Burger heeft het voor het zeggen Vakantiedokter ondersteunt ook dit jaar de Walcherse huisartsen IN DE REGIO 6 m VEERSE MEER MEEPRATEN MIJN DORP, MIJN STAD De Vlieger (foto) zit namens de ge meente Middelburg in een team van ambtenaren dat het schrijven van een visie op het Veerse Meer begeleidt. Daar zitten ook mensen van de gemeenten Goes, Noord-Be veland en Veere, het waterschap, de provincie en Rijkswaterstaat in. ,,Met andere inwoners, onderne mers en gebruikers van het Veerse Meer. Eerst wordt van elke bijeen komst een verslag gemaakt. De kerngroep van ambtenaren gaat uit die verslagen de rode draad halen en brengt advies uit aan de overhe den. Die nemen uiteindelijk een besluit. Het is niet zo dat Middel burg alleen over het Middelburgse grondgebied iets besluit, en Goes alleen over Goes. Er komt één visie die door alle overheden onderte kend moet worden en waar ze el kaar aan houden." ,,Nee, het gaat nu om de mening van burgers. De bestuurders stellen hun oordeel uit." „Cruciaal is dat er zo weinig moge lijk ruimte zit tussen de inspraak en de uiteindelijke tekst. De verslagen van de bijeenkomsten worden ge deeld met de betrokkenen." ,,Voor Middelburg op dinsdag 11 fe bruari, voor Goes op maandag 17 fe bruari, voor Noord-Beveland op dinsdag 18 februari en voor Veere op donderdag 20 februari. Elke keer van 19.00 tot 22.00 uur. Aanmelden moet via burgerparticipatie-veerse- meer.nl." Hij hoopt ook dat de Walcherse gemeenten bereid zijn financiële steun te geven om te laten zien dat ze dit project belangrijk vinden. „Zorgverzekeraar CZ en de pro vincie doen dat ook." Veere is in principe bereid met geld over de brug te komen. Maar het dagelijks bestuur van die gemeente wacht nog met een daadwerkelijke toe zegging tot de andere twee ge meenten ook een beslissing heb ben genomen. Vlissingen moet dat nog doen maar weigerde een jaar geleden steun te geven. Middel burg is net als vorig jaar niet van plan financiële steun te geven. Het dagelijks bestuur van die ge meente vindt dat niet een taak voor de gemeente, aldus een woordvoerder. ,,Hier ligt primair een verantwoordelijkheid voor de zorgverzekering." Vorig jaar was er voor het eerst op Walcheren een vakantiedokter Gedeputeerde De Bat spoort gemeenten aan ook geld te steken in de vakantiedokter actief. Bij haar konden de toeristen terecht met hun medische proble men. Op die manier werden de re guliere Walcherse huisartsen ont last. Daarnaast konden de invallers kennismaken met Zeeland. Dat leidde ertoe dat een van hen, Jan neke Kuijlen (inzet foto), zo en thousiast raakte dat ze een praktijk op Tholen overnam. Ook is een aantal bereid in Zeeland in te val len als een reguliere huisarts een tijdelijke vervanger nodig heeft. De Walcherse huisartsen willen dat ook de komende zomer weer een vakantiedokter bij kan sprin gen. Uit de evaluatie van de proef blijkt dat toeristen uit alle drie de Walcherse gemeenten gebruik maken van haar diensten. Zo zag zij in de maanden juli en augustus in totaal 845 patiënten. Iets meer dan vijftig procent verbleef op een camping, hotel of (vakantie)wo- ning in de gemeente Veere. Maar 201 van hen kwamen uit Vlissin- gen. En 64 uit Middelburg. Dat kunnen er meer zijn geweest want van 112 mensen is niet genoteerd waar ze verbleven. Omdat uit de gegevens duidelijk blijkt dat de cliënten van de vakantiedokter uit alle drie de gemeenten kwamen, vindt het Veerse gemeentebestuur het niet meer dan terecht dat de buren ook financiële steun geven. Vorig jaar weigerden ze dat. Vlis- singen wilde toen geen geld geven omdat het verzoek te laat binnen kwam. Wethouder Els Verhage vertelde toen ook dat het financie ren van een vakantiedokter geen gemeentetaak was. Ook Middel burg dacht en denkt er zo over. ,,Een document waarin meerdere overheden harde afspraken maken over wat er op en rond het meer mag en nodig is." „Er komen meerdere ge- J sprekstafels. Een tafel rood, over bebouwing en verkeer; een tafel groen over natuur en land schap; en een tafel blauw, over water. Er komen vragen op tafel als: moeten de oevers zo veel mogelijk openbaar toeganke lijk blijven, waar mag gebouwd worden en hoe zichtbaar mag be bouwing zijn?" ,,Je kunt hiermee niet oude plan nen tegenhouden, maar wel nieuw beleid vormgeven. Wat nu wordt afgesproken over het Veerse Meer, komt ook in de Omgevingsvi sie Zeeland van de provin cie. Dat is het beleid voor de lange termijn in Zee land en gaat op 1 januari volgend jaar in. Dus alles wat je nu vastlegt, biedt houvast voor de toekomst. Overheden zijn daar wette lijk aan gebonden." ere Natuurspreekuur bij Terra Maris Schrijfcafé dinsdag 11 februari 2020 Mag er nog gebouwd worden langs het Veerse Meer? En waar dan? Hoe zichtbaar mag dat zijn? Iedereen die rond het meer woont, werkt en op het water recreëert, mag zijn mening geven tijdens vier bijeenkom sten over een Gebiedsvisie Veerse Meer. ,,Dit is je kans", zegt Bianca de Vlieger. Maurits Sep Middelburg Met wie ga je in gesprek? Dus je gaat niet in gesprek met bestuurders? Hoe weet je of jouw mening ook goed in de gebiedsvisie terecht komt? Wanneer zijn de bijeenkomsten? Ook deze zomermaanden is op Walcheren een vakantiedokter actief. Die verzekering geeft gedeputeerde Jo-Annes de Bat. Hij vindt het zeer belangrijk dat op die manier de Walcherse huisartsen ondersteuning krij gen in een periode dat veel toe risten op het voormalige eiland verblijven. Emile Calon Middelburg WA Wat is een gebiedsvisie? Waar kun je je zegje over doen? Kun je helemaal vanaf nul pra ten? Er is toch al beleid? Wanneer is die Gebiedsvisie Veerse Meer klaar? ,,In mei." De woning waar de vakantiedokter met haar of zijn gezin kan verblijven. foto huisartsencoöperatie Inzet Janneke Kuijlen, die vorig jaar vakantiedokter was en inmiddels op Tholen werkt. OOSTKAPELLE Terra Maris houdt woensdag het natuur spreekuur 'Daar vraag je me wat' in Oostkapelle. Tijdens dit spreekuur kan men vragen stellen over eigen natuurvond- sten aan biologie Betty Ras. Tevens kunnen biologi sche objecten uit verza melingen gedetermi neerd worden. Het na- tuurspreekuur vangt aan om 13.30 uur en zal twee uur duren. Aanmel den is niet nodig. Terra Maris is te vinden aan de Duinvlietweg 6 in Oostkapelle. MIDDELBURG Lezing over Dietrich Bonhoeffer In de Doopsgezinde Kerk Middelburg wordt vanavond een lezing ge geven over Dietrich Bonhoeffer. Na de oor log liet Adolf Hitler nog veel van zijn tegenstan ders ombrengen. Daar was ook Dietrich Bon- hoeffer bij, een Duitse dominee uit het verzet. Hij werd op 9 april 1945 geëxecuteerd. Vanuit de gevangenis schreef hij indrukwekkende brieven aan zijn familie, vrienden en met name ook aan zijn verloofde Maria. Daarin schreef hij over zijn dromen, zijn idealen Terra Maris houdt woensdag een natuur spreekuur. FOTO LEX DE MEESTER en zijn visie voor kerk en maatschappij. Ds. Gert Jan Smit verdiepte zich in het leven van Bon- hoeffer. De lezing begint om 19.30 uur. Meer in formatie is te vinden op dgwalcheren.nl. MIDDELBURG In Desafinado wordt vandaag van 10.30 tot 12.30 uur een schrijfcafé speciaal voor vrouwen gehouden. AAGTEKERKE Ver enigingsgebouw Ami- citia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en koersbal GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen; 18.30-19.30 uur: Acti viteitenavond jeugd natuurclub De Vleer muis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor so ciaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Sport park de Sprong, 9.00-12.00 uur: Tafel tennis voor 50+; Des- afinado, 10.30-12.30 uur: Schrijfcafé voor vrouwen; GalerieGer- ritse, 13.00-17.00 uur: Expositie Jorieke Rottier; SVRZ 't Gast huis, 14.00-16.00 uur: Longpunt met thema Ergotherapie en con tactmiddag voor sto madragers; Kantine FC Dauwendaele, 19.30-23.00 uur: Kaartavond van Kla- verjasclub 't Verza- kertje'; Cinema Mid delburg, vanaf 19.00 uur: Vertoning 'Mind my Mind' en 'Camille' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle houdt Dynamic Tennis; 14.00-16.30 uur: Koersbal VLISSINGEN Gym zaal Theo Thijssen, 16.00 uur: Kleuter- gym; Wijkcentrum Bolwerk, Papegaai enburg: 19.00 uur: Israëlische dans; 20.00-22.00 uur: In ternationale dans WESTKAPELLE Bij de Koster, Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen met o.a. koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38