestigingskli maat in Zeeland. Mooi Het in Breda gevestigde bureau Su perrebel maakt al drie jaar spotjes om onder meer dat vestigingskli maat, maar ook de toeristische voor zieningen van de provincie in de rest van Nederland aan te prijzen. Dat gebeurt met een dwarse campagne. 'Niet iedereen houdt van Zeeland', wordt er gesteld. En dan volgt de conclusie: 'Mooi!' Je moet namelijk niet terugschrikken voor een beetje tegenwind, is het idee, of voor zand in je zwembroek. Hoewel het een slogan met een knipoog is, lijken de mariniers hem letterlijk te nemen. Hoekstra kan zich goed voorstellen dat de Zeeuwse bestuurders dat helemaal niet zo mooi vinden. ,,Ik wil de zaak van de provincie natuurlijk niet on dermijnen", zegt hij. ,,Maar op wie straalt dit nu af? Het zijn mariniers. Die doen hun werk op het water en op het strand. Dat heb je allemaal niet in Doorn. Van zulke stoere mannen zou j e toch verwachten dat ze zich in Zeeland thuis voelen? Hoe leggen ze op een verjaardag uit dat ze dat niet willen?" Hoekstra begrijpt niet dat juist de mariniers, die overal ter wereld wor den uitgezonden, zo honkvast zijn. Hoewel de campagne van Superre bel zich vooral richt op toeristen, slaat hij ook op wonen en werken. En gaat hij dus ook op voor de mari niers. ,,In Zeeland heb je de ruimte, daar is het prettig wonen. Er zijn ook Van zulke stoere mannen verwacht je toch dat ze zich in Zeeland thuis voelen? banen. Dat hun partners ook werk moeten vinden, geldt niet alleen voor mariniers. 'Er is in Zeeland niks te doen', hoor je dan. Maar wij heb ben net vijf films gemaakt over Zee land als festivalland in zee. Dat er in de provincie niks gebeurt, is wat ons betreft onzin." De provincie klaagt dat staatsse cretaris Barbara Visser te veel begrip heeft voor de mariniers. Hoekstra snapt dat, maar hij vindt niet dat de imagocampagne daardoor in de wie len wordt gereden. Integendeel. ,,Wij hebben Zeeland als stoere pro vincie neergezet. Als de mariniers niet willen komen, heb je eigenlijk iets heel moois te pakken." Hij ziet bijna een nieuwe campagne voor zich. ,,De mariniers durven niet naar Zeeland. Jij wel?" De rechtbank in Middelburg is het roerend eens met officier van justi tie Wilfred Suijkerbuijk. De 24-ja- rige J.A. uit Terneuzen moet een jaar, waarvan de helft voorwaarde lijk, de cel in voor het dealen in harddrugs. A., inmiddels verhuisd naar het Brabantse Asten, werd ervan ver dacht in de periode eind 2016 tot en met zijn aanhouding op 10 februari 2017 in Terneuzen te hebben ge handeld in harddrugs. Er werd tele fonisch een bestelling geplaatst, A. haalde de drugs in een woning aan de Dijkstaat waar hij regelmatig verbleef en enkele deuren verder werd de deal beklonken. In de wo ning waar A. verbleef werd 11 gram heroïne, 67 gram cocaïne en 1278 gram amfetamine aangetroffen. A. kwam destijds in beeld bij een an der - reeds afgesloten - drugsonder zoek. Hij werd gevolgd, bezoekers werden ondervraagd en uiteinde lijk leidde dat tot zijn aanhouding. A. is in 2017 ook al veroordeeld voor de handel in harddrugs. Man van 24 was al veroordeeld voor handel in harddrugs vrijdag 14 februari 2020 De 57-jarige Terneuzenaar J. van E. moet nog twee jaar in de tbs- kliniek blijven. Dat heeft de rechtbank in Middelburg giste ren beslist. De dwangverpleging wordt beëindigd. De uitspraak was conform de eis. Ad Roos Middelburg Tip? redactie@pzc.nl BOEKHOUTE (B) Net over de grens bij Phi lippine is gisterochtend een houthakker omgeko men tijdens het kappen van een boom. Door storm Ciara stonden de bomen in Boekhoute op omvallen. Zondag was een van de bomen op een huis terechtgeko men, zo meldt de Belgi sche krant HLN. Dat was reden om de bomen weg te halen. Maar gisteren eindigde het kappen van de bomen in een drama. De houthakker kwam onder een van de bomen te recht en overleed ter plaatse. Reanimatie mocht niet meer baten. NOORDGOUWE Een automobiliste is woensdagavond met haar auto frontaal tegen een boom aangereden. Het eenzijdige ongeluk vond rond 18.45 uur plaats op de Boslustlaan in Noordgouwe. Het Zeeuws Byzantijns Koor Srétenieje concer teert zaterdag 15 fe bruari (morgen) in de Petrus en Paulus kerk in Middelburg. Dat gebeurt samen met het Cantorij- koor van de Basiliek van Hulst. De aanvang is 15.00 uur! In de krant van gisteren werd abusievelijk ge meld dat het concert om 20.00 uur zou beginnen. Het koor zingt vier- tot achtstemmige werken, waarbij solisten uit het koor naar voren treden. Voor de instrumentale intermezzi zorgt har piste Lidewei Philips. Mariniers Ernst Jan Rozendaal Vlissingen - Arjan Hoekstra, Superrebel Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30