Explosieve dans en een 220 volt-stem 28 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV OSCARS VIERKLAPPER Het komt zelden voor dat een filmregisseur in zijn vaderland tot nationale held wordt uitgeroepen, maar Bong Joon-ho heeft die status in Zuid-Korea bereikt. Met zijn film Parasite schreef hij een mooi hoofdstuk in de Oscargeschiedenis. Anouk mag dan thuis de glazen taartstolp op de schoorsteen hebben staan, Heel Hol land Bakt is zelf de grootste winnaar van het afgelopen seizoen. Na alle ophef en gekrakeel vorig jaar rond deelneemster Maroeska, was deze editie weer als vanouds: gewoon gezellig en on gecompliceerd. Met stress over een slappe vulling, slecht gebakken sloffendeeg en bonbons die niet uit de vorm wilden, in plaats van allerhande twit- terstormen en misplaatste beschuldigingen over vals spel. En zo hoort het ook. Ik ben heus niet vies van een mediarelletje meer of minder, maar alsjeblieft niet rond HHB. Laat ze elkaar in The Voice maar voor rotte vis uit maken - de bakshow van Omroep Max heeft dat niet nodig. Zie de kijkcijfers die ook dit jaar weer de pan uitrezen. Sterker nog, ik denk juist dat het lieve karakter van de show een van de redenen is waarom zo veel mensen HHB kijken. Het zon dagse uurtje heeft hetzelfde effect als een retour tje Terschelling: je krijgt weer even een glimp van het ideale Nederland. van het touwtje-uit-de-brievenbus van Jan Ter louw. Warm, veilig, kneuterig, overzichtelijk, met z'n allen samenklonterend rond het fornuis. Maar vooral: voor elkaar klaarstaan als dat nodig is. Een kopje melk lenen bij de buuf één werk bank verder, de concurrent influisteren hoe je ook alweer soezenbeslag maakt, elkaar voor fou ten behoeden tijdens de signatuuropdracht - 'nee, je moet de kleine hartjes uit de grote ste ken'. En dat in de halve finale, nota bene. Het draait er niet om imago, niet om wie net het handigst de camera kan bespelen of wie de meeste volgers op sociale media heeft. Het gaat om talent, doorzettingsvermogen en creativiteit. En die worden beoordeeld door twee mensen die daarvoor alle kwaliteiten in huis hebben, niet door de sms'ende kijker thuis die gevoelig is voor een leuk gezicht, zijn dorpsgenoot wil steunen of gewoon die auto wil winnen. drie finalisten zondagavond uitwisselden voor en na de drie opdrachten. Het was niet zo'n vluch tige showbizzomhelzing die ook in het gewone leven vervelend genoeg steeds populairder wordt. Maar een echte. Die stond voor alles be halve jullie-ook-succes-maar-liever-net-iets- minder-dan-ik. Er sprak oprechte verbondenheid uit, tussen drie vrouwen die samen iets bijzon ders deelden en die wisten dat die ervaring uit eindelijk meer telt dan het feit of André van Duin wel of niet je naam noemt. Ach, kon het hele echte leven soms maar net een onsje meer Heel Holland Bakt zijn. Quote van de dag en vergelijking met de hysterie rond het voetbalelftal van Zuid-Korea dat in 2002 onder leiding van Guus Hiddink onverwachte succes sen behaalde, ligt voor de hand. Ook regisseur Bong Joon-ho (50) heeft gisteren in zijn vaderland voor veel tumult gezorgd met zijn film Parasite die met vier Oscars werd bekroond. Dat is een prestatie van wereldfor maat. Nooit eerder won een Zuid- Koreaanse film een Oscar, bovendien is het de eerste keer dat een niet-En- Pinkpop met Chef' Special Op goed geluk met De Leeuw Tina - De Tina Turner Musical Bijna vijftien jaar lang heeft Anna-Mae Bullock er flink van langs gekregen van haar man Ike Turner. Zij onderging dat ge ruime tijd tamelijk gelaten. De cokeverslaafde rock-'n-roller was gewoon de baas. Maar toen Ike zijn riem pakte om haar zoon af te rossen stond moeder-leeu win op en beukte haar man. Op dat moment gaat er een golf van enthousiast gejoel door het Beatrix Theater. Het publiek is diep ondergedompeld in het levensverhaal van Tina. Dat is vooral de verdienste van Nyassa Alberta, een ongelooflijk talent en een gouden keuze van produ cent Albert Verlinde. Tien jaar heeft zij zich verstopt in Duits land, waar zij dragende rollen speelde in onder meer Lion King en Elton Johns Aida. Ze liep warm als de plaatsvervanger van de hoofdrolspeelster in de Duitse versie van de musical. Al berta beheerst de twee belang rijkste krachtelementen van Tina Turner: de explosieve, sexy dans en een 220 volt-stem. Nadeel is wel dat zij haar mede vocalisten volkomen van het po dium blaast. De eerste helft - de scheiding van haar ouders, op voeding door oma, The Ike and Tina Turner Revue - is meesle pend en vlekkeloos. De tweede helft - de miraculeuze comeback - wordt iets meer een toneelstuk met liedjes. Ook is het niet be vredigend dat veel liedjes ver taald zijn door Han Kooreneef met de nodige Marco Borsato- dramatiek. We horen toch liever What's love got to do with it en We don't need another hero dan Denk niet dat het liefde is en Nie mand hier heeft helden nodig. Ter compensatie is de finale een op zwepend miniconcert met na tuurlijk Simply the best. Sommige studenten maken zich zorgen en vrezen dat ik een carrièreswitch overweeg Eigenlijk is Heel Holland Bakt de verbeelding Ik was oprecht geraakt door de knuffel die de Bong Joon-ho Ab Zagt dinsdag 11 februari 2020 MUZIEK Chef'Special staat op Pink pop, dit jaar van 19 t/m 21 juni. De band, be kend van hits als Amigo, In Your Arms en Nicotine, speelt in Landgraaf op de zaterdag. De band was ook in 2017 op het Pinkpopfestival. TELEVISIE De datingshow Op goed geluk keert terug, met Paul de Leeuw als presentator. Vanaf 4 maart is het programma wekelijks op RTL 4. Tussen 1987 en 1992 was Carry Tef- sen presentator, in 2018 ging het om Gordon. MUSICAL Gezien: zondag 9 februari, Beatrix Theater - Patrick van den Hanenberg HtllWOLUHD —Winnares Anouk van Heel Holland Bakt is docente aan een HBO-opleiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28