dus geen strandhuisjes Geen strand meer, Zeeuwse delegatie in Den Haag is verbijsterd JOL Walcheren Taxibusjes TCR blijven voorlopig nog rijden voor vervoer leerlingen en Wmo Onrust onder klanten van failliet verklaarde taxicentrale. zeeland 1 Polman kwam om 21.30 uur uit het over leg en gaf aan dat het standpunt van de staatssecretaris duidelijk is: geen mari nierskazerne in Vlissingen. Wel zou dat nog formeel besloten moeten worden door het kabinet. ,,Na twee uur kwam het hoge woord eruit. Bizar'', aldus Polman. ,,We hebben geen enkel nieuw argument gehoord. Het valt zwaar dat we het zo moeten horen.'' Aangeslagen De Vlissingse burgemeester Bas van den Tillaar was verbaasd. ,,Wij zijn aangesla gen. Dit is zeer teleurstellend. Er werden ook geen nieuwe argumenten aange voerd." Wethouder Albert Vader van Vlissin- gen hoopt dat het kabinet door de argu menten van Defensie prikt. Zeeuwse overheden gaan nu een brief sturen naar het kabinet. Ze willen nog een ultieme poging doen om het kabinet op andere gedachten te brengen. De conclusie van de Zeeuwse delegatie dat het project in Vlissingen moet wor den afgeblazen, laat de staatssecretaris voor rekening van de Zeeuwen. ,,Ik heb hen alleen verteld waarom wij grote aar zelingen hebben. Binnen het kabinet ne men we het besluit", aldus Visser. Blauwe hap Provincie, gemeente Vlissingen en wa terschap waren naar Den Haag gegaan voor overleg met Visser. De Zeeuwse de legatie werd om 19.00 uur ontvangen op het ministerie van Defensie door staats secretaris Barbara Visser. Ze had voor gasten de traditionele 'blauwe hap' laten aanrukken. Een Indische maaltijd die Wij zijn aangeslagen. Dit is zeer teleurstellend. Er zijn geen nieuwe argumenten aangevoerd doorgaans op woensdag bij de mariniers wordt geserveerd. Voor de provincie gingen commissaris van de koning Han Polman en gedepu teerde Dick van der Velde naar Den Haag, namens de gemeente Vlissingen burge meester Bas van den Tillaar en wethou der Albert Vader. Dijkgraaf Toine Poppe- laars was er namens het waterschap Scheldestromen. Naast staatssecretaris Visser schoof ook Rob Kramer aan, commandant van de zeestrijdkrachten en de hoogste baas van de mariniers. 40 miljoen In 2012 viel het besluit dat de mariniers van Doorn naar Vlissingen zouden ver huizen. Sindsdien hebben provincie, ge meente en het rijk al zo'n 40 milj oen euro aan voorbereidingskosten uitgegeven. Maar de laatste jaren groeit in Den Haag de twijfel over het project. Mariniers, van hoog tot laag, en de militaire vakbonden hebben hun hakken in het zand van de Utrechtse Heuvelrug gezet en laten on ophoudelijk weten tegen de verhuizing te zijn. De Zeeuwse bestuurders voelden zich keer op keer overvallen door berichten in de media. Het dieptepunt voor hen was het bericht dat er binnen het kabinet was gesproken over het mogelijk afblazen van het project en dat er naar alternatieve lo caties voor de marinierskazerne wordt gekeken. Zeeland wilde volledige openheid van zaken van de staatssecretaris en heeft die nu dus gekregen. Passagiers cruiseschip Westerdam zijn het nu wel beu Opvarenden mogen in geen enkel land aan wal uit vrees voor coronavirus H Wim Crusio ziet het somber in. De voorzitter van strandvereniging Westduin in Vlissingen staat bij de slaaphuisjes van de leden van de vereniging. Ze staan op de parkeerplaats en de kans dat ze dit seizoen nog op het strand terechtkomen, is niet groot. De storm Ciara heeft grote delen van het strand van Walcheren weggeslagen. Ook voor een aantal paviljoenhouders is het slikken. Het water stroomt onder hun strandtenten door. woensdag 12 februari 2020 7°C Nieuwsmedia Marinierskazerne niet in Vlissingen Tot verbijstering van Zeeland heeft staatssecretaris Barbara Visser gis teravond gezegd dat Defensie geen marinierskazerne in Vlissingen wil bouwen. Ze zei dat tijdens een ont moeting met een zware Zeeuwse de legatie onder aanvoering van com missaris van de koning Han Polman. Theo Giele Den Haag/Vlissingen M Een zui nig kijkende commissa ris van de koning Han Polman (l) en gedepu teerde Dick van der Velde. FOTO SEM VAN DER WAL/ANP —Bas van den Tillaar, burgemeester Vlissingen ZEELAND2 Enkele pzc.nl winterse Ook voor het laatste buien regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1