ZEELAND 3 Terwijl de buitenwacht specu leert over een 'inside job' komen bij justitie steeds meer verdachten in beeld. Op verdenking van witwas sen wordt op 27 augustus een 54-ja- rige vrouw uit Goes opgepakt. Zij is de moeder van J.D. Ruim een maand na haar aanhouding wordt de 23-ja- rige C. de R. door Zeeuwse agenten opgehaald in zijn woonplaats Nij megen. En op 30 oktober houdt de politie een 23-jarige Domburger aan. Hij is dan de zesde verdachte die in de zaak-Hrieps is opgepakt. Het zijn de verklaringen van de 20-jarige Goese vrouw en de Dom burger die justitie helpen om puz zelstukjes op de goede plek te krij gen. Informatie die het Team Crimi nele Inlichtingen (TCI) van de poli tie met telefoontaps, uitgepeilde ge- gevens van telefoonverkeer en app- gesprekken boven water krijgt, ge ven een beeld van wat er gebeurd zou kunnen zijn. De politie verricht op zorgvuldig gekozen momenten aanhoudingen. Tijdens het onder zoek geeft de verdachte Domburger aan dat hij aangemerkt wil worden als 'beschermde getuige', maar dat gebeurt niet. Sporttas Op 1 november, bijna vijf maanden na de roof, brengt de politie naar buiten dat de overvallers een opval lende sporttas hebben achtergelaten bij het huis in Grijpskerke. De poli tie zoekt mensen die meer weten over de tas met opdruk 'Sporthuis Maartense'. Een dag later doen agen ten onderzoek in een woning in 's Heer Arendskerke, waarvan de be woners (een man en vrouw) niet worden opgepakt, maar wel als ver dachten in het onderzoek worden opgenomen. De sporttas, die na de overval met een Dirk van den Broek tas op de oprit van het huis in Grijpskerke is achtergebleven, bevat voor het onderzoeksteam kostbare informatie. Dna-sporen wijzen naar twee Goesenaren, die vanwege eer dere veroordelingen al in de data base van justitie voorkomen: A.D. en L.P., beiden 32 jaar. Zij worden twee dagen na de bekendmaking door agenten meegenomen en vastgezet. 10K per persoon Tijdens tussentijdse zittingen laat officier van justitie Marieke Fime- rius nog niet het achterste van haar tong zien, maar wordt wel duidelijk waarom vijf verdachten sinds hun aanhouding niet meer zijn vrijgeko men. Het OM ziet verbanden tussen leefgedrag van verdachten en de Hrieps-roof. Fimerius leest flarden voor van telefoontaps ('10K per per soon', 'een grote klapper', 'verdelen van geld over meerdere personen') en noemt een foto waarop een van de verdachten dikke pakken geld in zijn handen heeft. Het Openbaar Ministerie ziet opvallende uitgaven aan vakanties, een dure hotelover nachting in het Hilton-hotel in Am sterdam, de aanschafvan een Merce des, een motor, dure kleding, een Breitling-horloge en de aflossing van een schuld bij een gerechts deurwaarder. Het Openbaar Ministerie weet ook dat een telefoon van één van de verdachten is aangestraald door een zendmast bij Grijpskerke. Fimerius vindt het opmerkelijk dat een ver dachte rond de overval een prepaid telefoon heeft gebruikt waarmee al leen op zaterdag 11 en zondag 12 mei is gebeld. Het aantal verdachten komt op elf als op 20 november een 34-jarige Vlissinger wordt opgepakt. Een leeftijdsgenoot uit Kruiningen, bij wie in augustus al een arrestatie team binnenviel, wordt op 29 no vember alsnog meegenomen door agenten. Hij is verdachte nummer twaalf. Wat opvalt aan alle verdach ten die in beeld zijn gekomen, is de onderlinge familieband: acht van de twaalf hebben een connectie met de Goese familie D., van wie een aantal met een stevig strafblad. Omdat het OM de zaak tegen de Goese vrouw, die als eerste is aangehouden, sepo neert gaat het aantal deze week van twaalf naar elf. De officier denkt niet te kunnen bewijzen dat ze van tevoren wist dat haar auto als vluchtauto zou worden gebruikt. De vrouw is daarom geen verdachte meer. De vijf personen die nu nog vast zitten ziet het Openbaar Ministerie als hoofdrolspelers: A.M, J.D., C. de R, A.D. en L.P. Vermoed wordt dat drie van hen op de vroege ochtend van 12 mei in of bij de woning in Grijpskerke zijn geweest. De man nen worden verdacht van 'diefstal met geweld in vereniging', maar ze ontkennen of beroepen zich op hun zwijgrecht. Als het aan de recht bank ligt, vindt er op 17 maart een tussentijdse zitting plaats waarbij alle vijf verdachten zullen verschij nen. Zwarte kleding Hrieps-organisator Hugo Kramer (43) is er op 17 maart zeker bij. Hij en zijn vrienden volgen alle rechtsza ken die over Hrieps gaan, elke keer gehuld in zwarte Hrieps-kleding. ,,Ik wil er echt geen seconde van missen.'' Hugo Kramer ^s Hrieps. De brute roof houdt hem nog dag en nacht bezig. Kramer heeft zo zijn vermoedens hoe de overval is be dacht en uitgevoerd. ,,Ik zeg nu niet te veel, omdat ik het onderzoek niet wil dwarsbomen. Geloof me, mijn verhaal komt later wel.'' Met zijn moeder gaat het naar omstandigheden goed. Kramer: ,,Het gaat me nu maar om één ding: dat iedereen die aan de overval heeft meegedaan wordt vervolgd en dat dit verhaal een begin en einde heeft. Onze schade is enorm. Hrieps is mijn levenswerk. Ik heb pas rust als dit is opgelost.'' dinsdag 11 februari 2020 verdachten Hrieps-roof Hugo Kramer: ,,Hrieps is mijn levenswerk. Ik heb pas rust als dit is opgelost." foto lex de meester het vliegveld in Rotterdam, nadat hij is teruggekeerd van een vakantie. 21 AUGUSTUS Aanhouding van 24-jarige J.D. uit Vlis- singen op vliegveld Rot terdam. Politie valt woning bin nen in Krui- ningen door voordeur uit te zagen. Agenten zoe ken bewijs materiaal. Aanhouding van 54-jarige vrouw uit Goes. Is vrij gelaten, maar nog steeds verdacht. Zij is de moeder van J.D. Aanhouding van 23-jarige C.de R. uit Nijmegen. Aanhouding van 23-jarige man uit Dom burg. Is vrij gelaten, maar nog steeds verdacht. Politie ver spreidt foto van opval lende sport- tast die na overval is achtergela ten. 2 NOVEMBER 4NOVEMBER Politie doet Aanhouding huiszoeking van Goese- in woning 's- naren A.D. en Heer Arends L.P., beiden kerke. Bewo zijn 32 jaar. ners (man en D. is een vrouw) wor- broer van J.D. den niet aan- P. heeft een gehouden, relatie met maar ze zijn nicht van J.D. wel verdacht. Man (34) uit Vlissingen opgepakt. Is vrijgelaten, maar nog steeds ver dacht. Man (34) uit Kruiningen opgepakt. Is vrijgelaten, maar nog steeds ver dacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35