O 0 O 10 ZEELAND Fatale slotminuut bij Zeeuwse NAC'ers Karelse overtuigend naar laatste zestien Kerkhove spoelt Fed Cup-kater weg Voor Joannathan Duinkerke (30) is februari een bijzondere maand. De Kapellenaar rijdt zijn laatste koers als G-wielrenner én kan tijdens het Zeeuws Topsportgala, morgen in Goes, voor de achtste keer winnen in zijn categorie. Dat zou een record betekenen. Een interview in zeven delen. Jong NAC heeft gisteren op Varkenoord met 1-0 verloren van Jong Feyenoord. In de slotmi nuut waren de Zeeuwen Rico van Nielen en Gylermo Siereveld betrokken bij een dubieus moment, dat Feyenoord de zege schonk. Na een lichte overtreding van Van Nielen in de negentigste minuut greep de scheidsrech ter naar zijn borstzak. Siereveld kreeg geel en de bal ging op de stip. De 17-jarige verdediger uit Vlissingen snapte weinig van die beslis sing: ,,Rico had licht contact. Die speler valt voor m'n voeten. En dan krijg ik ook nog geel...'' Sam Larsson benutte het buitenkansje en schoot Jong Feyenoord daarmee naar de over winning. Trainer J ohn Karelse heeft zich met Achilles Veen op overtuigende wijze geplaatst voor de achtste finales van de districtsbeker. Alem werd dinsdagavond met 1-9 opgerold. De ploeg van Karelse stond na 71 minuten al met 0-9 voor. In de 87ste minuut redde de thuis club de eer via een penalty. Door de overwin ning voegt Achilles Veen zich als laatste bij de zestien overgebleven teams in de districtsbe ker. In de achtste finale moet de ploeg van Ka relse op bezoek bij Altena. Ook het Baronie van trainer Jurriaan van Poelje en spelers Aart Veldhof, Björn Quartel en Mark Schuit zit nog in het bekertoernooi. Zij spelen dinsdag 3 maart om 20.00 uur in en tegen Halsteren. Roemeratoe EINDE WIELERCARRIERE Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove is goed begonnen aan het ITF100-toernooi in het Egyptische Caïro. Samen met de Roemeense Irina Maria Bara won ze de eerste ronde in het dubbelspel overtuigend met 6-3 6-2 van de Wit-Russische Shalimar Talbi en de Egypti sche Lamis Alhussein Abdel Aziz. De zege proefde extra zoet na de zure 3-2-nederlaag met het Nederlandse Fed Cup team, afgelopen weekend tegen Wit-Rusland. Vanmiddag speelt de uit Zierikzee afkomstige Kerkhove- Pattinama in het enkelspel de tweede partij na 14.00 uur tegen de 22-jarige Egyptische San dra Samir (WTA-369). Fed Cup-teamgenote Arantxa Rus is in Caïro als eerste geplaatst. Quote van de dag Hoop binnenkort het clublied van ASWH mee te kunnen zingen Zweistra De Bree ,,Ik heb een jaar geleden al be sloten om te gaan stoppen. Er kwam een beetje een sleur in, elk seizoen was min of meer hetzelfde. Toen dacht ik wel: ik heb een te mooie carrière gehad om die van de ene op de andere dag te beëindigen. Dus ik wilde nog één winter draaien." ,,Al vroeg - ik denk op mijn achttiende - wist ik dat ik na mijn carrière in het wielren nen wilde blijven. Trainer worden, is te moeilijk voor mij. Ploegleider zijn ook. Als mekanieker aan de slag gaan, leek me wel wat. Af en toe ga ik nu ook al met Lindy en Shi- rin van Anrooij mee naar de cross. Op een gegeven mo ment kwam Rinus Verboom naar me toe. Hij is van Wille- brord Wil Vooruit en zocht een hoofdmekanieker. Toen vielen alle puzzelstukjes in el kaar. Ik zal dus niet in een zwart gat vallen." ,,Ik ben nu wel al fanatiek aan het hardlopen, maar het echte topsportleven hoeft van mij niet meer. Je bent er toch 24/7 mee bezig. Zelfs op rustdagen denk je: ik mag niet te gek doen, want morgen moet ik weer trainen. Daar heb ik nu niet meer zo de motivatie voor." afgegaan waar de ploeglei dersauto's er ook af moesten." ,,Ik ben wel blij dat ik in de ja ren daarna nog echt ben gaan presteren. Dat mensen me dus niet alleen van de Giro kennen. Het heeft me wel een duwtje in de rug gegeven: mensen zijn op me gaan let ten na de Giro en vervolgens zijn ze me nog nadrukkelijker gaan volgen omdat ik zoveel won." ,,Mijn Nederlandse titels op de weg en in het veld zijn me ook veel waard. Ik heb het winnen van de Nederlandse trui nooit als gewoon gezien. Ik was met ze allemaal net zo blij en heb in ze allemaal een nacht geslapen." bsskkhhsek' bij simpele vragen moet ik soms heel lang nadenken over het antwoord. Mijn vorige vriendin zei het wel mooi: 'De wifi is bij jou niet snel ge noeg'. Dat klopt. Mijn hersen pan werkt iets minder goed dan bij 'normale' mensen." ,,Als ik dit niet had gehad, was ik geen G-wielrenner ge weest. En dan was het maar de vraag of ik een wielrenner was geworden die overal bo venuit stak. In Zeeland heb ben we er daar op dit moment maar één van: Antwan Tol- hoek. Zonder mijn beperking was ik misschien een coureur geworden waar er nog dui zend van zijn. Dus je zou kun nen zeggen dat het me veel heeft gebracht. MMr het is na tuurlijk een beetje moeilijk om te zeggen dat ik er dank baar voor ben. Ik heb in elk geval geen hekel aan mijn le ven. Het is niet dat ik opsta en denk: hè, is het alweer mor gen..." ,,Ik denk dat ik haar rond mijn dertiende leerde kennen. Zij fietste toen zelf ook nog op hoog niveau. Ik kwam met haar in contact bij een club training en er was meteen een klik. Ik ben iemand met een woensdag 12 februari 2020 GO VOETBAL VOETBAL John Karelse. foto pieter vermeer TENNIS - Trainer Rogier Veenstra (32) tankte zater dag met ASWH zelfvertrouwen met de 2-1- zege op GVVV. Daarop volgde een overwin ningstafereel dat de Middelburger nog maar zelden had mee mogen maken. Het was pas de derde competitiezege van het seizoen. I Godfried Roe meratoe bleef gisteravond 90 minuten op de bank bij FC Twente. De tuk kers verloren in en tegen Emmen met 2-0 door doel punten van Kerim Frei en Anco Jansen. 2 Dressuurama- zone Thamar Zweistra uit Schore komt vanaf morgen in Le Mans in actie met 2 paarden: El Macho Malo en Hexagon's Ich Weiss. Stalge- note Marijke van Giesen is present in Le Mans met Es ther SVN. Biljarter Peter de Bree heeft weer een gou den medaille in zijn prijzenkast mogen leggen. De Middelbur ger won het NK bandstoten groot in de eer ste klasse. De Bree versloeg in de finale Germ Bot in 19 beurten. a (O 'De Giro was een Roeland van Vliet Kapelle GEEN ZWART GAT De Sluitingsprijs van 23 fe bruari in Oostmalle wordt de laatste veldrit van Joannathan Duinkerke. GOUDEN GIRO-DEELNAME' In 2010 vestigde Joannathan Duinkerke zijn naam toen hij bij het slot van de tweede Giro-etappe, die finishte in Middelburg, zo'n 4 kilometer meefietste met de derde waaier. Een filmpje daarvan ging viraal en hij zat de week erna in De Wereld Draait Door. ,,Dat ene moment zal me al tijd blijven achtervolgen. Net zoals iedereen het bij Johnny Hoogerland over het prikkel draad heeft. Het was overi gens niet gepland. Het was een spontane actie. Bij het bord van 5 kilometer zag ik de kans om mee te springen en dacht 200 meter later weer te stoppen. Maar dat ging niet, er stonden opeens overal hek ken. Uiteindelijk ben ik er pas WK-TITEL ONTBREEKT Liefst vier keer deed Joanna than Duinkerke mee aan het WK op de weg voor G-wiel- renners. Twee keer werd hij tweede, twee keer derde. ,,Het is me helaas nooit gelukt om die regenboogtrui te pak ken. Altijd was er net iemand sterker dan ik. Soms denk ik wel: wat zonde dat die ene prijs ontbreekt. Zeker als ik nu zie dat Shirin van Anrooij er wel eentje heeft. Maar ik weet ook dat er genoeg wiel renners zijn die helemaal niks winnen. Je moet mijn carrière zien als een grote puzzel waarvan net één stukje ont breekt. Je kunt niet alles heb ben." GEEN SNELLE WIFI Joannathan Duinkerke ver moedt dat hij juist zo bekend geworden is doordat hij ver standelijk beperkt is. ,,Wat mijn beperking is? Nou, ik heb moeite met lezen. En BAUKJE DOEDEE BEDANKT Aan zijn ouders heeft Joanna than Duinkerke veel te dan ken. Hij is ook blij met wat Baukje Doedee allemaal voor hem betekend heeft. „Iedereen denkt dat het bij mij allemaal vlekkeloos ging, maar dat is natuurlijk flauwe kul. Ik heb ook momenten ge had dat het tegenzat en dan was Baukje er altijd voor mij. Als trainster en als mentale begeleidster."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42