Meer baby's door keizersnee gewond Storm zwiept over Zeeland Hoek is winnen verleerd Gynaecologen willen ingreep verbeteren NK Tegenwindfietsen /ER 1-2 tegen Barendrecht Zeeuwse fregatbouwers zijn klaar in Mexico Op het nieuws in deze krant over een Brabants jongetje dat zeker 3500 euro schadevergoeding krijgt van het Eindhovense Catharina Ziekenhuis, volgde een storm aan reacties op sociale media. Het jon getje kwam in 2018 ter wereld via een keizersnede en liep daarbij een snijwond op in zijn wang van 4 centimeter. Uit een inventarisa tie door deze krant blijkt dat hij lang niet de enige is. Veel meer ou ders hebben meegemaakt dat hun baby een snijwond opliep tijdens de geboorte, als gevolg van een keizersnede. Momenteel is er geen landelijke registratie van deze complicatie bij een keizersneebevalling. Daar komt verandering in. Naar aanlei ding van vragen van deze krant meldt NVOG-voorzitter Jan van Lith: ,,We gaan nader onderzoe ken hoe vaak het voorkomt in Ne derland, of en welke verbeter maatregelen mogelijk zijn.'' Ook De messen zijn vlijmscherp en soms is de kans dat je het kind raakt wat groter gaat de NVOG na of het risico op verwondingen aan baby's bij een keizersnede moet worden opge nomen in de voorlichting aan ou ders. Vlijmscherp Van Lith deed naar aanleiding van vragen van deze krant navraag bij collega's „Iedereen kent dit, dit is iets dat kan gebeuren. We hebben niet de indruk dat het vaak voor komt. Maar de messen zijn vlijm scherp en in bepaalde situaties is de kans dat je het kind raakt wat groter. Bijvoorbeeld als er geen vruchtwater meer is of als de baar moederwand heel dun of juist heel dik is. Dan heb je ook nog de omstandigheden. Als je alle tijd van de wereld hebt kun je rustig werken, maar bij een spoedkeizer- snede moet het kind er snel uit. Anders gaat het misschien wel dood.'' Littekens Uit onderzoek blijkt dat wonden die een kind oploopt tijdens een keizersnede niet snel vervagen, maar juist uitrekken naarmate het kind groeit. Sommige van die wondjes, veelal op de hoofdjes of in het aangezicht, veroorzaken permanente littekens. Zelfs het kleinste sneetje ver hoogt bovendien het risico op in fecties met ziekenhuisbacteriën zoals MRSA. is niet voor watjes Walcheren De eerste storm sinds langere tijd was gisteren voor veel mensen aanleiding om naar de Zeeuwse kust te gaan, zoals hier op Neeltje Jans bij de Stormvloedkering. En dat kan ook gevaarlijk zijn zoals deze man horizontaal ondergaat. Storm Ciara en de buien daarachter, passeerden Zeeland zonder grote problemen of schade, afgezien van de nodige dakpannen en andere dakbedekking die loskwamen. Op verschillende plekken in Nederland waaiden bomen om en stortten gevels in. Op de weg was het door de storm uitzonderlijk rustig, waardoor er weinig ongelukken gebeurden. Blader verder en vind onze Priisfavorieten groente en fruit. Dat is het van Albert Heijn Sport 9 »P16 De Nederlandse Vereniging voor Obstetrie en Gynaecolo gie (NVOG) gaat onderzoek doen naar de mogelijkheden om te voorkomen dat baby's snijwonden oplopen bij een kei zersnede. Petra van Namen Marcia Nieuwenhuis Utrecht/Den Haag -Jan van Lith, voorzitter NVOG n.P-10 maandag 10 februari 2020 Q°C Snel wisselende bewolking pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 no P7P. ic nnrlorHod \/an- TVif^iiwcmfrlici Priis €2.95 Geen krant ontvangen? Rel 0««.0561510 ft 1 "Ififtft Prijsfavorieten Onze 1000 goedkoopste topproducten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1