Claim van Tony G. niet nader onderzocht Forum bij formatie in Brabant ondanks tweet 7 Saïd Razzouki loopt tegen de lamp in Colombia Naast het verhoor met Tony de G. zijn er geen andere personen verhoord. Meijerings kantoorgenoot Christian Flokstra noemt de ver klaring 'absurd en aantoonbare onzin'. ,,Het laat zien hoe kwets baar je als verdachte, maar ook als advocaat kunt zijn voor dit type getuigen en hun lukrake beschuldigen. Het is nooit ge beurd en het zal nooit gebeuren. Het OM heeft ook geen aanlei ding gezien om de verklaring nader te onderzoeken, terwijl deze al een jaar geleden is afge legd." Volgens Flokstra is het OM na latig geweest door de verklaring van De G. over zijn kantoorge noot Meijering niet te onderzoe ken. ,,Toch is de verklaring in het dossier gestopt en verspreid. Daarbij hebben ze de verklaring in de index de titel 'bedreigingen Nico Meijering' meegegeven. Je kunt er dan op wachten dat de verklaring binnen no time bij de media ligt. Dat is de reden dat we nu zelf naar buiten treden." Meijering meldt zelf: „Zeker zo lang ik in kroongetuigezaken optreed en strijd tegen het mid del van kroongetuige zullen ze me altijd weten te vinden, des noods door middel van de kroongetuige zelf. Dat gaat ken nelijk nu zover dat ik openlijk beschadigd moet worden, waar bij zelfs gevaarzetting niet meer wordt geschuwd." Evenals Taghi zal hij zo snel moge lijk naar N ederland worden overge bracht. Hij zal vrijwel zeker in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught worden geplaatst, de zwaarst beveiligde penitentiaire inrichting van het land. Een fors team van de landelijke recherche werkte intensief samen met de Amerikaanse Drug Enforce ment Administration (DEA) en de Federal Bureau of Investigation (FBI), plus de Colombiaanse auto riteiten. De officiële identificatie van Raz- zouki was gisteren nog gaande, maar de Landelijke Eenheid van de politie verwacht snel officieel te kunnen bevestigen dat 's lands meest gezochte crimineel is gepakt. Onder welke omstandigheden Razzouki is aangetroffen, was gis teren nog niet duidelijk. Liquidatieproces Hij had in Nederland nog geen ad vocaat, omdat hij zich tot nu toe niet liet vertegenwoordigen in het grote liquidatieproces Marengo, waarin Razzouki samen met Taghi hoofdverdachte is. Saïd Razzouki wordt verdacht van onder meer het aansturen, sa men met Taghi, van vele liquidaties. Hij is in het proces Marengo for meel aangeklaagd voor het leiden van een criminele organisatie met onderwereldmoorden als oogmerk, en bijvoorbeeld het aansturen van de liquidatie van de Utrechtse Montenegrijn Ranko Scekic op 22 juni 2016 in Utrecht en de moord op misdaadblogger Martin Kok, op 8 december 2016 in Laren. Ook zou hij de poging hebben aangestuurd Kok met een zware bom onder zijn auto op te blazen op t Saïd Razzouki wordt verdacht van onder meer het aansturen van vele liquidaties, samen met Ridouan Taghi 2 juli 2016, bij restaurant Klein Kalfje aan de Amstel, in Amstel veen. In de weken nadat die bom was ontdekt en de aanslag was ver ijdeld, zouden Saïd Razzouki en zijn jongere broer Mohamed (38) weer aan kroongetuige Nabil B. om semtex hebben gevraagd, zo heeft die de recherche verteld. Saïd Raz- zouki zou een semtexbom van af stand met een telefoon tot ontplof fing willen laten brengen. Razzouki zou het moordplan hebben aangestuurd voor Khalid 'Imo' H. in januari 2017 in Utrecht- Overvecht. Op 12 januari werd Ha kim Changachi per abuis doodge schoten, omdat hij door de dader voor 'Imo' werd aangezien, die in dezelfde flat woonde. Twee dagen later zag doelwit Khalid H. ver dachte mannen in een auto bij de flat. Hij belde de politie, waarna die na een wilde achtervolging enkele Amsterdammers kon arresteren die zwaarbewapend op weg moeten zijn geweest om H. alsnog te liqui deren. Voor die laatste twee zaken, in Overvecht, zijn Amsterdamse uit voerders veroordeeld tot zware cel straffen, oplopend tot 26 jaar. Onderwereld Saïd Razzouki moet levenslang vrezen. Het op het oog overweldi gende bewijs komt vooral uit ver sleutelde, maar onthulde PGP-be- richten (Pretty Good Privacy), waarin zeer openlijk over onderwe- reldmoorden wordt 'gesproken', plus de verklaringen van kroonge tuige Nabil B. Op 27 en 28 februari en 6 maart zijn weer inleidende zittingen in Marengo. Op die zitting in maart zal Ridouan Taghi waarschijnlijk voor het eerst in het openbaar ver schijnen. Of Saïd Razzouki dan al zal zijn overgeleverd, is de vraag. Aan het Binnenhof klonk tot nu al leen hoon dat Baudet een kaartjes controle bij twee vriendinnen in de trein had opgeblazen tot een inci dent waarbij 'Marokkanen' hen zouden hebben 'lastiggevallen'. Maar volgens CDA-vicepremier Hugo de Jonge is dat een kwestie die 'in Den Haag speelt'. ,,Niet in Brabant.'' Daar ligt het lokaal bestuur op z'n gat nu het CDA uit de coalitie met VVD, D66, GroenLinks en PvdA is gestapt. De stikstofcrisis en het boerenbeleid waren splijtzwam men. Door van Forum de reddende engel te maken, zetten VVD en CDA hun 'principes overboord', vindt D66. „Onbegrijpelijk. Doe het niet!'' twitterde Rob Jetten. Groen Links-leider Jesse Klaver zegt zelfs dat VVD en CDA 'extreemrechts het zadel in willen helpen'. Bij de VVD werd eerder deze de week nog triomfantelijk vastgesteld dat Baudet zichzelf als racist had ontmaskerd, maar dat geluid is weg. Volgens premier Mark Rutte sluit de VVD 'partijen niet uit'. Alleen PVV-leider Geert Wilders werd ge- weerd door zijn minder-Marokka- nenuitspraak, erkende hij. Maar dat Baudet er 'naast zat' met zijn tweet 'is geen reden landelijke sa menwerking met Forum uit te slui ten'. Dat in Brabant gesproken wordt, lijkt Rutte 'prima'. W 'Onbegrijpelijk. Doe het niet!' twitterde Rob Jetten van D66 Ook het CDA is coulant. Vicepre- mier De Jonge zei eerder nog dat hij het 'niet zag gebeuren' dat Forum en CDA ooit 'in een kabinet samen zouden werken'. Nu zegt hij dat hij het 'een ranzige tweet' vond, maar ook: „Brabant maakt zijn eigen keu- zes.'' Daar zit men al op één lijn. ,,De tweet kwam niet uit de provin cie'', merkt Brabants FvD-leider Eric de Bie op. En VVD'er Chris- tophe van der Maat: ,,Ik ben hier in gesprek met Eric de Bie, en die con tacten zijn goed.'' Al moet gezegd: in Zuid-Holland verstierde Baudet al eens een gaande formatie. Daar haakte de fractie van de CU/SGP af, omdat Baudet een filmpje deelde waarin hij een link legde tussen migratie en verkrachtingen. De Brabantse rompcoalitie van CDA-VVD-Forum volgt wat Van der Maat betreft vooral uit pragma tisme. Hoewel FvD ontkent dat er een stikstofprobleem is, wil hij het met Forum 'een kans' geven. zaterdag 8 februari 2020 GO Vervolg van voorpagina Het OM en de recherche heb ben de beschuldiging van kroongetuige Tony de G. aan het adres van advocaat Nico Meijering niet verder onder zocht, blijkt uit een mailwis seling van de officier van jus titie en de advocaat van de Amsterdamse crimineel Greg Remmers. Yelle Tieleman Amsterdam Ook Ridouan Taghi's rechterhand zit nu vast De lang voortvluchtige Saïd Razzouki (47) is gisteren opge pakt in de Colombiaanse stad Medelli'n. De van vele liquidatie opdrachten verdachte Razzouki was jaren onvindbaar, net zoals de in december in Dubai gear resteerde Ridouan Taghi. Paul Vugts Amsterdam Met zijn 'walgelijke' tweet zette Thierry Baudet kwaad bloed in de Tweede Kamer. Toch gaan VVD en CDA in Brabant coalitie onderhandelingen aan met Forum voor Democratie. Tobias den Hartog Den Bosch Thierry Baudets partij praat mee in Brabant. foto epa Drie jaar geleden werd een vergismoord gepleegd op Hakim Changachi in Utrecht. foto marnix schmidt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7