Gala past niet in ieders schema Kanonnen aan de start van NK strandrace ZEELAND 11 Niet alle genomineerden kun nen lijfelijk aanwezig zijn in Goes. Mountainbiker Milan Vader be gint uitgerekend morgen aan zijn seizoen; in Spanje rijdt hij de vier daagse Mediterranean Epic. Col lega Anne Terpstra zit in Zuid- Afrika. Dresuurruiter Hans Peter Minderhoud verblijft in Duits land. Tennisster Lesley Patti nama-Kerkhove speelt een 100.000 dollartoernooi in Cairo en wielrenner Antwan Tolhoek zit al in Spanje voor de Ruta del Sol van volgende week. Dat het vijftal er niet bij is, wordt door de organisatie positief uitgelegd. Het geeft aan dat ze sport op hoog niveau beoefenen en een vol internationaal pro gramma hebben. Het Topsportgala begint om 20.00 uur en wordt gepresenteerd door Gert van 't Hof van Studio Sport. De organisatie is in handen van SportZeeland. GENOMINEERDEN De renners vertrek ken vanaf 10.00 uur bij Beachclub Perry's op de Brouwersdam. Licentiehou ders strijden over 72 kilometer, verdeeld in twee rondes, om de kampioenstrui- en titel. Recrean ten mogen ook al finishen na één ronde van 36 kilometer strijd te gen zichzelf en de elementen. Bij de licentiehouders staat de voltallige top-3 van de Zeeuwse strandrace van vorig jaar weer aan de start. Jordy Buskermolen won vorig jaar voor Thijs Zonneveld, columnist van deze krant, en Jas per Ockeloen. Ook voormalig profwielrenner Laurens ten Dam staat aan de start, evenals de tegenwoordig in Oostenrijk wonende Johnny Hoogerland (foto). Zeeuwen Met Thijs Barendregt (Kruiningen), Martin Lukasse (Wemeldinge) en Ramon Vleugel (Goes) staan er nog drie Zeeuwse licentiehouders aan de start. Anne van de Swaluw uit Kwaden- damme zal bij de vrouwelijke li centiehouders strijden om de na tionale titel. beperking en dat is voor de buitenwereld toch iets speci aals. Baukje zit in het speciaal onderwijs, zij wist wel hoe je met mij om moest gaan. In middels is ze mijn trainster niet meer, maar we hebben wel tot op de dag van vandaag contact." ,,Ik heb het altijd bijzonder gevonden om te winnen. Het gala is leuk en als je die prijs krijgt natuurlijk helemaal. Maar het is wel moeilijk om sporters en prestaties met el kaar te vergelijken. Ik denk dat ik bij het gala daarom te ma ken heb met een zekere gun- factor. Die dwing ik mis schien ook wel af, hoor. Ik probeer namelijk altijd mezelf te zijn, of ik nou thuis bij mijn ouders, bij de koers of op een gala ben. Ik doe me nooit an ders voor." „Ik relativeer de titels ook wel een beetje. Iedereen heeft z'n kwaliteiten en ik ben toeval lig goed in G-wielrennen en veldrijden." Joannathan Duin kerke heeft een bijzon dere band met Kirsten Wild, de meervoudig we reldkampioene op de baan en veelvraat als sprintster en tijdrijdster. ,,Ik werd fan toen ze hier meerdere etappes van de Ster Zeeuwsche Eilanden (in 2010 - red.) won. Het was geweldig hoe ze dat deed. Ik kwam in contact met haar, we raakten in gesprek, we appten daarna vaak en al snel stuurde ze ook een truitje naar me toe. Later heeft ze me ook nog wel sprinttips gegeven. Ik was best wel rap, maar won nog niet vaak. Toen zei ze: je moet het zus en zo doen.Ze heeft me heel erg gesteund en ik heb zeker weten overwinnin gen aan haar te danken." ,,Na de Olympische Spelen van 2016 kreeg ik ook nog een shirt van haar, met handteke ning. Dat hangt op m'n ka mer. Vooraf wenste ik haar succes en zei ik dat ze goud moest pakken. Toen ant woordde ze met: 'Wat krijg ik daar dan voor terug?' Ik be loofde haar een grote doos chocola. Ze won niet, maar ik heb die chocola toch opge stuurd. Maanden later kreeg ik dat oranje shirt opgestuurd. Superleuk!" V woensdag 12 februari 2020 duwtje in de rug' VLISSINGEN In het Goese theater De Mythe is morgen avond het 31ste Topsportgala. In zes categorieën zijn er in to taal negentien genomineerden. De individuele laureaten van begin 2019, Antwan Tolhoek, Lesley Pattinama-Kerkhove, Shirin van Anrooij, Corné de Koning en Joannathan Duin- kerke, staan nu ook weer op de lijst. Sportvrouw: Anne Terpstra (MTB), Jeanine Nieuwen- huis (dressuur), Lesley Pat tinama-Kerkhove (tennis), Nancy van de Ven (motor cross). Sportman: Antwan Tolhoek (wielrennen), Hans Peter Minderhoud (dressuur), Milan Vader (MTB). Sportploeg: Groene Ster Vlissingen (zaalvoetbal), Oemoemenoe (rugby), TOP Arnemuiden (korfbal). Talent: Ilham Abali (voet bal), Indy Godschalk (judo), Shirin van Anrooij (wielren nen/veldrijden). Lichamelijke beperking: Andrea van den Broek (wielrennen), Corné de Ko ning (roeien), Sylvana van Hees (basketbal). Verstandelijke beperking: Irma van Duyn (wielrennen), Joannathan Duinkerke (wielrennen), Otto de Vriend (zeilen). Presentator Gert op 't Hof (links) is weer van de partij. Sport ploeg van 2018 VV Goes is niet genomineerd. foto johan van der heijden De MTB strandrace op het strand van Schouwen-Duive- land geldt komende zondag als officieel Nederlands kampioen schap. Aan de start staan onder meer Johnny Hooger- land, Laurens ten Dam en Thijs Zonneveld. Menno Kole Scharendijke GUNFACTOR Zevenmaal werd Joannathan Duinkerke bij het Zeeuws Top sportgala uitgeroepen tot 'be ste sporter met een verstan delijke beperking'. Morgen kan daar een achtste trofee bij komen. TIPS VAN KIRSTEN WILD M Rechts: Joannathan Duinkerke in zijn kampi oenstrui op de fiets. M Inzet links: Joannathan Duinkerke in zijn woonka mer met zijn fiets vanaf nu symbolisch op de achte- grond. foto's johan van deer heij den

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43