Rentree Dumoulin weer uitgesteld v 22 Twee maanden nadat bij Daley Blind (29) een Kort Voetbal Ten Cate al weg bij Al-Ittihad Henk ten Cate (65, foto) is al na enkele maanden weer weg als trainer van voetbal club Al-Ittihad uit Saudi-Arabië. De club uit Djedda meldt via Twitter dat het contract met de Nederlander met wederzijdse in stemming is beëindigd. Ten Cate was begin november aangesteld bij de Saoedische club, die na de thuisnederlaag van maandag tegen Damac (1-2) was gezakt naar de twaalde plaats. Ten Cate is onder meer oud-trainer van Vitesse, NAC Breda, Ajax en Sparta. Bizot een jaar langer bij AZ AZ heeft het contract van Marco Bizot (foto, 28) opengebroken en met een jaar verlengd. De keeper staat daardoor tot 2022 onder con tract bij de Alkmaarse nummer twee van de eredivisie. Bizot is bezig aan zijn derde jaar bij AZ. Bizot speelde eerder voor onder meer Cambuur, FC Groningen en het Belgische Genk. ,,Ik ben bij AZ een betere keeper en een beter mens geworden'', aldus Bizot. Buijs verlengt in Groningen Danny Buijs blijft voorlopig trainer van FC Groningen. Hij werd het eens met de club over een verlenging van het contract voor de komende twee seizoenen. Buijs is bezig aan zijn tweede seizoen in Groningen, dat in de voorgaande jaargang van de eredivisie als nummer acht eindigde. Die klassering neemt de club ook nu in. De partijen geven vandaag een nadere toelichting. Flitsen Voetbal Voetbal Daley Blind is terug bij Ajax. De verdediger maakt vanavond tegen Vitesse voor de eerste keer weer deel uit van de wedstrijdselectie, na twee heftige maanden waarin hij herstelde van een ontstoken hartspier. Nu doet hij zijn verhaal. ,,Het was een rollercoaster. Tijdens de wedstrijd tegen Valencia voelde ik me wat duizelig, maar al snel ging het weer goed. De echte schrik kwam dan ook wat later. Het was een heel onzekere tijd, waarin ik de ene keer positief en dan weer negatief nieuws kreeg. Zelf kon ik er gelukkig al snel een positieve draai aan geven, met dank ook aan mijn omgeving. Van mijn vrouw, familie en vrienden heb ik veel steun gehad. Dat sterkte me ook in de gedachte dat ik zeker zou terugkeren op het veld.'' ,,Nee, ikzelf niet, geen moment. Ik was heel standvastig dat ik weer zou kunnen voetballen op topniveau. De vraag was alleen wel: wanneer? Hoe lang zou de blessure me aan de kant houden? Maar ik twijfelde zeker niet, in tegenstelling tot allerlei mensen op televisie.'' ,,Zeker heeft me dat gestoord. Allerlei mensen die mijn situatie helemaal niet kenden, twijfelden aan mijn vei ligheid en mijn terugkeer. Het zijn allemaal meningen. Dat mag, hoor. Alleen vond ik het wel storend omdat mensen mijn exacte situatie niet kenden, maar wel van alles riepen.'' ,,Dat kan ik me voorstellen, ik snap de schrik. Ik had wazig zicht en voelde me zwak, dus ging ik op de grond zitten. Dat moment weet ik nog goed. Het voelde alsof ik te wei nig had gegeten en even geen energie meer had. Maar toen de fysio en de arts bij me waren, voelde ik me weer goed. Ze hebben ter plekke testjes ge daan, ik gaf heldere antwoorden en mijn hartslag was ook goed. Dat ik nog een kwartier kon spelen in een intense Champions League-wed strijd, zegt ook wel voldoende. Ik snap dat er vragen zijn daarover, maar er is op het veld gehandeld zo als dat had gemoeten.'' ,,Ik voel me goed en ben blij dat ik weer deel kan uitmaken van de wed strijdselectie. Ik ben ook vrij in mijn Ik had wazig zicht en voelde me zwak, dus ging ik op de grond zitten. Het voelde alsof ik weinig gegeten had Dumoulin zou morgen vertrekken naar Tenerife, maar is nog altij d niet hersteld. Ook heeft hij een streep gezet door Tirreno - Adriatico, de Italiaanse etappewedstrijd die over een maand verreden wordt, en de openingsklassieker Milaan - San Remo. Dumoulin reed geen wed strijd meer sinds vorig jaar juni, toen hij uitstapte in Critérium du Dauphiné. Een maand eerder was hij hard gevallen in de vierde etappe van de Giro en de daar opge lopen knieblessure achtervolgde hem het hele seizoen. Ondanks zijn blessure maakte Dumoulin de overstap van Sunweb naar Jumbo- Visma. Naast Primoz Roglic en Steven Kruijswijk is hij de beoogde derde kopman van de ploeg in de Tour deze zomer. Het debuut voor zijn nieuwe werkgever moet hij nu voor de tweede keer uitstellen. ,,Totdat ik weer helemaal 100 procent ben. We zullen mijn raceschema aanpassen en de Tirreno en Milaan-San Remo (21 maart) skippen. Zo heb ik de tijd om weer op volle sterkte te ko men'', aldus Dumoulin. Quote van de dag Wie verliest, gaat de ander daarna aan goud helpen woensdag 12 februari 2020 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Jürgen Klinsmann (55) heeft ontslag ge nomen als trainer van Hertha BSC. De Duitse oud-spits trad in november aan, maar wist de club van Karim Rekik en Javairö Dilrosun niet weg te krijgen uit de gevarenzone. De voetbalsters van PSV beschikken vanaf komend seizoen over een collectieve ar beidsovereenkomst. In navolging van Ajax heeft ook PSV een cao samengesteld die in grote lijnen overeenkomt met de voorwaar den die gelden voor de mannen. Het stadion van KAA Gent is getroffen door de storm Ciara. Een deel van de luifel boven de tri bune waaide los. Niemand raakte gewond. Het stuk me taal van circa 100 vierkante meter be landde op een parkeerterrein. 2 De twee verde digers Ridgeci- ano Haps en Sven van Beek (foto) hebben na lang blessu releed hun ren tree gemaakt. Beiden deden gisteren mee met Jong Feyenoord tegen NAC. 6 Ousmane Dembélé (22) kan zes maan den niet spe len. Zijn club Barcelona meldt dat de Franse aanval ler is geope reerd aan zijn rechterham- string. 'Storend dat Freek Jansen Amsterdam Hoe heb je de afgelopen twee maanden beleefd? Heb je daaraan getwijfeld? Dat al snel van alles werd geroe pen over jouw situatie, heeft je geïrriteerd. Het beeld waarin je op de grond ging zitten in de wedstrijd tegen Valencia, deed denken aan het drama van Abdelhak Nouri. Ben je nu helemaal vrij in je hoofd? A Daley Blind is naar de grond gegaan tij dens het duel met Va lencia. Rodrigo Mo reno en arbiter Cle ment Turpin staan er bovenop. foto bsr agency -Daley Blind Opnieuw een forse tegenslag voor Tom Dumoulin. Nadat hij vanwege ziekte vorige week niet startte in de Ronde van Valen cia, heeft de kopman nu op het laatste moment besloten niet met zijn ploeg Jumbo-Visma mee te gaan op hoogtestage. Daan Hakkenberg Rotterdam A Tom Dumoulin heeft weer een tegenvaller te verwerken. foto anp O a o> MUSTO EVOLU" -Windsurfer Kiran Badloe strijdt met vriend Dorian van Rijsselberghe om één Olympisch ticket

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22