'Meer M met Margriet' MEDIA CULTUUR 25 Beleef een avond tussen de sterren ook dat M (met Margriet van der Linden, red.) succesvoller werd toen het meer werd geformat teerd. De kunst is dat je alleen niet óók DWDD Recordings, boeken van de maand en unieke gerechten gaat doen, zoals je bij Matthijs zag. Want anders blijf je het altijd associëren met iets dat was.'' In theorie mogen ook andere om roepen dan BNNVara zich inschrij ven voor het tijdslot tussen 19.00 en 20.00 uur. Zo heeft AvroTros de am bitie eens een nieuwe talkshow te lanceren. Achter de schermen zou daar zelfs een 'talkshowklasje' zijn gevormd met coryfeeën als Jort Kel- Matthijs op te volgen, die schoenen zijn echt te groot. En op deze manier gaat een succesvol programma in elk geval niet als een nachtkaars uit.'' Wat een alternatief programma betreft, dat moet volgens Nijkamp - net als DWDD - om een tv-persoon- lijkheid worden heen gebouwd. ,,Matthijs drukte er zijn eigen stem pel op. Kunst, cultuur, wetenschap, muziek.allemaal elementen waar hij persoonlijk wat mee heeft en die je telkens zag terugkeren. Zo kan je niche-onderwerpen voor een groot publiek toegankelijk maken. Dat was altijd uniek aan DWDD.'' In Hilversum doen inmiddels ver schillende namen de ronde. Zo zou Herman van der Zandt een zeer gewilde Matthijs-opvolger zijn. Nijkamp: „De eerste naam die in mij opkomt is Özcan 'Eus' Akyol. Sterren op het Doek en De Geknipte Gast doet hij ontzettend goed. Hij stelt precies de juiste vragen en heeft een heel eigen persoonlijkheid. Je moet daar niet een inwisselbaar ie mand neerzetten.'' Talkshowklasje Die formule mag best wat lijken op DWDD. ,,Een talkshowachtig pro gramma met verschillende rubrie ken, dat werkt toch het beste. Je zag Hoe hard het ook klinkt, iedereen is vervangbaar, maar het is zo lastig VERVANGER der, Roos Moggré, Rob Hadders en Joost Vullings, die in het kader van talentontwikkeling worden getraind. Bij de NPO geldt uiteindelijk: het be ste idee wint. ,,Maar ik kan me voorstellen dat BNNVara met de oudste rechten, ook de eerste optie heeft'', stelt Van der Horst. ,,Zij hebben daar voor veel succes gezorgd, dus ik vind het ook niet meer dan netjes hen te vragen met iets anders te komen.'' Zou zijn PilotStudio dan kunnen worden ge vraagd om een nieuwe formule vorm te geven? ,,In theorie zijn we een on afhankelijke producent, dus het kan en zou hartstikke leuk zijn.'' VANAF Bestel tickets op pzc.nl/stars vrijdag 14 februari 2020 PC - Giel Beelen De NPO wil er nog niets over kwijt, maar de overkoe pelende organisa tie van de publieke omroep zou de talkshow M met Margriet van der Linden voortaan meer afle veringen gun nen. Was het pro gramma van KRO- NCRV voorheen een slordige 30 procent van het jaar te zien in de vooravond, vanaf dit jaar is het de wens dit naar 50 procent op te schroeven. Als het plan doorgaat, be gint M direct na het stoppen van DWDD eind maart. Half juni is er de sportzomer met onder meer de Olympische Spe len. Daarop volgt de nog te ontwik kelen vervanger van DWDD waarna M weer voor drie maanden terug keert in november. Zet zeven grote musicalsterren bij elkaar, laat ze zelf hun nummers kiezen en die met elkaar zingen, en je krijgt een bijzondere concertshow. Een avond als een ware revue waarin de sterren ook een heel andere kant van zichzelf laten zien. Wat drijft onze musicalsterren en wat betekent een award voor hen? Stanley Burleson, René van Kooten, Tessa van Tol, Renée van Wegberg, Tommie Christiaan, Carolina Dijkhuizen en Jon van Eerd vertellen alles wat je altijd al wilde weten. Tevens trakteren deze sterren je op muzikale previews en optredens. Niemand minder dan Vajèn van den Bosch presenteert dit programma vol muziek, entertainment en vermaak. Maandag 23 maart Beatrix Theater in Utrecht *De ticketprijzen zijn afhankelijk van de datum, tijd en rang en de vanaf prijs geldt zolang de voorraad strekt. De prijzen zijn incl. servicekosten en excl. transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25