Dest lijkt eerste toptransfer Ajax na de storm op moeten gaan lossen door velen gezien als beste verdediger Italië 23 Veltman twee maanden eruit De interesse van de Duitse groot macht in Dest gaat verder terug dan dit seizoen. Afgelopen zomer eiste hij tijdens het WK onder 20 jaar in Polen met zijn spel al de nodige aandacht op. Met de Ver enigde Staten reikte hij tot de kwartfinale, waarin de leeftijds genoten van Ecuador te sterk wa ren. Dest keerde met een goed ge voel terug naar Nederland, om vervolgens in de voorbereiding de kans te krijgen bij de eerste selec tie. Inmiddels staat de teller op 27 officiële duels voor de hoofd macht van Ajax. Van een vaste basisplek is zeker nog geen sprake, Erik ten Hag noemde onlangs de concurrentie strijd tussen de Amerikaan en Noussair Mazraoui voor de rechtsbackpositie er eentje met minimale verschillen. Toch heeft BLESSURE Dest zich in zijn eerste seizoen helemaal in de kijker gespeeld van een grootmacht als Bayern. De Duitse topclub maakte eind januari de interesse in Dest voor het eerst officieel kenbaar bij Ajax. Over een overstap in de winter viel echter niet te praten, aange zien de Amsterdammers tussen tijds geen basisspelers wilden la ten vertrekken. Bayern München gaf echter niet op en heeft zich nu vastgebeten in een transfer voor komende zomer. Het openings bod van 20 miljoen euro is door Ajax niet geaccepteerd, maar het is zeer aannemelijk dat beide clubs elkaar spoedig zullen vinden in een transferbedrag van ongeveer 25 miljoen euro. Dest zelf ziet een overstap naar de Bundesliga zeker zitten en bracht vorige week op zijn vrije dag nog een bliksembe zoek aan Zuid-Duitsland. De interesse van Bayern Mün- chen in Dest is verrassend, maar vanuit Duits perspectief ook weer niet. De club zet al langere tijd in op jonge talenten, die qua speel stijl bij de visie en spelopvatting passen. Momenteel wervelt elke wedstrijd Alphonso Davies op de linkerflank. De eveneens 19-jarige vleugelverdediger uit Canada kwam vorig jaar over van Vancou ver Whitecaps en is dit seizoen een openbaring. Met zijn aanval lende intenties en energie ziet Bayern voor Dest een soortgelijke rol weggelegd op de rechterflank. in San Siro één rij achter zijn Itali aanse collega Roberto Mancini zat, was De Vrij niet ontgaan. Over zijn rol bij Oranje is hij zoals altijd dui delijk: ,,Ik moet gewoon doorgaan met waar ik mee bezig ben. En daarnaast altijd positief blijven. Ik ben een veel betere verdediger als j e het vergelijkt met 2014, toen we derde werden op het WK. Toen speelde ik alles bij Oranje, nu is dat niet zo. Maar dat geeft vooral ook aan hoe het Nederlands elftal zich heeft ontwikkeld de laatste jaren.'' voor. We wisten dat hij een lastige spits zou zijn om tegen te spelen en ik heb veel respect voor hem. Hij is fysiek ijzersterk. Nee, we hebben niet met elkaar gesproken. Geen woord.'' Dat bondscoach Ronald Koeman De competitieplanner kan het uitleggen. Wat volgt is een stort vloed aan speeldata, knelpunten, dilemma's, verplichtingen, wensen van clubs, UEFA-regels en ge maakte afspraken. Soms praat Wel ling zo snel, dat we het bandj e even terug moeten spoelen om alle in formatie te verwerken. Bij elke denkbare optie krijgt je automatisch een sneeuwbaleffect Maar konden beide wedstrijden dan niet gewoon maandagavond (gisteren) worden ingehaald? PSV haalde in september 2017 toch ook een wedstrijd tegen het Portugese Estoril in op vrijdagmiddag 17.00 uur, daags na een hevige regenbui? ,,De maandag hebben we onder zocht en ook als optie voorgelegd'', zegt Welling. Maar zo simpel werkt dat niet, aldus de competitieplan ner. Door de vastgestelde minimale 'break' van twee etmalen tussen twee wedstrijden, zou dat automa tisch betekenen dat de bekerwed strijden AZ-NAC en Vitesse-Ajax naar de donderdag moesten wor den geschoven. Gevolg: FC Twente- AZ van zaterdag moet dan óók wor den verplaatst. ,,Bij elke denkbare optie krijg je automatisch een sneeuwbaleffect'', legt Welling uit. En dus rest de KNVB weinig an ders dan afwachten. Ruimte in het speelschema ontstaat er op korte termijn pas als AZ en Feyenoord deze week allebei worden uitge schakeld voor de beker, ofwel FC Utrecht én Ajax. Europese uitscha keling van Ajax en AZ tegen respec tievelijk Getafe en LASK Linz kan - eind februari - ook een handje hel pen. Overlappen ,,Maar ook dan zijn we er nog niet'', zegt Welling. ,,De UEFA heeft ook vastgesteld dat j e qua tij d nooit mag overlappen met een Champions League-wedstrijd. Dat betekent dat we die wedstrijden op een woens dag alleen op een vroeg tijdstip kunnen spelen. Daarvoor zullen we ook eerst in overleg moeten met alle betrokken partijen.'' Stel dat AZ en Ajax allebei ver ko men in Europa, en dat Feyenoord en FC Utrecht de bekerfinale halen. In dat uiterste geval kan de KNVB alleen nog een 'dubbel weekend' creëren met een vrijdagse en een maandagse speelronde, zoals in de Keuken Kampioen Divisie wel ge beurt. ,,Dat is het vierde scenario dat we momenteel uitwerken'', al dus Welling. ,,Maar dat heeft wel grote gevolgen voor veel andere wedstrijden en clubs, in de eindfase van het seizoen.'' dinsdag 11 februari 2020 me bijblijven' Niet Andre Onana, Hakim Ziyech of Donny van de Beek, maar Sergino Dest wordt mo gelijk de eerste Ajacied met een toptransfer in de zomer. De 19-jarige Amerikaanse ver dediger staat in de nadrukke lijke belangstelling van Bayern München. Wat zien zij in de rechtsback? Freek Jansen Amsterdam AMSTERDAM Ajax kan pas vanaf half april weer over Joël Veltman beschikken. De 28-jarige verdediger raakte vorige week in het thuisduel met PSV gebles seerd aan zijn rechterknie. Onderzoek wees uit dat hij een operatie moet onder gaan en zeker twee maan den niet in actie kan komen. Veltman stond vorig seizoen langdurig aan de kant met zwaar kruisbandletsel. Sergino Dest was onlangs al in München. foto bsr agency - Heinrich Welling (KNVB) Heinrich Welling, 'wandelende databank' van de KNVB. FOTO BSR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23