GELD Voor weinig geld al je stappen tellen Sff-i \kW Voor de meeste aftrekposten 20 GOEIEKOOP Activity tracker Het is bijna tijd voor de jaarlijkse aangifte inkomstenbelasting. Het liefst betaal je natuurlijk zo min mogelijk. Dus van welke aftrekposten en vrijstellingen kun je gebruikmaken? We zetten er aantal op een rijtje. Samsung Galaxy Fit €38,99 Xiaomi Mi Smart Band 4 €32,95 09145 Huawei Band 3e €28,95 H 4j8 ÊSlIÊm iM.j **ll fw Aangifte doen kan tussen 1 maart en 1 mei, via de website van Belasting dienst. Om dat zo makke lijk mogelijk te maken, heeft de Belastingdienst de aangifte al deels voor je ingevuld. Dien je de belastingaangifte voor 1 april in, dan krijg je uiterlijk 1 juli bericht of je geld terugkrijgt of moet bijbetalen. Met deze tips betaal je niet te veel. TIP 1 Heff ingsvrij vermogen gaat iets omhoog In 2019 betaal je over de eerste 30.360 euro aan vermogen - je bezittingen min eventuele schulden - geen be lasting in box 3. Als peildatum hier voor kijkt de fiscus naar het vermo gen op 1 januari 2019. Voor fiscale partners geldt een gezamenlijk hef- fingsvrij vermogen van 60.720 euro. Over spaargeld boven deze grens betaal je zogeheten vermogensrende- mentsheffing. Voor vermogen tussen de 30.361 en 102.010 euro is dat 0,58 procent, daarboven tot 1.020.096 euro 1,34 procent. Vanaf 1.020.097 euro be taal je 1,68 procent over je vermogen. Stel dat je vermogen op 1 januari 2019 50.000 euro bedraagt. De eerste 30.360 euro zijn vrijgesteld, dus daar over betaal je geen belasting. Over de resterende 19.640 euro wel, 0,58 pro cent om precies te zijn. Je betaalt dus ongeveer 114 euro aan vermogensbe lasting. TIP 2 Spaargroen Groen sparen en beleggen draagt niet alleen bij aan een duurzame wereld, het levert ook belastingvoordeel op. Geld dat op een door de Belasting dienst erkende groene spaar- of be leggingsrekening staat, is namelijk deels vrijgesteld van rendementshef fing in box 3. In 2019 bedraagt deze vrijstelling 58.540 euro. Met een part ner mag je dit bedrag verdubbelen. Je betaalt dus pas belasting als het spaarbedrag of de waarde van de belegging hoger is dan de vrijstelling. Helemaal mooi is dat de vrijstelling voor groene investeringen bovenop de vrijstelling van 30.360 euro komt. Daarnaast mag je 0,7 procent van de waarde van je duurzame spaargeld of Groen beleggen is fiscaal gunstig, maar er zijn te weinig projecten waarin je kunt investeren belegging aftrekken van je inkomstenbelas ting in box 1. Voorbeeld: je hebt 50.000 euro op een gewone spaarre kening staan en je besluit daar van 25.000 euro onder te brengen in een goedgekeurd groenfonds. Over de 25.000 euro op de gewone spaarrekening betaal je door de vrij stelling van 30.360 euro geen belas ting. Dat geldt ook voor de 25.000 euro in het groenfonds omdat hier voor een vrijstelling van 58.540 euro geldt. Bovendien krijg je een hef fingskorting van 0,7 procent over 25.000 euro, ofwel 175 euro. Wie nu denkt 'dat groen sparen wil ik ook wel', moet wel geduld hebben. Vrijwel alle grote banken hebben een tijdelijke stop op nieuwe klanten die duurzaam willen beleggen of sparen. Volgens de banken zijn er meer spaarders en beleggers dan er groene projecten zijn om in te investeren. TIP 3 Trek studiekosten af Vorig jaar een opleiding gevolgd? Dan mag je de studiekosten aftrek ken in box 1. Denk aan cursusgeld of leermiddelen die voor de opleiding noodzakelijk zijn, zoals boeken of software. De kosten voor de aanschaf van een laptop, reizen en de inrich ting van je studeerkamer zijn niet af trekbaar. Er geldt ook een aantal voorwaar den waaraan je moet voldoen. Zo moet je minimaal 250 euro aan kos ten hebben gemaakt en mag je jaar lijks niet meer dan 15.000 euro aan scholingsuitgaven aftrekken. Ook moet de opleiding of studie gericht zijn op je (toekomstige) beroep. Ver der mag je geen recht meer hebben op studiefinanciering. Studieschulden mag je ook aftrek ken, maar dan van je vermogen in box 3. Handig, want daardoor komt je vermogen wellicht onder de vrijstel lingsgrens van 30.360 euro. TIP 4 Vraag zorgkosten terug Heb je het afgelopen jaar zorgkosten gemaakt? Dan zijn die misschien af trekbaar als specifieke zorgkosten. Hieronder vallen de kosten voor me dicijnen of hulpmiddelen, zoals steunzolen. De kosten die je maakt woensdag 12 februari 2020 GO De dagen worden weer lan ger, de temperaturen stijgen, tijd om veel buiten te bewe gen. Draag je een activity tracker, dan kun je je spor tieve resultaten ook nog vast leggen. Sommigen meten zelfs je slaapuren, traptredes en hoogteverschillen op een dag. Anderen geven een mel ding als je op je telefoon een berichtje binnenkrijgt of maken verbinding met je Spotify-lijst. De Consumentenbond testte veertig trackers tussen de 24,95 en de 229,99 euro. Wij selecteerden drie trackers onder de 40 euro, met de vraag: kun je voor weinig geld toch goed je stappen bijhou den? O Beste Koop O Waterbestendig O Meldingen van smartphone O scoort dikke voldoende voor nauwkeurigheid bij meten calo- rieverbruik en afstand O De geïnte greerde hart slagmeter pres teert onvol doende O Het draagcom- fort is zwak O De smartfunc- ties, zoals notifi caties van je te lefoon, zijn zwak 6410 O Draagt pret- O De geïnte- tig greerde O De smart- hartslag- functies meter werken functioneert goed niet heel O Je kunt er goed de muziek O de app op je smart- scoort phone mee onvol- bedienen. doende O Meet correct O Weinig fit- de calorieën nessopties O Draagcom- O De smartfunc- fort is prettig ties scoren O batterijduur onvoldoende tot 21 dagen O Heeft geen O Via verbinding hartslagmeter met je smart phone kun je zien of je wordt gebeld Aangifte 2019: KAJ VAN ARKEL Meer info op consumentenbond.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20