Rjiham. Belangenconflict dreigt door Feyenoord op emotionele avond naar halve 20 m j Voor het derde seizoen op rij bereikte Feyenoord de halve finale van de KNVB-beker. Als de ploeg de dennenappel daadwerkelijk wint, zal die worden opgedragen aan de overleden Carlo de Leeuw. Kort Raptors FC Utrecht naar halve finale FC Utrecht staat na de 1-4 zege op Go Ahead Eagles in de halve finale van de KNVB-beker en treft nu thuis Ajax. Simon Gustafson (foto), Adam Maher, Jean-Christophe Bahe- beck en Kristoffer Peterson scoorden voor FC Utrecht. Jaroslav NavrStil verkleinde de achterstand voor Go Ahead Eagles (1-2). Exit blikvanger Tsitsipas Het ABN Amro World Tennis Tournament is de Griekse favoriet Stefanos Tsitsipas al in de tweede ronde kwijtgeraakt. De nummer zes van de wereld en nummer twee van de plaatsingslijst verloor in Rotterdam in twee sets van de Sloveen Aljaz Bedene: 5-7, 4-6. Vakken FC Den Bosch leeg FC Den Bosch moet twee thuisduels zonder een deel van het publiek afwerken. Volgens de KNVB heeft de club tijdens en na het duel met Excelsior onvoldoende ingegrepen toen aanvaller Ahmad Mendes Moreira van de bezoekers racistisch werd bejegend. De Goede beste ter wereld Eva de Goede (30, foto) is voor het tweede jaar op rij uitgeroepen tot beste speelster ter wereld. De 30-jarige middenveldster ver overde afgelopen jaar met Amsterdam de Nederlandse titel en won met Oranje het EK en de eerste editie van de Pro League. Flitsen Kubica Kongolo Terence Kon- golo komt dit seizoen door een voetbles sure niet meer in actie. De ver dediger, door Huddersfield Town verhuurd speelde pas drie keer voor Fulham Met een enorme sprint zocht Leroy Fer gisteravond het volle uitvak op. De 30-jarige middenvelder van Feyenoord had de Rotterdammers na een flitsende start in Friesland op 0-1 gezet en met de rouwband hoog in de lucht was hij op weg naar het grote spandoek 'Carlo de Leeuw, 1960-2020' dat de aanhang had opgehangen. Geëmotioneerd vierden de Feyenoorders de belang rijke treffer. Routinier Fer vertelde een paar dagen voor de dood van de materi aalman en voormalig speler van de club te worstelen met zijn emoties. Carlito, noemde hij 'zijn maatje'. Toen Feyenoord gisteren voor de kwartfinale van het bekertoernooi in het Abe Lenstra Stadion het veld opstapte, droegen de spelers shirts met de tekst 'Carlito, voor altijd in ons hart, Amigo'. De uitvaart van De Leeuw zal vrijdag in besloten kring plaatsvinden. Stil Trainer Dick Advocaat zag hoe stil zijn spelers waren in de uren voor de wedstrijd. Feyenoord reed al vroeg naar Friesland om in een ho tel te rusten en te eten. ,,Het was heel erg stil en dat begreep ik goed'', zei Advocaat. ,,Toch heb ik in aan loop naar de wedstrijd nog maar eens aangegeven waar het allemaal om ging. Dat voelde vreemd, maar ik heb gezegd 'nog twee duels tot de finale in de Kuip'. Vooraf dacht ik wel: het kan twee kanten op.'' En wat Advocaat de pers niet ver telde, maar wel zijn aangeslagen spelers stevig op het hart drukte, was het feit dat in maart in de halve finale met NAC 'slechts' een club uit de eerste divisie wacht. Een rode loper naar de finale wilde Advocaat het uiteraard niet noemen, maar de weg naar de eindstrijd ligt wel wa genwijd open voor de Rotterdam mers. Heer en meester Feyenoord was heer en meester in de openingsfase. Nicolai J0rgensen kreeg een kans op de openingstref fer, maar zag zijn inzet worden ge keerd door Filip Bednarek. De 0-1 van Fer was fraai en verdiend. De scherpe voorzet van J ens Toornstra, de kopbal van Marcos Senesi rich ting ploeggenoot Fer die koppend voor de secure afwerking zorgde. Opvallende heerschappij in de lucht van de Rotterdammers die juist dachten dat ze zonder de ge blesseerde Eric Botteghin, de beste kopper van de ploeg, minder moge lijkheden zouden hebben. De Friezen kregen pas na een half uur voet aan de grond in het eigen stadion. Maar toen ook meteen goed. Keeper Justin Bijlow hield zijn ploeg keer op keer op de been. Eerst tikte hij een afstandschot van Chidera Ejuke stijlvol uit de boven hoek. Vervolgens keerde hij een in zet van Sven Botman met z'n benen en kort na rust zag Ejuke de gelijk maker ternauwernood worden voorkomen, omdat Bijlow op schit terende wijze nog een voet tegen de inzet van de linkerspits kreeg. Het bleef spannend in Friesland, ook al omdat Orkun Kökcü de kans Bondscoach Ronald Koeman be zocht de voetballer deze week in Rome, waar Memphis Depay reva lideert van de zware knieblessure die hij medio december opliep. Woensdag deelde de spits van Oranje en Olympique Lyon een filmpje op zijn sociale media, waarin hij al volop met de bal traint. ,,Let them talk while we work", schreef Memphis erbij, gevolgd door de hashtag #Godsspeed. Er wordt inderdaad volop gepraat over de herstelprocedure van de aanvaller, die gisteren zijn 26ste verjaardag vierde. Bij zijn club Olympique Lyon bovenal, dat via de Franse sportkrant l'Equipe al uitgebreid liet doorschemeren dat het zich grote zorgen maakt over de revalidatie van Memphis. De scepsis is mede zo groot om dat de voetballer werkt aan een do cumentaire over zijn herstel; een film die zijn climax zou moeten be leven op het EK in juni. Op zijn In- stagram geeft Memphis al geregeld updates, in de meeste gevallen strijdvaardig en optimistisch. Argusogen Maar ook de KNVB volgt de revali datie intern met argusogen, al is het maar omdat de bond wil waken voor een scenario zoals met Arjen Robben in 2010. Na het WK in Zuid-Afrika kwam de Nederlandse voetbalbond destijds lijnrecht te genover Robbens werkgever Bay- ern München te staan. De Duitse club was witheet dat de aanvaller volop had gespeeld op het WK, on danks een hamstringblessure. In oktober 2010 raakte Robben alsnog maandenlang geblesseerd. Een ju ridisch en publicitaire oorlog volgde. De ruzie duurde maanden. Quote van de dag 'Hoe hij is vertrokken, valt niet te accepteren.' vrijdag 14 februari 2020 GO VOETBAL TENNIS VOETBAL HOCKEY Wielrenner Nacer Bouhanni heeft de eer ste etappe van de Ronde van de Provence gewonnen. De Fransman van Team Arkéa Samsic won na een rit van Chateaurenard naar Saintes-Maries-de-la-Mer over 149,5 ki lometer. Bas Dost is klaar voor zijn rentree bij Ein- tracht Frankfurt. De spits, die vanwege maag- en darmklachten naar het ziekenhuis moest, traint weer mee en kan vandaag tegen Borussia Dortmund in actie komen. s De basketbal lers van To ronto Raptors hebben na een maand vol overwinningen weer eens ver loren in de NBA. De rege rend kampioen ging na vijftien zeges op rij met 101-91 on deruit bij Brooklyn Nets. Autocoureur Robert Kubica (foto) zet zijn racecarrière voort in de DTM, het Duitse toerwa- genkampioen- schap. De 35- jarige Pool stapt in een BMW van ART Grand Prix. I Carlo geëerd sc Heerenveen J Feyenoord Mikos Gouka Heerenveen Leroy Fer kopt Feyenoord op 0-1 in Heerenveen. foto pim ras Zelf plaatste Memphis Depay nog maar eens een strijdlustige tussenstand op sociale media, maar de zorgen over zijn revali datie groeien. Zijn club Olympi- que Lyon kijkt argwanend mee, voor de KNVB dreigt een inge wikkelde spagaat. Sjoerd Mossou Maarten Wijffels Rome O a 0) —De invloedrijke Lars Windhorst over trainer Jürgen Klinsmann, die zijn vertrek bij Hertha BSC via Facebook aankondigde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20