Topschutter Gijs Gillissen stopt, aderlating voor Swift O O) CD O 10 ZEELAND Van den Hemel zit nog in wachtkamer Joëlle Dhanis is niet te houden Vestingcross werpt schaduw vooruit Zeno Canninga en Thomas Houtepen staan met Feyenoord Handbal tegenover Ques Canninga, die bij Quintus 2 speelt. De laatste ploeg komt als winnaar uit de strijd, onder het toeziend oog van veel Zeeuwse toeschouwers. Bij zaterdag-eersteklasser Terneuzense Boys is nog geen beslissing genomen over het wel of niet verlengen van het contract van hoofdtrai ner Hubert van den Hemel. Volgens voorzitter Peter van den Kieboom en Van den Hemel willen beide partijen de samenwerking voort zetten. Van den Hemel beschikt echter niet over het vereiste diploma (Uefa A) om een eersteklasser te mogen trainen. Voor dit sei zoen kreeg hij, na de promotie uit de tweede klasse, een jaar dispensatie. Mocht Terneu zense Boys - dat nu hekkensluiter is - degra deren naar de tweede klasse, dan speelt het probleem niet meer. Van den Hemel, die Uefa B heeft, is dan gewoon gediplomeerd om het eerste elftal te blijven trainen. Turnster Joëlle Dhanis uit Terneuzen is in Eindhoven eerste geworden bij de kwalifica tiewedstrijd in de eerste divisie bij de senio ren. Ze won het goud met overmacht met ruim drie punten verschil op nummer twee. De twintigjarige Dhanis combineert haar trai ningsschema met een studie geneeskunde aan de Radboud Academy in Nijmegen. Yara Helleman van Turnschool Zeeland, die debuteert bij de senioren, werd zevende. Mees de Guchteneire (MTV Middelburg) werd vijfde bij de junioren (44.034), terwijl Delta Sport-turnster Talycha Krakeel zesde werd bij de jeugd N2 met 49.800 punten. De populariteit van de Vestingcross die ko mende zondag in Hulst wordt gereden, raakt ook het Zeeuwse voetbal. De plaatselijke HVV'24 had zijn competitiewedstrijd in de derde klasse tegen Hoeven al verplaatst gekre gen naar zondag 1 maart. In de vierde klasse spelen Hontenisse en Koewacht hun competi tiewedstrijd een dag eerder. Hontenisse speelt zaterdagavond om 19.30 uur thuis tegen Hul- sterloo, terwijl IJzendijke het verzoek van Koewacht heeft gehonoreerd om hun onder linge duel om 19.00 uur af te trappen. Volgend jaar botst de Vestingcross niet meer, want dan wordt deze op 3 januari gereden. Quote van de dag 'Iedere keeper moet een voorbeeld nemen aan Dylan de Kam met zijn helm.' RBVM De Nooijer EERSTE DIVISIE ZEEUWSE HANDBALLERS^ Sporthal De Wielewaal in Rotter dam-Zuid stroomt deze zaterdag avond langzaam vol. Vanuit de zaal klinkt de opzwepende melo die van 'geen woorden maar da den'. De wand wordt gesierd door een rood-wit spandoek met een grote F in het midden. Boven de deur naar de kantine hangt een bordje: 'alleen toegang voor Fey- enoorders'. Het moge duidelijk zijn, dit is het domein van Feyenoord Hand bal. Zeno Canninga (21) en Tho mas Houtepen (17) dragen vol trots het rood-wit van de thuis club. Aan de andere kant van het veld, in het groen van tegenstan der Quintus 2, staat Ques Can ninga (19). Alle drie zijn ze afkom stig uit Middelburg. Twee broers en een 'bonusbroertje' die de an- De Zeeuwse Feyenoorder Zeno Can ninga pro beert zich vrij te maken tegen Quin tus. FOTO ORANGE PICTURES PATRICK LEEFLANG dere twee als zijn grote broers be schouwt. Volgens insiders speelt de thuis ploeg hier in De Wielewaal altijd met een mannetje meer, net als het 'grote Feyenoord' in De Kuip. ,,Thuis zijn we nagenoeg onver slaanbaar'', bevestigt voorzitter Henk van Vliet met gepaste trots. Enkele weken geleden nog is Bevo, koploper in de eerste divisie, hier met 34-30 aan de zegekar gebon den. Dat is precies wat ze in Rot terdam-Zuid uit willen stralen. We hebben de laatste paar wedstrijden gewonnen en veel vertrouwen getankt ik* De naam Feyenoord is dit sei zoen dan wel nieuw binnen de handbalwereld, de club zit boor devol ambitie. Voortbordurend op het fundament van Snelwiek en Haro wil Feyenoord Handbal bin nen enkele jaren promoveren en uitgroeien tot een stabiele eredivi- sionist. Naar goed voorbeeld van internationale multisport-bolwer- ken als Barcelona en Paris Saint- Germain wil Feyenoord meerdere takken van sport aan zich binden. Terug naar de wedstrijd. Tussen het toegestroomde publiek bevin den zich bosjes met Zeeuwen. Fa milie, vrienden en complete Zeeuwse handbalteams - uitge rust met zakken chips en popcorn - nemen plaats op de tribunes. Ze komen drie van de beste Zeeuwse handballers van dit moment be wonderen. Gaat er deze avond een heuse broedermoord in Sporthal De Wielewaal plaatsvinden? De drie zijn grotendeels samen opgegroeid, met handbal als rode draad in hun leven. Sinds kort wo nen de broers Canninga samen in Rotterdam. Houtepen traint door deweeks op Papendal. Hij maakt deel uit van Oranje onder 18 en is vastberaden de Europese top te halen. Iedere vrijdagavond reist hij naar Rotterdam om bij zijn 'grote broers' te eten. ,,Als iemand hier kans maakt om internationaal door te breken, dan is het Tho mas'', bevestigt Zeno de ambities van zijn 'jongste broertje' en team genoot bij Feyenoord. Handbalbolwerk De oudste van de drie wil zelf vooral met plezier op leuk niveau handballen. Verder richt hij zijn pijlen vooral op een studie Techni sche Bedrijfskunde. Broertje Ques maakte anderhalf jaar geleden de overstap van Rotterdam-Zuid naar handbalbolwerk Quintus in Kwintsheul. Daar speelt het eerste team om het kampioenschap in de Swift heeft recent met alle selectie leden gesprekken gevoerd. Daarin kwam naar voren dat ook Eefje van den Berg en Mirella Pouwer stop pen. Van den Berg deed dat al eens eerder, maar werd in het seizoen erna gelijk teruggevraagd. Nu zet de 35-jarige routinier er echt een punt achter. En Pouwer, die wel wekelijks gewoon speelt, heeft te veel licha melijke klachten om nog een jaar door te kunnen gaan. De Middel burgse club gaat zowel intern als ex tern kijken hoe de drie basiskrach ten vervangen kunnen worden. Gillissen studeert al vijf jaar aan de TU in Delft. In de eerste vier sei zoenen kwam hij nog elke woens dag terug naar Middelburg voor een training. In de jaargang 2019-2020 heeft hij dat pas één keer gedaan. „Voorafgaand aan dit seizoen heb ik er met de staf over gesproken", ver telde Gillissen. ,,Ik wilde niet meer doordeweeks naar Middelburg ko men. Ik zag voor mijzelf meer een pinchittersrol weggelegd bij Swift 1. Maar iedereen wilde dat ik elke za terdag gewoon speelde. Ik was blij met dat vertrouwen en tegelijk was het team blij met wat ik in de wed- strijden bracht. Er waren door de duidelijke communicatie nooit scheve gezichten." Maar nog zo'n jaar ziet Gillissen niet zitten. ,,Het is tijd om door te gaan", zei hij. Of hij ergens in Zuid Holland gaat korfballen, weet hij nog niet. ,,Ik laat nog alles open." De spits, soms goed voor meer dan tien treffers, traint in Den Haag wekelijks mee bij eersteklasser Achilles. Het verbaast hem dat het op de zaterdagen nog zo goed gaat met Swift, dat op het veld bovenin meedraait in de hoofdklasse en in de zaal in de subtop van de over gangsklasse staat. ,,Als we elkaar al lemaal weer zien bij de wedstrijden, gaat het als vanzelf. Dat komt door dat we al lang samenspelen en het allemaal intelligente korfballers zijn bij Swift. Er is niet veel nodig om het goed te laten draaien." dinsdag 11 februari 2020 VOETBAL TURNEN De Vestingcross in Hulst. foto johan van der HEIJDEN VOETBAL GO 2 De rolstoelbas ketballers van RBVM boekten dit weekend twee duidelijke overwinningen. Arrows uit Rot terdam werd met 46-18 ver slagen, mede dankzij 24 pun ten van Marc Tasma. In het tweede duel had het Middel burgse team geen kind aan Only Friends uit Amsterdam. Dat duel ein digde in 50-19. 1-2 Bradley de Nooijer (foto) verloor met Vii- torul Constanta de topper te gen Universita- tea Craiova. De nummer twee van Roemenië won in Con stanta met 1-2. De Nooijer speelde het ge hele duel. Viito- rul bleef vijfde en speelt in de reguliere com petitie nog twee duels. De eerste zes spe len de play-offs om de titel. Jongste Canninga Menno Kole Rotterdam -Ques Canninga (19) Gijs Gillissen heeft zijn afscheid bij Swift aangekondigd. De top schutter van de Middelburgse overgangsklasser, die in Den Haag woont, is het heen en weer reizen zat en stopt in de zomer. Dat is een aderlating voor de ploeg van trainer Dennis Plan- tinga, die juist met de club over eengekomen is dat hij nóg twee seizoenen eraan vast knoopt. Roeland van Vliet Middelburg a - PZC-sportverslaggever Rudy Boogert (rechts) bespreekt in de PZC Voetbal Vod cast met presentator Juriën Dam het ge vaar van hoofdletsel in het amateurvoet bal. Kijk of luister op www.pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42